• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,939
Svaka čast Daky. Rijetkost je danas sresti poljoprivrednika koji bu priznal da mu se isplati, svi samo civile i plaču kak imaju troškove i sve im je skupo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Kak to uspiješ prodati i naplatiti?
Proizvesti i nije toliki problem (osim za kičmu :))
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Lijepo je to Daky i želim ti svu sreću u daljnjoj proizvodnji.

Ja sam mali poljoprivrednik (6 ha) i tvrdim da se od poljoprivrede može vrlo pristojno živjeti.
Ne od ovih 6 ha, ali tko ima više i tko pametno raspolaže i ulaže, siguran sam da se dobro živi.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Da mi je netko rekao prije 10 godina da cu se bavit poljoprivredom rekao bi mu da nije normalan, danas da dobijem na lotu opet bi ovoliko radio jer mi je to psihicki odmor, biram kulture oko kojih ima manje posla. Sto se tice prodaje i naplate sva moja jagoda prodala se u Rijeci, da sam imao 100 tona sve bi prodao bez problema i na kucnim vratima, rezervna opcija je Konzum koji je tu i otkupljiva stalno svu kolicinu, najveci problem su radnici koje nemozes naci u sezoni branja zato ja idem max do 10 tisuca sadnica toliko stignemo mi, ako berem svako 3. dan ja rasporedim na nacin da danas berem 3 tisuce, sutra druge 3, prekosutra treci dio i iza toga opet dolazim na prve 3 tisuce, berba je od 15.04 do 01.06 i tada me nema za vidit osim u jagodama, iza toga odmah vadim krumpir i luk i sve gotovo do 01.07, tada nastupa godisnji.
 

UTB 445-1976

Novi član
Tu od
2 Pro 2019
Poruka
18
Uzmi zetora 6911 malo je dug Al ima grijanje, jedino ako nema onda kupiš crijevo ko za cisterna Al manje spojiš na kiler svaki 6911 ima gore izvod iz kilera ja ga sređivo susjedu za prodaja, okej traktor ali je dusta dug i bučan u kabini
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Za te poslove što radiš tebi netreba traktor jači od 50 konja
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Pozdrav, evo iskocila mi je prilika da dobijem jedan imt 542 bez kabine s odlicnom mehanikom i hidraullikom ali nesto losija limarija i instalacija, dobio bi ga za vrlo male novce. Sad me zanima taj problem koji imaju 542 s mjenjacem i iskakanjem iz brzina, cuo sam za 5. brzinu pod teretom a sta je s ostalim brzinama, drugo pitanje je pase li kabina od imt 539 na 542 ona s kockastim blatobranima ali uza je od original 542 i zadnje isplati li se po vama ostavit 542 a prodat 539 ili prodat ovaj 542 i ostat na 539, koliko je sposobniji 542 od 539 ako uopce je jer transport i brzina od 542 mi nista ne znace, samo oranje i frezanje??? Hvala.
542 je 85 god. a 539 je 87 god.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
542 ima jači motor, jaču hidrauliku, jače poluge hidraulike, veće gume, jaču prednju osovinu, nožni gas, duži i teži je. Bonus su 4 brzine više, malo sporija prva brzina i rikverc, osjetno veća konačna brzina.
5-brzinsku getribu možeš promatrati ko onu na 539, s dodane dvije brzine. Dakle, prve tri su s pomičnim zupčanicima, a 4. i 5. sa sinkronima.
Ne iskače iz brzine svaki 542/549, a i na onom koji iskače može se popraviti (istina, to nešto i košta).
Sve ono kaj radiš s 539, možeš i s 542, a obrnuto ne (recimo nošenje težih priključaka, bolja vučna svojstva jer je teži i sl.).
Ako je '85, to je onda stara linija?
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ok, na puno mjesta sam cuo/procitao kako se 542 nije bas proslavio, da je jedan od najlosijih traktora od IMT-a, da je pretezak za svoju snagu, da je spor u oranju, gume 12.4 koje odgovaraju i na 533/539, itd. dok se 539 hvali na sve strane, u konacnici cini mi se i sa su jeftiniji od 539. Bas sam se pitao u cemu je razlika i zbog cega je 542 na losijem glasu od 539 koji je jako dobar traktor ali fali mu ono malo a bas to malo ima 542 i opet je na zlu glasu, bar tu na mom podrucju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Zanimljivo, 549 je dobar i svi ga hvale, a 542 ne valja iako su to identični strojevi (samo 542 ima 5ks jači motor}. U mojoj okolici ima jedan 542 i nekoliko 540. Koliko vidim, svi idu.
Laže selo, lažu ljudi...

Nisam ljubitelj IMT-a i nikad ga nismo imali, no da moram birati, 533/39 nebi ni pogledal a 540/42/49 bi već došli u obzir.

Pital si za kabinu: sve se može pripasati, no bojim se da je kabina za 539 prekratka, pa bi joj mogla smetati instrument ploča.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ok, na puno mjesta sam cuo/procitao kako se 542 nije bas proslavio, da je jedan od najlosijih traktora od IMT-a, da je pretezak za svoju snagu, da je spor u oranju, gume 12.4 koje odgovaraju i na 533/539, itd. dok se 539 hvali na sve strane, u konacnici cini mi se i sa su jeftiniji od 539. Bas sam se pitao u cemu je razlika i zbog cega je 542 na losijem glasu od 539 koji je jako dobar traktor ali fali mu ono malo a bas to malo ima 542 i opet je na zlu glasu, bar tu na mom podrucju.
Dobar je 542, no nije to nešto puno jači traktor u odnosu na 539. Pa onda ljudi kao ljudi u poslu ga opterete malo jače i onda ako se uz to potrefi i problem da zašteka termostat tada se motor pregrije i to mu je prvi i najgori herc infarkt nakon kojeg slijedi obično po defoultu polugeneralka zamjena karika i brušenje glave, nakon koje motor više nema onu snagu prije svega toga. Zato kupi 542 i skini termostat i deriiiii.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Dovoljno je redovito pogledavati temperaturu na instrumentu ;)
Ili ugraditi idiot lampu s termo kontaktom, a na nju spojiti sirenu ☺
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Imam IMT 542, IMT 539 a prije IMT 539 sam imao i IMT533.

IMT542 (nova tipa) je naprema IMT539 veličina, nožni gas, 5 brzina, ugodniji položaj sjedenja... mana mu je težak volan.

IMT539 je mali okretan traktor, koristi se za sve lake poslove, okretan je i milina je raditi s njime.

Ako se uspoređuje IMT533 i IMT539, mogu reći slijedeće: snaga je neusporediva - 539 ima jači i eksplozivniji motor, 533 je dugotrajniji ali jako sporo prima gas.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ovaj 542 nema kabinu a ona mi je neophodna, od 539 ima jedna na prodaju za 3500 kuna, tako da nisam siguran. Sto se tice 540 e to je po meni stroj ali onaj s fiat motorom, ali nema ih na prodaju, ako i naleti koji obicno je preskup. Njega bi prvog od svega odabrao.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
ne paše kabina od 539 na 542, osim ako ne želiš da ti traktor izgleda kao frankestain.
Da se prilagodit ali nije to to
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Dovoljno je redovito pogledavati temperaturu na instrumentu ;)
Ili ugraditi idiot lampu s termo kontaktom, a na nju spojiti sirenu ☺
Ma sve ok, al đaba i termometar i sirena kad ga vozi gluvo i čoravo 😂😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh