• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=0S2_wWE2OZc&feature=plcp[/YT]
 
D

DF-germany

Guest
da li se negdje mogu naći utezi za DX seriju, 8 imam, a trebaju mi bar još 2 ili 4 komada,
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
da popravim poveznicu:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=JWN5NfvboH0&feature=player_detailpage[/YT]
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4xFLolIjDXU&feature=g-high-u[/YT]
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Bok.


Ima li netko korisničke upute za DF Agrotron 150, MK3. Pali neko upozorenje vezano za ručnu kočnicu, koja usprkos tome radi, no senzor dojavljuje grešku.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
imam jedno pitanje u vezi grijanja u kabini kak je to izvedeno..jel to uljno grijanje ako je molio bi vas ak ste u mogučnosti poslikati kak zgleda tak kiler ili kaj več ima..zanima me jer mislim nekaj prek ulja napraviti grijanje v kabinu na torpedu 75
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
imam jedno pitanje u vezi grijanja u kabini kak je to izvedeno..jel to uljno grijanje ako je molio bi vas ak ste u mogučnosti poslikati kak zgleda tak kiler ili kaj več ima..zanima me jer mislim nekaj prek ulja napraviti grijanje v kabinu na torpedu 75

Večinom preko vode..

U kabini ima kiler i na njemu ventilator,voda dolazi iz vodne pumpe a vrača se natrag.I ako bi bilo uljo sličan sistem bi morao bit,samo odkud dobiti dovod ulja:scratch
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Večinom preko vode..

U kabini ima kiler i na njemu ventilator,voda dolazi iz vodne pumpe a vrača se natrag.I ako bi bilo uljo sličan sistem bi morao bit,samo odkud dobiti dovod ulja:scratch

pa kaj ti noviji imaju vodeno hlađenje?? ja sam mislil da imaju zračno kak i stariji deutz motori..pa z vodom nije problem napraviti al ulje me malo brine kaj da stavim jer mislim da bi se isti kiler kak i za vodu znal štopati.. ulje lako dobiješ sa onog dovoda kaj ide kroz metalnu "spiralu" kaj ga zračna turbina hladi..
 
Posljednje uređivanje:
D

DF-germany

Guest
pa kaj ti noviji imaju vodeno hlađenje?? ja sam mislil da imaju zračno kak i stariji deutz motori..pa z vodom nije problem napraviti al ulje me malo brine kaj da stavim jer mislim da bi se isti kiler kak i za vodu znal štopati.. ulje lako dobiješ sa onog dovoda kaj ide kroz metalnu "spiralu" kaj ga zračna turbina hladi..

U mog deutza je takvo grijanje,; znači, ulje ti prolazi kroz taj mali hladnjak i naravno ventilator progoni zrak, s tim što vani ima zračni filter koji prečišćava ulazni zrak. Dole kod uljnog filtera ima ventil koji iz kabine otvara i zatvara protok ulja.
Ja sam mislio da i TD ima grijanje.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Bok.


Ima li netko korisničke upute za DF Agrotron 150, MK3. Pali neko upozorenje vezano za ručnu kočnicu, koja usprkos tome radi, no senzor dojavljuje grešku.
meni se to događa sad dok je hladno..trebaš do kraja stisnuti ručicu do poda jer izgleda nestisne dosta indikator...:blackeye
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
U mog deutza je takvo grijanje,; znači, ulje ti prolazi kroz taj mali hladnjak i naravno ventilator progoni zrak, s tim što vani ima zračni filter koji prečišćava ulazni zrak. Dole kod uljnog filtera ima ventil koji iz kabine otvara i zatvara protok ulja.
Ja sam mislio da i TD ima grijanje.

ima td grijanje..tvornički je bio neki lim gdje se zatvorio odlazak zraka od cilindara i zrak se usmjeravao u kabinu preko jedne cjevi od ventilacije na dva usmjerivača iznad armature..jako primitivno...:finga:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ima td grijanje..tvornički je bio neki lim gdje se zatvorio odlazak zraka od cilindara i zrak se usmjeravao u kabinu preko jedne cjevi od ventilacije na dva usmjerivača iznad armature..jako primitivno...:finga:
ima..ali oni kaj imaju auspuh prema gore i onda ima mjesta za taj lim..pošto je moj stariji tip(80.godište) on ima još auspuh usmjeren prema dolje i ispred lijevog kotača..DF-germany molio bi te da ako si u mogučnosti da poslikaš taj hladnjak..a kamo ima povrat ulja z tog hladnjaka??
 
D

DF-germany

Guest
ima..ali oni kaj imaju auspuh prema gore i onda ima mjesta za taj lim..pošto je moj stariji tip(80.godište) on ima još auspuh usmjeren prema dolje i ispred lijevog kotača..DF-germany molio bi te da ako si u mogučnosti da poslikaš taj hladnjak..a kamo ima povrat ulja z tog hladnjaka??

Mislim da se vraća u motor, mada nisam detaljno gledao jer je zatvoreno, ali inače grijanje je ko u autu. Pokušaću ako stignem, jer sad spava zimski san, pa je malo mračnije da ga slikam.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ima..ali oni kaj imaju auspuh prema gore i onda ima mjesta za taj lim..pošto je moj stariji tip(80.godište) on ima još auspuh usmjeren prema dolje i ispred lijevog kotača..DF-germany molio bi te da ako si u mogučnosti da poslikaš taj hladnjak..a kamo ima povrat ulja z tog hladnjaka??
ma kupiš novi tip grane prema gore i probuših haubu i onda staviš lim i eto ti grijanja..imao sam na rx-u taj sistem sa kilerom,mislim da imaju tako i dx-i.taj kiler je napred u armaturi i ulje kruži kroz njega i ima neki sistem na sajlice kojima to reguliraš..mislim traktor je bio novi al nikad to nije baš nekak šljakalo..najlakše je toplim zrakom od motora:gitarist:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma kupiš novi tip grane prema gore i probuših haubu i onda staviš lim i eto ti grijanja..imao sam na rx-u taj sistem sa kilerom,mislim da imaju tako i dx-i.taj kiler je napred u armaturi i ulje kruži kroz njega i ima neki sistem na sajlice kojima to reguliraš..mislim traktor je bio novi al nikad to nije baš nekak šljakalo..najlakše je toplim zrakom od motora:gitarist:
ah to nam sa baš i ne sviđa kaj je tak auspuh a pogotovo pogotovo dok ga treba skidat dok je vruči..ako bi ga več i prema gora stavljali napravili bi drugačku granu i stavili auspuh uz kabinu
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
pa kaj ti noviji imaju vodeno hlađenje?? ja sam mislil da imaju zračno kak i stariji deutz motori..pa z vodom nije problem napraviti al ulje me malo brine kaj da stavim jer mislim da bi se isti kiler kak i za vodu znal štopati.. ulje lako dobiješ sa onog dovoda kaj ide kroz metalnu "spiralu" kaj ga zračna turbina hladi..

Novi DF ima vodeno hlađenje. Pazi da ti s tim kemijanjem ne zariba motor.1. nemože biti hladnjak od vode, pritisak bi ga razbil, 2. sistem mora biti pod stalnim pritiskom, (ko i ta spirala) nesmije samo prepumpavati ulje, najbolje ti je da nekako složiš te limove da ti topli zrak od motora puše u kabinu, sve ostalo je neisplativo i opasno!
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
najjednostavnije je rješeno na sametima 80-tih godišta, imaju dodatni alternator koji pogoni grijanje na struju....

Inače preko ulja ni problem složit, imaš hladnjaka isključivo za ulje ( svi bmw-i dizeli ga imaju) i umjesto spirale provedu se lajtunge u kabinu. Jedini minus po tome je što ćeš ionako potlađenom motoru dodatno hladit ulje....


Najjednostavnije je odgovarajuće se obuć...
 

Najnoviji postovi

Na vrh