• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Da probaš skinuti zaštitnu gumu na šipki ručice i ubaciti mast, i preglegledati polugice ispod.
 

Tomi89

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2017
Poruka
78
Pozdrav, imam malih problema sa traktorom, Agrotron 4.80, kod oranja kad sam upalio šperu na kontrolnoj ploči upalile su se sve lampice (žmigavci, dugo svijetlo, kardan) makar je sve ugašeno. Probao sam od pojiti tablu, akumulator ali ništa i dalje sve svijetli...traktor normalno radi...dali je imao netko slična iskustva? Ili ako imate neku ideju kaj bi moglo biti...hvala
 

Prki0105

Novi član
Tu od
6 Lip 2020
Poruka
5
Lijep pozdrav... Ovako imam problem sa paljenjem traktora.. Pogotovo zimi i ako ne radi par dana dosta teže pali.. Kad upali prvi puta onda pali na zub.. U pitanje je Deutz fahr agrotron 100....jel možda znate u čemu bi mogao biti problem?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
To mi liči kao da se gorivo povuče nazad ako tako pali i ljeti, a zimi mogu biti i grijači neispravni.
 

Prki0105

Novi član
Tu od
6 Lip 2020
Poruka
5
Po ljeti pali puno bolje.. Nema takvih problema
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Pa kakvi su to traktori koji ne pale bez grijača?
Ne znam ni za jednog Zetora ili Ursusa koji pale s njima.
Čak i moja starudija pali do -10 bez grijanja.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Onda vjerovatno neki grijač ne radi. Kod mene na sprinteru neradi neki grijač i kad je mraz minus 2 3 stepena desi se da upali ali odmah ugasi, a u plusu normalno upali. Imam dajca Agrolux 2018 g, on uopšte fabrički nema grijač, a na minus 10 upali odmah u sekundi. Kod drugog dajca Ecolan 2021g ima grijač koji automatski uključuje, on vergla oko 2 sekunde da bi upalio, kako ljeti tako i zimi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja uvijek više cijenim motore kojima treba par krugova anlasera prije nego sastave.
Mada mi lepo čuti kad upali na pola ključa....
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
I meni je lijepo čuti kad kresne kao top, to je motor euro 1 sistem pumpa dizna, a ovaj drugi je CR motor euro 4 ali sporije pali, malo me to nervira ali šta da se radi tako ga fabrika skroila.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ja neznam zašto, jedino ako nije da se pokrene pritisak ulja prije palenja.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ako ima grijač, moguće da je koji zrel za zamjenu. Znam da sam jednom posudil od prijatelja Lamba, taj se trebal sa grijačem paliti i po ljetu. (napomena, traktor je bil skoro novi i tak mu je pisalo u uputstvima da bez grijanja nema prvog paljenja)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Pa kakvi su to traktori koji ne pale bez grijača?
Ne znam ni za jednog Zetora ili Ursusa koji pale s njima.
Čak i moja starudija pali do -10 bez grijanja.
Npr proxima. Dok je bio nov sve super, a sad kad je -10 dva puta grijač, akumulator 180ah 1100A i teško upali.
 
  • Wow
Reactions: ZJ

vladekvz

Novi član
Tu od
26 Ožu 2019
Poruka
10
Imam pitanje Deutz Fahr Agroplus87 problem hidraulika kad podižem poluge kao da negdje ventil il sl blokira protok ulja jer pumpa teže radi i sporo diže a i ne drži hidraulika dok kiper ventili rade normalno kipa prikolicu i tjera hidromotor bez problema
Ako netko zna kaj bi moglo biti svaki savjet dobrodošao il neki servis na sjeveru hrvatske
 
Na vrh