• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Već se dobro upoznajemo .
 

Prilozi

  • 20201111_121532.jpg
    20201111_121532.jpg
    71 KB · Pregleda: 28
  • Like
Reactions: ZJ

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma ovaj ima snage evidentno više od vlatka ali vučna sula je manja. Vlatko daleko bolje povuče ovu prikolicu na mekom terenu.
Vlatko ima hidraulični volan a ovaj ne.
Hidraulika je glupa.
Položaj sjedenja nekako neobičan.

Al ajd , dok se naviknemo jedan na drugog.
Nešto se loše čuje oko korpe i lamele , kao da je neki ležaj u raspadu pa povremeno dođe neka buka sa vibracijom poluge koja ide prema druk lageru. Kvačilo radi normalno i jedno i drugo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Kak koči?
Ima li nezavisni (ručno upravljani) kuplung za kardan?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Koči dobro nema šta.
Nije ručni kuplung nego duplo nožno kvačilo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Šteta za ovo drugo.
Mozda je vučna sila lošija radi širjih guma? Ili pak motor puno lakse okrene kotače?

Koliko znam, volan je prilično mekana mehaničkog, jedino ima puno okretaja od-do (oko 4,5).

A kaj ti se ne sviđa s hidraulikom?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Neznam zbog čega ali vlatko definitivno ima veću silu povlačenja.

Na volan vjerovatno ima uticaja što su naprijed ravne gume od nive. Nije on toliko ni težak ali nenože se motati jednom rukom na šta sam jako navikao. A tog komfora nemogu da se odreknem.

Nisam još ništa radio sa priključcima na polugama pa ne mogu tačno reći šta.
Ali evo za početak ona ručka iza sjedišta , niko nezna tačnu njenu funkciju a ni ja nemožem da odgonetnem.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Za tu ručku sam već napisao, kod mene na Deutzu kad dignem poluge u zrak nju zakrenem i spustim ručicu hidraulike a poluge ostanu u gornjem položaju.
Iskreno po meni ta stvar nije nešto što se koristi svakodnevno, ja ju baš i nemam potrebe za ništa koristit.
Inače hidraulika je klasična, ništa posebno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Kod mene ne radi tako . Nemožeś je zakrenuti dok su poluge u gornjem poližaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
U uputama za Torpeda piše da ta ručica aktivira ventil za određivanje visine dizanja.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Eto kod mene je tako. Ove godine sam to prvi put koristio kad sam vozio dvije zelene bale trave jedno 20 km otraga na hidraulici. Dignuo hidrauliku zakrenuo tu ručicu i onda sam ručicu od hidraulika spustio i ujedno resteretio pumpu i klip, a poluge su ostale u gornjem položaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Mane, to je opasnije nego vožnja na hidraulici, jer nema zaštite od preopterećenja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene na Goldoniju imam tu funkciju na regulaciji brzine spuštanja poluga. Kad je zavrnem do kraja ne spuštaju se, neovisno o položaju ručke.

ZJ,
ne treba s traktorom ludovati. Pogotovo kad je veći teret na hidrauliki. Kod normalne upotrebe se, kak je napisal mane, rasterećuje pumpa i razvodnik.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ak se voziš 20km,ne voziš se 5km/h, već punim gasom u najvišoj brzini ;)
Bar ja tak.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bez tereta na polugama, a i onda jako oprezno i ne baš ful gas nego 10-15% manje. Svaka neravnina na asfaltu se jako osjeti, barem s mojim traktorom koji ima manji osni razmak (1700). U takvim slučajevima sam koncentriran na vožnju (stanje ceste) ko da s autom vozim 150 km/h.
Možda ja imam krivi pristup, ali mislim da nije štetan. Tih 8-10 min koliko bih tih 20 km došel prije, uvijek mogu nadoknaditi na drugim stvarima, npr boljoj organizaciji posla.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Problem je kaj ako je mehanički blokirana hidraulika da nemre popustiti šok ventil, pa su velika naprezanja.
A ak imaš puno za voziti nemaš vremena kilaviti po putu.
20km je vura vožnje s nekim teretom...ili 40min ako traktor ide 30...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
A gle, jel dobro ili nije, ne znam. Koristio sam to jednom i sumnjam da ću opet.
Možda se ne bi smjelo koristit u vožnji pod teretom, nego samo u mirovanju kad neki priključak treba biti duže vremena u zraku.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa za ta dalja nośenja tereta na polugama zar nije bolje onu malu ručicu prebaciti u gornji položaj da se stave poluge na odreďenu visinu i onda ne radi poziciner koji bi opterećavao pumpu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh