• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

yakis12345

Novi član
Tu od
28 Svi 2020
Poruka
27
Dobar dan forumaši, pitanje u vezi Deutz Fahr agrotron 165 mk3. Naime prijatelj ima navedeni traktor, kad je traktor topao i kad ga ugasi, on više neće upalit, tj jako teško upali, mora dosta vremena verglati.Ima tko ideju u čemu je problem. Hvala i lp 🙂
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Isti takav slucaj i kod kolege, Ragotron 140. Hladan na zub, topal ne ide bez start spreja.
Mislim da nije nikako rijeseno, pa ne mogu pomoći :LOL:
 

yakis12345

Novi član
Tu od
28 Svi 2020
Poruka
27
Hvala na odg 🙂.. Njegov isto tako sa start sprejem upali ali čim makne start sprej se ugasi. I poslije nakon par puta ponovljenog verglanja upali i normalno ide.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Mislim da je to ista boljka kao i na Same motorima: monocilindrične Boš pumpe.
Probajte na vrućem motoru vodom polijati boš pumpe, pa da vidite jel bu zapalili.
 

yakis12345

Novi član
Tu od
28 Svi 2020
Poruka
27
Mislite da nije problem u elektronici?. Kolega kaže da po njegovom ako je pumpa da bi se i u vožnji gasio kad je vruć, da ne bi radio kako treba.. Kad je vruć i kad vergla baca EMC grešku motora.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
I meni je tak, samo ak ne upali od prve, drugi put da. Nije potreban start sprej.

Pitao i rekli da ima prekidac za dovod goriva u pumpi koji se ne vrati.
Recimo odmah kad ga ugasim ne zeli upalit, a za 10 min upali bez problema.
 

yakis12345

Novi član
Tu od
28 Svi 2020
Poruka
27
Pozdrav ljudi, evo nekih novih informacija u vezi deutz fahra, probao je sa hlađenjem i ništa, nazvao je servisera koji je došao iz slovenije sa računalom, spojio ga i pokazivalo mu grešku u kontakta u instalacijama, prespajao je neke žice i za sad pali, u slučaju da je opet neće, potrebna je nova elektronička kutija(centralina).. Za sad toliko.
Lp
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Ovisi tko kaj hoće i tko po čemu procjenjuje kakav traktor mu paše. Meni osobno je potrošnja zadnja stavka po kojoj bi kupovao traktor. Đabe on meni malo troši ak stalno nekaj odlazi onda si na istom ko sa onim koji više troši a stalno radi,iskreno svi bi mi da ipak on stalno radi. Agrotron sigurno manje troši,ne kažem da globalno nije dobar,al realno manje daje nego navedeni fendt ili jd,nije isto dobro zapregnut agrotrona 100 i fendt-a 309,pogotovo u ljetnim mjesecima. A i cijena tu igra veliku ulogu,agrotron je najjeftiniji u toj klasi, možda je eventualno koji same još jeftiniji. Ja sam se sa rubinom(koji je isti agrotron 150) to dobro uvjerio. Jeftin i veliki traktor al u ozbiljnoj poljoprivredi je samo za stavit uske kotače na njega i da vozi rasipač i špricu,onda je super. Sve preko toga je upitno. Tak da ako će to bit veći traktor na gospodarstvu treba ga dobro održavat,očito ne radi na stotine rali zemlje i bit će dobar.
Tu je ona "kolko para tolko muzike "najčešće u pravu.
A kaj se tiče ova dva prijemera JD sa problemom getribe i da ga zbog toga ne treba kupiti,to su gluposti. Ovisi na kaj naletiš, kak se je radilo s njim i kak je bil održavan.
Otkad je Rubin isti kao i Deutz Agrotron 150 :) ?

Koliko znam Agrotron ima ZF powershift mjenjač isto onak kao i Fendt serija 500 i Case CS serija, dok su ne rubinu stavili neki mjenjač koji su ujeb*** totalno.
Isto tako Agrotron ima Deutz motor, a rubin Same motor.... Zar to nisu drastične razlike :) ?
Ne znam jel na Sameu prednja vuča Carraro ali na agrotronu je ZF...

Vjerojatno i postoje sličnosti npr kabina, zadnja osovina itd ali mislim da je velika razlika između tih traktora :)...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Same koristi svoje prednje pogone, a ne Carraro ;)
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Same koristi svoje prednje pogone, a ne Carraro ;)
Ok naveo sam ono što znam :), vjerojatno Charlip zna više, imam agrotrona zato me to zanima. Pa ga molim da napiše više o tome :) !

ZJ hvala na napomeni :) !
 
Posljednje uređivanje:

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Motori su isti,rubin ima isto deutz-ov motor,ok getribe nisu ,rubinova je dobra dok je sve u njoj dobro,čim neka gumica počne propuštati odma treba na pola dok nije sve crklo ,revers im funkcionira na isti princip,kabina im je ista,al kad sam mislio da su isti,mislio sam na to da isto dobiješ od jednog i drugog,uglavnom za traktor od 150 ks nije neka slava
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Motori su isti,rubin ima isto deutz-ov motor,ok getribe nisu ,rubinova je dobra dok je sve u njoj dobro,čim neka gumica počne propuštati odma treba na pola dok nije sve crklo ,revers im funkcionira na isti princip,kabina im je ista,al kad sam mislio da su isti,mislio sam na to da isto dobiješ od jednog i drugog,uglavnom za traktor od 150 ks nije neka slava

Koliko vidim po netu svugdje piše da Rubin ima 6.0 litreni Sameov motor, ali to može biti greška. Znači Rubin ima sigurno Deutza ? Kažem sve što sam uspio pronaći piše 6.0 Same motor.

Kabina im je ista, to si u pravu.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pa na pločici na motoru je pisalo Deutz fahr i neki brojevi,pa sam po tome zaključio da je. A i zadnji kraj je isto isti,hidraulika i bočni redultori.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Zadnji kraj je isti, slažem se. Rubina nisam imao ali kažem što sam našao po speficikacijama, ali tamo to može biti greška. Svugdje se navodim obujam motora 6.0 litara, tako da to nije isto kao na Agrotronu gdje je 7.2 litara motor, ali kažem to može biti greška.

Ali ako je ovo točno onda ne možeš uspoređivati ta dva motora.

Agrotron ima oznaku motora: BF6M 1013 E
Rubin ima oznaku motora: 1000.6WT

Znam dosta ljudi koji su radili s NH, Claas, JD sad imaju Deutza i zadovoljni su i s njime, isti ti govore da je Fendt klasa za sebe, JD je iza njega a ostalo je približno slično.

Dosta novijih fendtova ima Deutz motor, Agrotronova getriba je istakao na Fendt seriji 500, prednja vuča je ZF na oba stroja.

Svaki rabljeni ima mušica, Agrotron ih ima možda malo više zbog puno struje, ali dok se sredi stvarno je dobar i štedljiv stroj.
 
Posljednje uređivanje:

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Znam da nije neka usporedba traktor 150ks i 95ks, no imao sam Samea 95ks i jedino čestito bilo je motor koji je živahan i nije trošio, diferencijal i getriba slabi, od struje je imao svjetla i to mu se kurilo tako da potpisujem izjavu Charlip, traktori za prskalicu i rasipač, udobni, malo troše.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,110
Zna li netko zašto ne rade potenciometri od hidraulike na agrotronu 120
 

Prilozi

  • IMG_20190618_153519.jpg
    IMG_20190618_153519.jpg
    40.6 KB · Pregleda: 15

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Zna li netko zašto ne rade potenciometri od hidraulike na agrotronu 120

Što točno ne radi ? Dal EHR diže i spušta ? Dal imaš ograničenje visine na potenciometru ispod poklopca ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh