• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz Fahr

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Jel dobro nosi kukuruzni heder u brdima? Tipa da je teze smotati u rikverc ili da ga dize? To je malo problem na manjim modelima.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
S 4 reda i 3580 sa sjeckom od iza mi kljuca naprijed na vecim nizbrdicama. Nisam jednom ostao na dva kotaca. I to bez rotofreza. Onda mozes mislit kako bi manji modeli.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Jel dobro nosi kukuruzni heder u brdima? Tipa da je teze smotati u rikverc ili da ga dize? To je malo problem na manjim modelima.
Kod mene je samo ravnica dokle mi pogled seže..tj do bilogore..tak da nemam s tim problema
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
S 4 reda i 3580 sa sjeckom od iza mi kljuca naprijed na vecim nizbrdicama. Nisam jednom ostao na dva kotaca. I to bez rotofreza. Onda mozes mislit kako bi manji modeli.
Uf.. 3580 bi baš morao nosit velik je, na njega ide 5 redi sa tarupom.. Kod mene su baš brda i putevi uski tako da sve veće od 3m u žitnoj varijanti je problem.. 3540 je duži malo od 3480 i ima jači motor?
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
3540 je duži 40 cm širi nekih 30 cm visina je ista
Motor mu je bf6l913 121 konj, a kod mene bf6l912 106 konja
Bunker mu nešto veči..oko 3 tone
I rezervoar mu je 300 litara..kod mene 200l
Dreš je isti, sama je duža površina slamotresa i vjerovatno sita
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Tako je kako je, 5 redi ide u ravnici no ni to mu nije na zdravlje. Dosta su to lagani kombajni.
Imam svega par jutara u brdu pa me ne brine puno, spustim ga na zemlju i tako do podnozja.
Imao sam geringa PC i puno je laksi naspram ovog. Novije generacije s plasticnim haubama su dosta lakse, mislim da je oros jedan od laksih.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
U kupnji sam kukuruzne korpe za 36.10!
Koju od ove dvije varijante preporučate?
Na nju bi se osim kukuruza vršila i soja.

kombajn-deutz-fahr-kukuruzna-korpa-slika-16677058.jpg


kukuruzna-korpa-slika-75110533.jpg
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Malo da pojasnimo, ova prva korpa se koristi za zetvu soje i kukuruza. Druga korpa sluzi ya zetvu kukuruza visoke vlaznosti koji se koristi za silazu.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Strikan

Novi član
Tu od
25 Velj 2019
Poruka
20
Jel zna jos ko sta o tome?? Znaci ocistio sam senzor ali i dalje nis.. provjerio sam i zice i sve je ok s njima. A i proslu jesen je znala kazaljka bit nemirna ponekad.. da li je mozda otiso taj senzor ili?
Imam isti problem ako si rjesio sta je bilo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Čim tvrđe, jer zrno je abrazivno.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Nisam gledao kakva je stara žica..eko pukne prilikom vijanja na 90 stupnjeva pošto su zavinjene na krajevima onda su polučelične ako ne onda je obično svjetlovučeno..u zmaj comercu u budančevici mi je rekla 12 kuna po žici..a ja imam 71 komad..tak da nije baš jeftino na komad uzimat..onda bih rađe kupio negdje u komadu 3 m ili 6 pa da si ja narežem..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
A žica za beton? Osim kaj nije točnih mjera, tvrda je.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Trebu nju prepeljat kroz sve rupe..a drugo mislim da za 15 20 rali godišnje bude dobra i svjetlovučena..nebi trebala spucat..barem mislim..nek me netko demantira ako sam u krivu
 

fendt

Novi član
Tu od
15 Ožu 2015
Poruka
16
Ne radi!nista se ne desava,probao sam i direktno sa akumulatora da ga ukljucim,al nista!
 

Najnoviji postovi

Na vrh