• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Zdravo, kakve su vaše iskustva sa ovim traktorom, ko je na slici? MTZ 820. ja planiram kupiti traktor za transport prikolice, transport šumske prikolice i moguče kakav rad v šumi.
 

Prilozi

  • IMG_20180930_105539.jpg
    IMG_20180930_105539.jpg
    160.2 KB · Pregleda: 25

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Pozdrav,novi sam na forumu
Pa zanima me tvoje misljenje o imt 588 2000 na satu
Malo radio,ovaj sto mi prodaje 2 vlasnik
Sve uredno,pitao sam za dijelove kaze da sve pase od imt 577 sem motora,dali je to istina
Meni to izgleda ko rumunjski motor. Najlakše vidiš po tipu motora, koji je napisan ovdje iznad šipke za ulja (iznad bijele točke na slici).
[/QUOTE
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Kupio kolega za smješnu cijenu s priključcima.
Radit će u šumi s njime
Koliko para i što je sve išlo s traktorom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Pozdrav svima, evo i ja imam dilemu oko kupnje traktora, zapravo radi se o zamjeni za nesto malko jace. Sada sve sto radim u poljoprivredi obavljam s imt 539 i sve on to obavi bez ikakvog problema ali u oranju i frezanju mislim da je to vec mucenje njega i mene a to nekako najcesce i radim. Sad sam u dilemi da predjem na nesto malo jace i teze a to je nekakav traktor do 50 konja i tu razmisljam o sljedecim traktorima. IMT 542, IMT 549, torpedo adriatic td 4806 ili zetor 5011. Cijenovno svi ovi traktori su u rangu s mojim 539 za kojeg odmah dobijem 30000 kuna a vjerojatno bi mogao i koju tisucu vise jer se radi o garaziranom traktoru u odlicnom stanju, na njemu rade sve do najmanje zaruljice, limarija je kao i prvog dana a motor ima tek nesto vise od 2000 rh. Sve ove traktore mogu kupit za oko 5000 eura tako da nebih trebao nadodavat puno novaca. Moje pitanje je koji od navedenih bi bio najbolji izbor i zasto? Koji je od ovih najbolji u oranju dvobraznim plugom 10cola i frezanju frezom radnog zahvata 160 cm i oko 300 kg tezine. Nebi isao na veci plug jer za ono sto mi treba bitnija mi je dubina nego brzina u oranju. Eto unaprijed zahvaljujem, znam da svi iskusniji dobro poznaju sve traktore pa se nadam i argumentiranim preporukama.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Imt 549 ili Zetor 5011
542 je neznatno jači od 539 a Torpedo je već pomalo problematičan sa djelovima.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Da jos dodam da mi nije potrebna prednja vuca i nebih isao na neke jos vece traktore tipa imt 560 jer su mi vec preteski za zemlju, bavim se proizvodnjom jagoda i traktor mi sluzi za kompletnu pripremu zemlje ukljucujuci pravljenje gredica i polaganje folije.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Koliko tocno konja ima 5011 i koliko je tezak taj traktor, i mislio sam da s 542 nebih dobio nista vise nego sto sad imam s 539 a opet taj 549 je jednak po motoru kao i moj ili 542 samo nesto jaci pa me zanima koliko mu je ta snaga iskoristiva u oranju s obzirom na iste gume kao i na 539 i pretpostavljam slicnu tezinu kao i 542.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
5011 je nekih 45 ks i težine oko 2500 kg
549 je isto tu negdje ali je svega 2000 kg i ima dobru brzinu na cesti, puno brži od 5011.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,795
Od tih koje si navel ja bi odabral Zetora zbog dostupnosti kvalitetnijih djelova nego je to slučaj s IMT-om. Torpeda nebum ni spominjal.

Ti kupuješ rabljeni traktor i u stanju kak veliš da je tvoj nema šanse da nađeš za te novce Meni je logički da buš ti htel i tog "novog" upicaniti i dovesti u red pa računaj i s tim troškom.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
A i mislim tako nekako, ovaj zetor ima vece gume, tezi je dosta pa je za pretpostavit da mu je i vucna sila jaca zbog boljeg gripa nego kod 549, ta putna brzina mi je nebitna jer mi ne sluzi za nikakav transport, za to imam kombi, sad taj zetor je dosta tezi, pretpostavljam i da nije okretan kao 539, valjda i trosi nesto vise a svega je 6 konja jaci i k tome je precjenjen, dilema je koliko bi dobio bolji i jaci traktor s tim 5011 jer brojke mi nisu nista posebno na strani zetora osim tezine a vjerojatno bi i naisao na dosta "potrosen" zetor s puno vise radnih sati. 549 je onda logicki jos i manje isplativ, 2 tone tezine, jaci motor ali upitno koliko vise moze odradit od 539 obzirom da bih morao nesto nadoplatit i potrosit da ga dovedem u zavidno stanje kakav je 539. Sve mi se cini da je bolje ostat na ovome, barem znam na cemu sam i siguran sam da nece izdat u najpotrebnijem trenutku. Radije jos uzmem jednobrazni plug 14 cola i polako. S ovima nisam siguran koliko bih dobio.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Prijatelj u ka prodaje 5011 generalka rađena a cijena 50 tisuća kuna i još nema kabinu
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Eto pa sad vi meni recite da to vrijedi toliko pa nebi da sam donosi lovu u kucu dok sam ja u debeloj hladovini. Nije ni sa 539 nista bolja situacija i on star skoro 40 godina i jedva upali na kljuc pa se trazi po 25 tisuca.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ma nema šanse dati tolike novce za taj traktor.
Kolega je uzeo 5011 pred par mjeseci sa kabinom od prvog vlasnika i novim gumama za 40000 kn.
Stvarno sačuvan i neizrađen traktor, za sad nije imao nikakvih ulaganja i problema.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Daky5555, ako ne radis puno zemlje i ako ti je 539 tako sacuvan kako kazes, nemoj ga mijenjati, jer kak veli Muha, treba naci dobrog traktora.
Ja takoder radim s 539, dobro, imam dva komada, ali ovaj mladi mi je glavni tj odraduje vecinu poslova.
Radim 20 jutara zemlje i dosta raznih usluga i ima dana da se 539 doslovce ne gasi od jutra do mraka.
Sam traktor jos to dosta dobro podnosi, istina, redovno ga i odrzavam, ali meni je vec malo na knap.
Vec sam malo i oglusil od buke, a i koljena me nekad znaju zaboljeti, pa bi si trebal priustiti nekaj udobnije za raditi.
Ali uopce nemam volje traziti i gledati te polovne traktore, a za novi ne znam jel bum ikad imal novaca.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
Po svim ovim komentarima i razmišljanjima. Najbolje je da zadržiš traktor koji sad posjeduješ. Kako si naveo poslove koje radiš, sadašnji traktor zadovoljava cca 90% tvojih potreba. Ima malo radnih sati, u dobrom stanju a i znaš sve o njemu. Ali ako ipak se odlučiš za neku zamjenu (uz nadoplatu), u obzir bi mogao uzeti samo (od nabrojenih) 549. I to da ima stvarnih radnih sati kao i tvoj ili nešto malo više i da je vizualno kao i tvoj.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ako već imaš tako dobar 539, pokušaj uštediti nekakvih novaca i kupiti nešto jače za manje novce da bude teškaš, za frezanje i oranje, a za sve ostalo opet koristiš taj 539, s kojim je sigurno lakše raditi te sitne poslove nego sa nekim velikim.

Npr. Ursusa 355 sada možeš pronaći za manje od 2000 eura u solidnom stanju, a te teške poslove će odraditi bez ikakve muke, a nećeš dati prevelike novce.
 

Najnoviji postovi

Na vrh