• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
samo jednog, 2 agroplusa

Ma znam...al sve je to u familiji....;)

Nego daj mi reči na agrotronu K110, jel je na mjenjaču ono H-M-L ili je to ko neki reduktor?? (high-mid-low)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ma znam...al sve je to u familiji....;)

Nego daj mi reči na agrotronu K110, jel je na mjenjaču ono H-M-L ili je to ko neki reduktor?? (high-mid-low)

Mislim da su to poweri,ako se radi na tipkama na mjenjaču,a ako nisu te tipke ona su to spore,radne i brze.
 

imbrakc

Član
Tu od
18 Stu 2011
Poruka
41
to saku brzinu kalaš na 3; a imaš i verziju kaj na 4, samo tu se našaltaš, stric ima ali glupo mi je, previše kalanja
 

imbrakc

Član
Tu od
18 Stu 2011
Poruka
41
je siliral se ljulj, malo nas je kiša zaj... ali bilo je brzo gotovo. problem je kaj je kalinovec dosta daleko, treba 17 min da se dojde do zemlje, a kraktori idu 40
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Jel moze loz ulje da se sipa u njeg mislim da li mu smeta?

Sipamo plavi dizel,ložu nikad nismo ni u jedan traktor sipali. Plavi mu nesmeta,jedino preko zime mu smeta ako ima vode u dizelu i parafina :madmana:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Cek malo,

deutz-fahr agrofarm 420 dte3 AKCIJSKA CIJENA 55000KM NOVO!! 100KS

pa to je oko 200tk u hr valuti, sta tu sad nestima i ko je tu lud kad je tom traktoru kod nas cijena oko 300tk?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ludi su ovi naši "lopovi" u vladi što imamo tako velik porez i što se mora plačat carina na sve što se uvozi iz stranih zemalja.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dado121 izgleda da si vise nego u pravu. BiH moze subvencionirati svoje poljoprivrednike a mi to nemozemo vec nam samo jos izmisljaju namete i davanja. Svi se hvale i busaju kako su pametni i prepametni i znadu obecavati kule i gradove u stvari svaka garnitura koja se kod nas docepa trona samo gleda da se okoristi i natrpa si dzepove šoldama po principu sto vise to bolje a vi raja tko vas je*e i tak im trebamo samo da dobiju glas.
Mozda sam malo razdrazljiv kad je u pitanju lopovluk koji nas okruzuje od strane nase drage vlasti ali jednostavno na ovakve stvari mi je zbilja fitilj jako kratak! I u Srbiji i u BiH subvencioniraju kupnju novih strojeva, u Srbiji mislim da to vrijedi samo za IMT i Belaruse koji se kod njih sklapaju. Nek daju i nama dasak zivota, netrazim puno, trecinu ili cetvrtinu ali nesto simbolicno makar kao znak dobre volje, nek daju 15-20% i jos uz povrat pdv_a islo bi to nekako. Ovako uvozi se sve i svasta uglavnom izrajbano i pred grobom.
Koliko se sjecam dok sam gledao Agrofarma 100 cijena je sa pdv_om bila oko 44k euro valute. U Bosni 28... pa kak da mi nebude krivo?
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
To je cijena u koju je uracunata subvencija od 35 % ali ne znam da li je sa pdv-om ili bez. Ako je uracunat i pdv onda to dodje na isto oko 43 -44 k eura.
Cekaj jel to znaci da kod vas nema subvencije na nove masine?
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
bila je jedno vrijeme subvencija oko 5 godina,i onda su se masovno kupovali novi strojevi mislim da do 2007 ili 2008 godine. Ako griješim neka me neko ispravi
 

Najnoviji postovi

Na vrh