• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

mario3007

Novi član
Tu od
29 Pro 2013
Poruka
17
Da, djoni ima skupe djelove koji, tako kazu, ne odlaze, a zetor je papreno skup u startu, čak i polovan.
E pa sad ti znaj...?..
 

mario3007

Novi član
Tu od
29 Pro 2013
Poruka
17
Nisam, gledam samo ova dva proizvodjaca, isključivo me zanimaju zetor ili john deere.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Nekužim zasto isklučivo
na farmi imamo starog djonija koji je bio kod majstora i sad već košta koliko novi zeror
a i novi zetor se nije proslavio
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Za koje poslove uzimaš traktor? Ova dva se teško mogu porediti, John Deere 75 KS duplak i Zetor 60 KS solo, velika je razlika između njih.
Bolje je da pogledaš nekog drugog John-a ili Zetora...
Ali ako ti nije slab taj Zetor onda uzmi njega, upravo zbog cijene dijelova.
Za John Deere-ja su dijelovi jako skupi a sobzirom na godište pitanje je koliko ih ima, a češće će ti trebati...
Za Zetora imaš dijelova u bilo kakvoj "gvožđari", nisu Bog zna kako kvalitetni, al' zato nisu ni skupi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
mario,premalo si podataka dao. Koliko zemlje imas? Jel ravno ili brda? Koji su tocno modeli traktora i koja im je cijena? Imaju li kabine? Sa duplakom ides kamo hoces,i vise moze povuci,dok je solac neusporedivo okretniji. Vjerujem i da je zetor nesto udobniji u kabini ako je original ceska,i manji potrosac od đoke, ali mozda nema hidrovolan... Ovisi i o trgovcu,kupujes li od svercera,gazde ili na poznato?
 

mario3007

Novi član
Tu od
29 Pro 2013
Poruka
17
Zemlje ima oko 10 hektara, jos cu povećati, tlo je vlazno i brdovito vecinom.
Ono sto sam gledao su oba traktora od 75 ks.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
odmah isključi traktore bez prvog pogona... Oni su isključivo za rad u dvorištu ili na ravnome...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neb ih se složio s tim jer puno ljudi radi u brdima sa solc ima i nema brige,lakše je sa dupljakom al i Kosta vise i skuplje je održavanje.treba vidjet u kakvom su stanju i koja je lova u igri.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Po čemu je skuplje odrzavanje dupljaka dve mazalice više na prvom kraju?
Ako imas vremena i ako susjedi imaju da te dojdu vuči onda ti netreba prva vuća.
Sjećam se ranije kad nitko nije imao prvu vuću malo malo smo imali šlepanja
a i lakse je traktoru u svakom poslu
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa da,ulje se mijenja svakih tisucu sati,i nije neki izdatak, i ako se redovito podmazuje,ne ukljucuje po tvrdom i pri velikim brzinama,nema bog zna kaj se pokvariti na prvoj vuci. hoce otici pokoji semering,ali to nije nista.
naravno,ona smanjuje okretnost traktora,i to je jako bitno,jer znam po svojem primjeru,vecinom imam male,siroke i kratke parcele,i sve lakse poslove radim sa solcem jer bih u protivnom puno izgazio.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prednje gume su mu oko 4000kn a pojede ih brzo.
Semerinzi hoće slinit ,a ako podrobis kaj u difu imaš ljepu igranku.

Ako su većinom brda onda je bolje uzet dupljaka al inače i solac može jako puno napravit i potegnut.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
na mojem zetoru su originalne prednje gume,i to mitasove,nisu bog zna kaj,na njima pise godina proizvodnje 2004., i jos su skoro ko nove,a traktor ima 2500rs.
poderu se ako je traktor puno na asfaltu.

sve se hoce podrobit,ali kad bi gledali na to,onda ne bih kupio nikakav traktor,jer svakom moze otic getriba,motor,hidraulika...
a ni ja nisam vjerovao koliko prednji pogon znaci,ali to je cudo jedno! a i nisu bitna samo brda,jer ako je blato,opet moze npr. 100ks traktor solac samo plakati,a 80ks duplak napravi posao.

EDIT-

evo i dobar video kaj se tog tice,prvih pol minute je bitno:

http://www.youtube.com/watch?v=GfuClq1j1dE
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
nerealan video covjek ore 5cm duboko i kao ukopava se smijesno skroz,pa to je napravio sa namjerom da demonstrira...

prednja vuca je za brdovite terene dobra,po ravnom nista ne znaci,a to sto se tice blata ja sa svojim zekanom orem po bilo kakvim uvjetima,16.9 34 gume nema tu ukopavanja itd ako prokliziva samo spera i ide ko vjetar inace ni to nije potrebno samo mali trzaj kocnice i cao...

imam mnogo bolji anslag od bilo kojeg duplaka i prestizem ih na cesti uz brdo sa zakacenom roto balom me 7745 ne moze stici(testirano) itd,vuce sve i radi sve bolje od duplaka,samo sto duplak ima prednji pogon i dobar je u brdu ali bogami kad je i blato ne moze ni on prazan maketi a kamoli sa teretom dzabe mu prednja vuca...

sve u svemu sve i jedan traktor je dobar jer obavlja svoju svrhu,to je masina za rad,a svak kaci na nju ono sto ima i radi...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ista stvar se i meni dogada,ako je prednja vuca iskljucena,traktor se pod plugom zakopa do osovine,i ne mrdne. Dam ti ja svoj plug pa probaj orati,nema sanse da krenes,a traktori su nam slicni po snazi.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
prednja vuca je za brdovite terene dobra,po ravnom nista ne znaci,a to sto se tice blata ja sa svojim zekanom orem po bilo kakvim uvjetima,16.9 34 gume nema tu ukopavanja itd ako prokliziva samo spera i ide ko vjetar inace ni to nije potrebno samo mali trzaj kocnice i cao...

imam mnogo bolji anslag od bilo kojeg duplaka i prestizem ih na cesti uz brdo sa zakacenom roto balom me 7745 ne moze stici(testirano) itd,vuce sve i radi sve bolje od duplaka,samo sto duplak ima prednji pogon i dobar je u brdu ali bogami kad je i blato ne moze ni on prazan maketi a kamoli sa teretom dzabe mu prednja vuca...

Jesi li ti ikad radio sa traktorom koji ima prednju vuču?
Po ovome što si napisao ja bi rekao da ti duplaka nisi ni vidio a kamoli radio s njim!
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
ista stvar se i meni dogada,ako je prednja vuca iskljucena,traktor se pod plugom zakopa do osovine,i ne mrdne. Dam ti ja svoj plug pa probaj orati,nema sanse da krenes,a traktori su nam slicni po snazi.

Jesi li ti ikad radio sa traktorom koji ima prednju vuču?
Po ovome što si napisao ja bi rekao da ti duplaka nisi ni vidio a kamoli radio s njim!

Ja isto mislim da ti i neznaš štaje duplak i koje prednosti ima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaki u jakom blatu zapadne al je lakše dupljaku jer ima veće prednje gume i pogon.
Ako ćemo realno svaki napravi jako puno posla ako se normalno i u njegovim granicama koristi,svaki je negdje bolji od drugog i obrnuto.

Treba vidjet za sta treba realno jedino ako kupuješ da zadivis susjede onda najvećeg mogućeg dupljaka pa makar 250dana u godini stajal u supi.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pogresno cowboy,samo nevidim po cemu si zakljucio da nikad nisam radio sa duplakom? sa zetorovim i imt jesam sa jon derom i fiatom deutzom nisam,jesam jedino sa case-om od kolege...

a to sto neko ima duplaka pa mu se on svida i nece da odustane od neke teorije to je drugo i normalno,raditi sa 7745 ili ti sa 7711 ili 7011 i 7045 sto su ustvari svi isti traktori.... je skoro potpuno isto(necu detaljisati)

sta sam htejo reci je to da nema prevelike razlike osim kad zatreba prednji pogon,ali i on ne pomaze u strani i kad je kisa blato klisko,dzabe samo prokliziva kao i ovaj bez prednje...mozes krenuti u sumu ali samo nakratko,u pojedinim situacijama solac izide gdje duplak nemoze...(to je primjer vezan za sumu)

zakljucak bi bio da je dobar prednji pogon ali je dobar traktor i bez njega,znaci ne moze se reci ovaj valja ovaj ne itd...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
ista stvar se i meni dogada,ako je prednja vuca iskljucena,traktor se pod plugom zakopa do osovine,i ne mrdne. Dam ti ja svoj plug pa probaj orati,nema sanse da krenes,a traktori su nam slicni po snazi.


Duplak sa isključenom prednjom vučom nije isto što i solac!
Solac je dosta, da tako kažem, sposobniji, nego duplak sa isključenom prednjom vučom. Bolje vuče, brži je, manje kliže pod plugom a takođe bolje prolazi kroz blato.
To je zbog same težine prednje vuče, veličine točkova, oblika rifni i otpora diferencijala.
Međutim kad duplaku uključiš prednju vuču solac više nema šta da traži pored njega, bilo na ravnom ili brdu, suvom ili u blatu.


pogresno cowboy,samo nevidim po cemu si zakljucio da nikad nisam radio sa duplakom?

a to sto neko ima duplaka pa mu se on svida i nece da odustane od neke teorije to je drugo i normalno,raditi sa 7745 ili ti sa 7711 ili 7011 i 7045 sto su ustvari svi isti traktori.... je skoro potpuno isto(necu detaljisati)

sta sam htejo reci je to da nema prevelike razlike osim kad zatreba prednji pogon,ali i on ne pomaze u strani i kad je kisa blato klisko,dzabe samo prokliziva kao i ovaj bez prednje...mozes krenuti u sumu ali samo nakratko,u pojedinim situacijama solac izide gdje duplak nemoze...(to je primjer vezan za sumu)

Zbog ovoga sam ti rekao da neznaš šta je duplak i dalje to tvrdim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh