• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Moj glas za Fiata 80-90 ili Zetor 7341.

Hvala na brzom odgovoru!

Zanimljivo mi je da nisi uzeo u obzir Proximu. Ima li neki razlog?

Hvala

Hoće biti 7245 na prodaju?

Pozdrav

Kad kupim drugi, bit ce. Ne trebaju mi dva traktora

Ak si "prerasel" Zetora, i tražiš traktor te klase za usluge, gledaj da ima nekoliko važnih stvari:
- reverzer
- bar dvije brzine kardana (540/540E)
- čim više brzina, poželjno i puzajuće (za kanalokopač npr).
- powershift ili bar mehaničke polovičke
- donje poluge hidraulike s kukama
- bar dva para izvoda vanjske hidraulike
- da ima čim "mekšu" pedalu kuplunga (kad već nećeš električni reverzer)

Ne boj se hidraulike niti elektronike. To se rijetko kvari i ima ljudi koji to znaju popraviti. Više obrati pozornost na to da najdeš i kupiš održavan i ispravan traktor.
Dijelovi za sve zapadne nisu jeftini, koju god marku da odabereš.

Hvala ti na odgovoru. Znaci, preporucas onda Zetora...?
Ja sam im naklonjen zbog prostupacnih i cijenovno prihvatljivih dijelova (trgovina u Čazmi ima vjerojatno dijelova na lageru za sklopiti jednog novog 😁)

Od usluga radim branje kukuruza.... nista strasno. Zapravo nemam financijskog opravdanja ulaganja u drugi traktor jer ne radim puno zemlje ali zato jer to volim, odlucio sam se malo modernizirati...eto
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Nisi napisao koliki je buđet.
Moje mišljenje je je nije neki skok sa (koliko zetor ima ks? ) 65-70ks na 80ks traktor.
Netreba se bojati jačeg traktora,znam da to "vuće" za sobom i druge priključke(skuplje).
Također neznamo kakve priključke imaš i što od usluga radiš?
Ja imam 80ks traktor i radim 20ak ha zemlje i žao mi je što nemam jači traktor.Ove godine imam dosta košnje pa stvar spašava klima jer radim po vrućini bez problema.
Ciljam u nekoj bliskoj budućnosti na nekakvog 6-aka sa 120+ ks:)ali otom potom.
 
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Ne znam za te novije Zetore-Proximu-Fortteru ali mislim da oni imaju više elektronike od ovog 7341 pa sam zato izabrao 7341.
Imas li iskustva s tim traktorom ili znas nekoga tko ima takav traktor?
Ima li gresaka ili nekih stvari na koje treba pripaziti kod kupnje?

Nisi napisao koliki je buđet.
Moje mišljenje je je nije neki skok sa (koliko zetor ima ks? ) 65-70ks na 80ks traktor.
Netreba se bojati jačeg traktora,znam da to "vuće" za sobom i druge priključke(skuplje).
Također neznamo kakve priključke imaš i što od usluga radiš?
Ja imam 80ks traktor i radim 20ak ha zemlje i žao mi je što nemam jači traktor.Ove godine imam dosta košnje pa stvar spašava klima jer radim po vrućini bez problema.
Ciljam u nekoj bliskoj budućnosti na nekakvog 6-aka sa 120+ ks:)ali otom potom.
Ima cca 63ks
Plug vogel 16 dvije brazde
Rotodrljaca 2m
Sip jednoredni berac

S traktorom 80-90ks bih mogao koristiti ovo sto imam a za 3ha kukuruza mi je to dovoljno

Nisi napisao koliki je buđet...

Cca do 20t eur max budzet
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
S tim što imaš od priključaka imaš dobar stroj za tjerati.
Sam moraš odlučiti što želiš,ali svakako podržavam modernizaciju u obliku novijeg stroja.
Odaberi onaj koji je u najboljem stanju i sa dostupnim majstorima/dijelovima u tvojoj blizini i samo naprijed;)
 
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
S tim što imaš od priključaka imaš dobar stroj za tjerati.
Sam moraš odlučiti što želiš,ali svakako podržavam modernizaciju u obliku novijeg stroja.
Odaberi onaj koji je u najboljem stanju i sa dostupnim majstorima/dijelovima u tvojoj blizini i samo naprijed;)

Da. Onda ipak Zekan ;)

Kazem, ovaj traktor je stvarno ok i pouzdan samo mi nedostaje da je malo brzi, moderniji i to je to....

Hvala svima. Ici cu onda pogledati 7341 😁💪💪

Hoće biti 7245 na prodaju?
Ok. Kad bude aktualno, saljem :)
 
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Ja mislim da su to za nase prilike i amatersku poljoprivredu optimalni traktori

Njega vec znam u dusu jer ovog 7245 imamo preko 15g tako da mi nista nije strano...

Tko radi puno, neka si kupi ove nove zapadne ali kad vidim cijene rezervnih dijelova stvarno ne razumijem tko si to moze priustiti. Ispada da u poljoprivredi svi dobro zarađuju osim poljoprivrednika 😡

Ja cu na modernijeg klasika pa kud puklo da puklo 😂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Niti preporučam Zetora, niti te odgovaram.
Ako si odlučil kupiti Zetora, razmisli o Proximi, jer se 7x serija više ne proizvodi.
Grublja je i modernija, a i ima motor veće zapremine, pogotovo ona s 6-brzinskim mjenjačem i mehaničkim reverzerom.

No, da kupujem novi(ji) traktor, više nebi bil bez powershifta i jako mekanog kuplunga (ili električnog reverzera). Razmisli malo o budućnosi i misli na svoje zdravlje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja onda moram pod hitno mijenjati traktor, radim oko 15 ha i dosta usluga sa Imt 539. Desno koljeno me vec dosta zeza a imam 28 god.
Mislil sam isto nekakvog Zetora 70-80 ks da moze normalno vuci dvobrazni okretac i pripremiti zemlju za sjetvu bez puno muke.

I najbitnije mi bude kod kupnje izoliranost kabine od prasine i buke, a mislim da mi Zetor to bude pruzil.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
A da razmišljaš o holandu TL 80-90-100 e tu već imaš izoliranu kabinu klimu nema previše elektronike a i ima 3-4 vrste mjenjaća ili fijatima samo su to malo starije serije a vrlo slični holandima.
 
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Ja onda moram pod hitno mijenjati traktor, radim oko 15 ha i dosta usluga sa Imt 539. Desno koljeno me vec dosta zeza a imam 28 god.
Mislil sam isto nekakvog Zetora 70-80 ks da moze normalno vuci dvobrazni okretac i pripremiti zemlju za sjetvu bez puno muke.

I najbitnije mi bude kod kupnje izoliranost kabine od prasine i buke, a mislim da mi Zetor to bude pruzil.
15ha s 539?!? Stari, ti si moj idol! I ti i tvoj traktor 😁
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Buka da (zimi), ali prašina i buka ljeti nikako, osim ako podnosiš 50+°C temperaturu.
Podnosim visoke temperature, jer na 539 sam uvijek skroz zatvoren u kabini dok baliram, i jos sam si zatvoril i ono kod ruku hidraulika, samo da mi nejde prasina unutra, jer nju bas ne podnosim.
A bas od nuzde mogla bi se na Zetor i klima ugraditi, al mislim da meni to ne treba, jer ja bi sada potpisao da uvijek bude ljeto, zimu ne mogu smisliti.

15ha s 539?!? Stari, ti si moj idol! I ti i tvoj traktor 😁
Imam 2 kom 539, al samo ja ih tjeram.
I sve stignem na vrijeme napraviti, ali pocela su me koljena boljeti pa mislim da je vrijeme za nekaj udobnijeg.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
A da razmišljaš o holandu TL 80-90-100 e tu već imaš izoliranu kabinu klimu nema previše elektronike a i ima 3-4 vrste mjenjaća ili fijatima samo su to malo starije serije a vrlo slični holandima.
Znam za jednog tl100 no ima ehr i el reverser te mi se to ne sviđa iz razloga odrzavanja. Skupo kad stane. Ipak ili dobar 7341 ili proxima 84 ili jaci
 
Na vrh