• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: DEUTZ FAHR

marko hurlimann xa86 kaže:
[quote="DF&Torpedo":2yc3vznz]To ću ja staviti na svoga. 8)
gdje mislis kupit duple kotače????[/quote:2yc3vznz]
Neznam, to sam tako bez veze rekao. Do proljeća možda nađem kakve felge i gume za njega. ;)

ŠANANA IMT 565 kaže:
Ti bi trebao na obadva velika deutz traktora stavit sve 4 takva kotača to bi bilo zakon, pa i na kombajn onaj veči prednje takve, nema toga blata kud nebi prošao, a i manje bi sabijao tlo!!!!kaj ne!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na Agrostara sam već stavio široke gume od kombajna, i izgledao je odprilike ovako:
722575_2.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: DEUTZ FAHR

Nisam niti slikao svoj traktor sa tim gumama (slika je skinuta sa traktorpool.com), jer su gume od kombajna vrlo kratko bile gore. Problem je što kombajn ima puno veće šarafe, pa ovi mali traktorski mi nisu baš sigurni (gotovo se provuče kroz rupu na felgi). Trebalo bi staviti neke podloške, pa bi stvar funkcionirala.
 
S

Sesva

Guest
Re: DEUTZ FAHR

pa daj si napraviti od 2mm željeza pločice !!!

ili kupi veće šarafe !
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: DEUTZ FAHR

marko hurlimann xa86 kaže:
mora imati neke kotače i na kombajnu :mrgreen:
Kombajn ima svoje kotače, imam jedne viška pa sam ih pokušao staviti na traktor.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
Re: DEUTZ FAHR

DF&Torpedo kaže:
Nisam niti slikao svoj traktor sa tim gumama (slika je skinuta sa traktorpool.com), jer su gume od kombajna vrlo kratko bile gore. Problem je što kombajn ima puno veće šarafe, pa ovi mali traktorski mi nisu baš sigurni (gotovo se provuče kroz rupu na felgi). Trebalo bi staviti neke podloške, pa bi stvar funkcionirala.

Tek sam sad vidio da piše tamo dole, traktorpool... :oops:
 
S

Sesva

Guest
Re: DEUTZ FAHR

DF&Torpedo kaže:
[quote="marko hurlimann xa86":3shnznc6]mora imati neke kotače i na kombajnu :mrgreen:
Kombajn ima svoje kotače, imam jedne viška pa sam ih pokušao staviti na traktor.[/quote:3shnznc6]

Pa onda napravi to sto sam ti rekao , daj si istokariti šarafe ili si nabavi pločice od jedno 2mm cvrstoga zeljeza i to ti je to !!

Inace to je zvijer s takvim gumama , ali kolko sam cuo mašina pati pod jako širokim gumama !
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: DEUTZ FAHR

zavisi sta radi ako j mekano mnogo vise pati od propadanja nego od sirokih guma.ali ako je suvo i tvrdo apsolutno su nepotrebne.
 
S

Sesva

Guest
Re: DEUTZ FAHR

Tocno tako , ja mislim da kad bi stavio gume jedno 480 napred ili ako bas oces siroko 520 napred i 600 iza to ti je bome dosta za taj traktor jer Fendt 936 Vario ima standard napred 600 a iza 720 , pa sta ce ti sire !

Ja predlazem da stavis napred 480 a iza 520 ili 600 , i to ce ti sigurnooooo biti dosta gdje god da ides !!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: DEUTZ FAHR

bolje da stavi samo duple ako ima jer mu možda uvijek ne trebaju široke..
 
J

Jadranko

Guest
Re: DEUTZ FAHR

Bobo kaže:
Izmedju felge fiksnog kotaca i felge dodatnog kotaca jos ide i obruc koji najseda i u jednu i u drugu felgu, tako da ove kopce drze kotace samo da se ne razdvoje, a taj obruc radi najveci dio posla. Svakako treba izbjegavati to da se vozi na vanjskim kotacima, jer to nije niti za lezajeve dobro, niti za vijke koji sve to skupa drze... Cisto sumnjam da su duple gume za to i zamisljene...

Problem je samo cjena ;)

evo covjek vam je upravo pojasnio najbolje moguce kako radi taj patent.
u ch svaki seljak ima bar po jedan par ovakvih kotaca,
jedan za sijanje to je 100% ,, a drugi recimo kada kosi na jakim strninama da se ne prevali..
ti dupli kotaci su testirani na svakavim terenima i tu nema sta da se pokida.
oni drze samo tako.
pa pogledaj onu valtru sto sam stavio i tamo je ama bas isti primjer i isti sistem
samo veca felga i malo deblji taj obruc sto stoji izmedju,..
da samo sto bobo ima pravo cijena je jaaako skupa pa si tako nas HR seljak
prakticki nemoze ni priustiti.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
davno sam ja razmisljao da otvorim u HR firmu koja bi uvozila taj proizvod. (dupli kotac i kotac sve po zelji )
ali uzalud kad vidim i sam da nas seljak nema ni za stare gume da zamijeni na traktoru
a kamo li da jos stavi luxusne duple kotace..
 
S

soony69

Guest
Re: DEUTZ FAHR

Molio bih iskusnije da mi malo opišu razlike između Agroplusa i Agrofarma od 80 ks,koje su kojem prednosti,kakva je potrošnja,kakva je cijena i koliko je skuplji Agrofarm od 100 ks.Radim 10-tak ha povrća i 20 ratarstvo.Zahvaljujem unaprijed.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,941
Re: DEUTZ FAHR

soony69 kaže:
Molio bih iskusnije da mi malo opišu razlike između Agroplusa i Agrofarma od 80 ks,koje su kojem prednosti,kakva je potrošnja,kakva je cijena i koliko je skuplji Agrofarm od 100 ks.Radim 10-tak ha povrća i 20 ratarstvo.Zahvaljujem unaprijed.


http://www.poljonova.hr/

tu si pogledaj razlike izmedu modela,za cijene nazovi i slobodno ih tu napises!
 
J

Jadranko

Guest
Re: DEUTZ FAHR

Daj pogledajte ovo....
ima tip jos 3 videa na youtube.obavezno pogledati.

[youtube:3dp16kwx]-gdgxNABY0A[/youtube:3dp16kwx]
 

Najnoviji postovi

Na vrh