• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,361
Sretno s traktorom, ali ja na toliko zemlje bih gledao nešto veće, ja ne radim puno zemlje nekih do 5 hektara pa imam tri traktora i razmišljam o četvrtom sa više brzina i svačeg drugog jer raditi puno zemlje sa malo snage je mučenje sebe i stroja.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,555
Sretno s traktorom, ali ja na toliko zemlje bih gledao nešto veće, ja ne radim puno zemlje nekih do 5 hektara pa imam tri traktora i razmišljam o četvrtom sa više brzina i svačeg drugog jer raditi puno zemlje sa malo snage je mučenje sebe i stroja.
pa ja delam samo dva hektara po jednom traktoru... 🤭
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,361
@Kupljenec Ima istine u tome, ali moja je sreća da su moji kupovali sve u ravnici i par metara od kuće tak da nemam problema s tim. Sve smo koliko je moguće okupili u veće komade. Ali više traktora je jednostavno postalo nekak normalno kod nas, a nažalost skoro se ništa životinja ne hrani. Kolega @DARIJUS koliko je to onda traktora? Da preračunamo zemlju lakše :)
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Meni to nije mučenje,meni je osobno 4 traktora na 5 hektara previše,veći troškovi održavanja,a i da imam 2 traktora oba dva bi više stajali nego radili jel ja samo zato tražil traktor skojim mogu radit i teške i lake poslove,radim 20 hektara obrade(10 kukuruza,5 pšenice,2,5 ječma i 2,5 tritikala i to sam tak uskladil zbog plodoreda

Hranim 10 krava i svinje za prodaju i za sebe nešto peradi i to je to
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,555
8 🤪
4 mala vladimira, vtz 2048, mtz 52, dva stara dajca (jednoklipac i dvoklipac oldtajmeri)
ali, ja sam povrtlar, pa mi svi trebaju
...jedino kaj svi skupa ne vrijede ni blizu ovog zdenkotovog...:hahah:
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,361
Realno ni meni ne bi trebali al s jednim dok kosim drugi okreće i tak, s jednim berem kukuruz dok drugi voze, uvijek su svi u pokretu i nekoj kombinaciji prema snazi. Divim se da bi na toliko posla se netko postavio s jednim traktorom. Moj kum isto tako ima desetak krava pa ima hurlimama 86, univerzala 643 i štore, hoću reći da uvijek ima posla za njih. Ja sam još jedini u selu koji ima kravu uz svinje i dobro dođe ako je slučajno jedan u kvaru nekakva rezervna opcija. Da prodam sve tri vjerojatno bi dobio negdje oko te vrijednosti koliko dođe takav Imt ali ne znam da li bi se više odlučio na samo jedan. To je samo moje mišljenje i viđenje stvari, nekad je moj djed iz usluge konjima radio 25 "gospodara" zemlju i sve je napravio, sve je na kraju pitanje vremena.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
ima dijelova u hubzin promet i autopoljostroj
Ima ako znaš pripasivati, ako neznaš nema.
Isto kak nema ni za Univerzala, štorea, Zetora... koje su ti neki ovdje na forumu spominjali da pogledaš.

Da se iz mrtvih dignu majstori koji su navedene traktore imali u malom prstu pred 20 godina oni ih s današnjim dijelovima nebi znali popraviti jer ništ ne paše i sve zahtjeva doradu
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
8 🤪
4 mala vladimira, vtz 2048, mtz 52, dva stara dajca (jednoklipac i dvoklipac oldtajmeri)
ali, ja sam povrtlar, pa mi svi trebaju
...jedino kaj svi skupa ne vrijede ni blizu ovog zdenkotovog...:hahah:
To da,aki si cvjećar,povrtlar i tak to mora bit najmanje 2 jel imaš sadilicu na jednom drugi mora dopeljat sadnice i tak...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Za novce koje buš dal za njega si se ti zmučil i tvoje je pravo da ih uložiš kak ti misliš da je najbolje.

Ja sam jučer dal 2 soma za nekaj kaj je meni lepo i nije mi žal. Danas sam dal 200 za nekaj kaj bu na tavanu stajalo i zabole me ona stvar kaj drugi budu rekli zbog toga...
 

Najnoviji postovi

Na vrh