• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kolege imam pitanje za Deutz traktore vezano za kvar koji se desio kod mog rođaka i dali se nekom to desilo. Deutz je čini mi se serija 6000 oko 135 ks sa Far Motion motorom kupljen nov i sad ima 1600 rs. Najednom u oranju u brazdi je promijenio zvuk kao kad radi na 3 cilindra i izgubi snagu. Takav je došao do kuće. Kad je majstor skinuo poklopce na glavi na prvom cilindru jedan podizač (igla) ventila pukao a drugi savijen, a na trećem cilindru jedan podizač blago savijen i drugi podizač jedva vidljivo povijen. Čelo ventila i čelo klipa nema tragova oštećenja. Agroštad u NS nema zabilježen takav slučaj pa je problem proslijedio fabrici. Dali je ovakvo nešto neko doživio ili čuo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,773
Znam da ti neće puno pomoći i da nije Deutz ali prije par godina mi je pomotalo šipku podizača ventila na drugom cilindru i jednom na trećem cilindru na zetoru. Zamijenio šipke podizača ventila i poslije se nije dešavalo. Uglavnom uzrok kvara neznam. Dalje sve radi normalno.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Dobro je što se nije ponovo dešavalo, u rođakovom slučaju se pojavio jedan polumajstor a mašinske je struke i kaže da su zablokirali ventili.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,773
To se najvjerovatnije i kod mene dogodilo jer kad sam ove godine skidao glave bilo je ventila koji su kao malo štekali.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,890
Ima li tko kakvog iskustva sa modelom TTV 430?-vario mjenjač.
Ili bilo kaj da može pametno reći o tom traktoru.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
Ima li tko kakvog iskustva sa modelom TTV 430?-vario mjenjač.
Ili bilo kaj da može pametno reći o tom traktoru.
Tesko da ga ima netko s foruma. To imas u ponudi ili bi bas uzeo manji traktor a da je vario?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,890
Imam na ponudi.
Da, vjerojatno nema.
Ali se držim one "svi ljudi sve znaju"
Pa reko možda tko kaj zna ili je čuo.
Kolko sam skužio da su baš rijetki, ttv430.
 

Matić

Novi član
Tu od
8 Stu 2020
Poruka
20
Drugari da li se nivo ulja u menjaču/transmisiji kod K100 modela proverava dok motor radi ili dok je ugašen?
Gledam neke postove po grupama, neki pišu da se kod starijih modela proverava kada je motor upaljen pa sada ne znam šta da mislim.Kada motor radi i kada gledam nivo ulja na nivostatu fali određena količina do linije Normal, kada motor ne radi nivo je na Maks.E sada montirao sam mu frontal pa deo ulja odlazi i na njega dok se koristi pa svakako nije na Normal.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Moj je nov traktor a upustvo kaze da se traktor upali, odradi koji minut, pa se ugasi, pa sačekati minut dva pa onda izmjeriti. A ja to uprostim uvijek gledam hladan motor i ulje da bude na max.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kolege juče sam zamijenio filtere goriva na Agroluxu i nešto mi nije jasno sa Ac pumpom. Kad pumpam ručicu niti izbacuje gorivo niti mjehuriće, traktor je upalio od tri puta i progutao je vazduh i radi normalno. Kada u radu motora popustim ozraku ide gorivo, ali Ac i dalje ručno ne šalje gorivo. Traktor je nov 700 rs.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
U pravu si bio, Ac bila na brijegu bregaste i nema pumpanja, kad sam malo okrenuo radilicu radilo je.
Hvala za savjet.👍
 

Najnoviji postovi

Na vrh