• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
a sto fali mf ili fiat?
kod mf-a sta se tice motora 90%dijelova pase od imt-a a dalo bi se nac za te novce.
ja sam prije dvije godine prodo 294 sa novim gumama i motorom za 6700e.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
bolje da je tezi tu kod oranje se pokaze super mislim da je on dosta tezi od tvoje rakovice
 

Mickey

Novi član
Tu od
2 Tra 2012
Poruka
3
Molim savjet, razmišljam o kupnji jednog od ovih traktora Fiat 70, Torpedo td 55 ili Zetor 7045. Kakva su vaša iskustva s kojim od navedenih, koji su im nedostatci. Hvala unaprijed :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
mogući problem je 80 ks naspram te težine, mislim da je 3700 kg naj taman za tu snagu, za transport OK ali na mekanom mislim da propada i tone a nema snage,, možda i nisam u pravu ali to je moje mišljenje

Na mekanom će propadati i da ima 2000 Kg, pogotovo kad ga teret pritisne. Međutim, transport na tvrdom, u oranju i inače, u vuči bilo kakvog tereta bolje da je traktor teži. A 3700 Kg je možda čak i malo za traktor od 85 KS, moj Zetor 7745 (76 KS) je 3800 Kg i odlično se nosi sa tom težinom.
Tako da mislim da će taj Deutz imati i više nego dovoljno snage za tih 3700 Kg.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Imam zetora 7045 s sirokom kabinom.traktor je dobar nije velik potrosac.za oranje i drljanje ima dobre brzinje,jedino je spor transportu. Malo ga muci kapanje ulja.mjenjao semeringe drze neko vreme
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Molim savjet, razmišljam o kupnji jednog od ovih traktora Fiat 70, Torpedo td 55 ili Zetor 7045. Kakva su vaša iskustva s kojim od navedenih, koji su im nedostatci. Hvala unaprijed :)


Nisi naveo cijene i godišta traktora pa je teško ovako odokativno dati neku procjenu.
Ovaj Torpedo ti je 15-ak KS slabiji od Zetora i Fiata, pa se prema tome nemože ni porediti sa njima.
Dali je Fiat duplak?
Fiat bi trebao biti nešto manji potrošač od Zetora al to zavisi i od toga u kakvom je stanju koji traktor. Zetor ako je uvezen izvana onda vjerovatno ima više opreme od Fiata, jeftiniji su dijelovi i lakše su dostupni ali je zato vjerovatno i skuplji od Fiata.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Nema od Fiata sigurno više opreme. Sigurno ima barem manje brzina i nisu (sve) sinkronizirane.
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Ja bih torpeda izbacio jer se ta serija baš i nije pokazala osim ako je za male pare.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nema od Fiata sigurno više opreme. Sigurno ima barem manje brzina i nisu (sve) sinkronizirane.

Neznam za Fiata ali kod Zetora su 4 i 5 sinhron, ostale nisu.
A mjenjač je standardni: 10 + 2, ne vjerujem da je na tom modelu ugrađivan mjenjač 10 + 10 kao što ima na nekim 77-icama.
A oprema zavisi od godišta, taj Zetor je negdje iz sredine 80-ih ali kompresor, ručno kvačilo, hidraulične kočnice, široka kabina i još neke sitnice su standard na Zetoru bilo kog godišta.
Za Fiata neznam ni koja je godina ni šta bi mogao imati od opreme.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
moj 680 81 god iz njemacke ima siroku kabinu sa sjedalom sastrane,rucni kardan i hidraulicne kocnice i ide 35km/h.vidio sam i neke novije koji imaju manju kabinu,al mislim da imaju svi hidro kocnice i rucni kardan...
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Zetor 7045,ima 5+r i reduktor(10+2mjenjac )i 4-5 su sinhorizovani.ako ima na sebi gume zadnje ,16.9-30 onda ti spore nece ni trebati, prespore su. Ima brzi rikvec rucno kvacilo kardana ,dva izlaza za hidrauliku povrat,servi volan grijanje auto.kuka....
 

mario3007

Novi član
Tu od
29 Pro 2013
Poruka
17
Da osvježim temu sa svojim pitanjem; da li John deere 75ks, star 35 god. sa duplom vucom, 8000 rs ili Zetor 60 ks, bez pr vuče star 25 god. 5000 rs, za približno iste pare?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
najbolje bi bilo pogledati obadva traktora u kakvom su točno stanju,jer kvaliteta je razlika ko nebo i zemlja,pa onda prosuditi,ali po mom mišljenju ipak bi rađe uzel JD nego zetora..to je bar moje razmišljanje...
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
25godina traktor za nekih 8 tisuca eura bez prve vuce.jel ima sta pozlaceno na sebi?al puno je i za jonija 8 tisuca eura ako je 35 godina star
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Zetora, samo zbog cijene dijelova i pristupacnosti istih.. Ipak su to stari traktori..
 

mario3007

Novi član
Tu od
29 Pro 2013
Poruka
17
25godina traktor za nekih 8 tisuca eura bez prve vuce.jel ima sta pozlaceno na sebi?al puno je i za jonija 8 tisuca eura ako je 35 godina star

Nije 8000€ nego 8000rs (radnih sati).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi kaj i koliko bus radil i Jel imaš brda.
Sa jednim i drugim se bus naradil bez umora,al treba ih obavezno pregledat i isprobat,i jedan i drugi vrlo kvalitetni i dobri radnici.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
iskreno radje zetora makar ga ne volim nikak jer djoni ima papreno dijelove skupe
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Ovisno za sta trebas traktor posto ta dva traktora nisu u istom rangu
traktor sa i bez prve vuće nebo i zemlja
ali djoni ima skupe djelove strasno i veliki su potrošaći
ali prva vuća na trktoru je još jedan mali traktor ispred
 

Najnoviji postovi

Na vrh