• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Zdenko ovisi o zemlji...evo ja danas orao sa 558 i 1 brazdom na 12 cola i bome nije išlo bajno...tak da može on 2x12 u dobroj zemlji
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Da tako nešto samo 550.11 ima skroz zatvoren pod
Prošle godine ako se ne varam, prodavao se je jedan 550.11 za cca 8000€.
Ovih 110000 kn je puno previše za takav traktor bez obzira šta ide sa plugom.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Jesi ga poslikao? Ja koji imam 539 raketu kad bi ju prodal uzel bi fiata ili štorea, po meni je ovo previše novaca, kaj veliš kolko zemlje bi snjim obrađivao.?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
zdenko, ne slušaj ove škrce sa foruma, kupi ti njega...i budi prisutan tu da ga skupa vozimo! 🤭
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,533
A nije škrtost nego sam ja Samea 95 konja prodao za 105tkn, za to će dat 110 a traktor je, iako nov relativno nov, upitne izdržljivosti, dostupnosti dijelova i kvalitete.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
A dobro nemreš pariti Samea i Imt😌Imt je ipak nepoderiv, dok se Same tu i tam zna pokvariti, zato i @ZJ svojeg ne vozi jer se boji da ne stane 😂😂😂
 
  • Like
Reactions: ZJ

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
čovjek je prodao 539 i oće duplaka od 55 konja...taj mu je traktor i za orat, i posijat i pošpricat i drva vozit...
ne treba on duplaka sa ogromnim gumetinama, treba mali, okretni, naredni traktor, s malo luksuza u kabini.
ako ima lovu, neka ga uzme, nema to čipova po sebi da se nebi dalo popravit...a i tih 200-300 (ako ga dobro procjenjujem) radnih sati godišnje će ga služit doživotno...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Nek kupi onda Zetora 4340 ili 6245 kak mu je predlozil ZJ.
Za te pare se moze naci skroz ocuvan primjerak.
Oni isto nisu velikih dimenzija, a opasno bolji i udobniji traktori od bilo kojeg Imt-a.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma sve znam, ja vidim po svojem da je nepoderiv 😉ja ga za niš nedam. Lako mi njemu govorimo kaj da kupi ili kaj ne, ak se njemu taj sviđa nema nikakve prepreke da ga ne kupi, traktor sigurno nije loš, uostalom još se nije ni razdelal kak treba, vjerujem da bu jako dugo bez brige snjim.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Kad sam kupovao svog zetora 6340 isto mi je bilo ono preveliki pa koliko bude trošio pa šta mi to treba ali pošto je bilo tak kak je bilo kupio ga. Da sam onda znao šta sad znam kupio bi još malo veći. Neboj se veličine traktora. Ali opet ako oćeš baš tog imt-a samo naprijed. 👍 Nadam se da te bude služio dugo i vjerno.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Jedino se ne nadaj da ga budeš ikad više prodal...ako bude problema z njim. Na 600h promijenjeni lageri u prednjem mostu i gume...čudno.
Da ga j...š, ak bi iskal manji traktor to bi bil Universal 530 ili 550DTC. A i oni su za 50...60% te cijene.
Ili pak nekog FIAT-a 55-66, MF-a...
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
čovjek je prodao 539 i oće duplaka od 55 konja...taj mu je traktor i za orat, i posijat i pošpricat i drva vozit...
ne treba on duplaka sa ogromnim gumetinama, treba mali, okretni, naredni traktor, s malo luksuza u kabini.
ako ima lovu, neka ga uzme, nema to čipova po sebi da se nebi dalo popravit...a i tih 200-300 (ako ga dobro procjenjujem) radnih sati godišnje će ga služit doživotno...
Tako je meni treba traktor koji će godišnje radit 20 hektara obrade zemlje,5 hektara pokosit,posušit izbalirat i izvest 40m drva iz šume,upravo želim traktor manjih dimenzija s prvim pogonom i kolko tolko luksuznom kabinom,ja sam radio sa zetorimaa i meni je to pregabaritan traktor
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
čovjek je prodao 539 i oće duplaka od 55 konja...taj mu je traktor i za orat, i posijat i pošpricat i drva vozit...
ne treba on duplaka sa ogromnim gumetinama, treba mali, okretni, naredni traktor, s malo luksuza u kabini.
ako ima lovu, neka ga uzme, nema to čipova po sebi da se nebi dalo popravit...a i tih 200-300 (ako ga dobro procjenjujem) radnih sati godišnje će ga služit doživotno...
Tako je meni treba traktor koji će godišnje radit 20 hektara obrade zemlje,5 hektara pokosit,posušit izbalirat i izvest 40m drva iz šume,upravo želim traktor manjih dimenzija s prvim pogonom i kolko tolko luksuznom kabinom,ja sam radio sa zetorimaa i meni je to pre
Jedino se ne nadaj da ga budeš ikad više prodal...ako bude problema z njim. Na 600h promijenjeni lageri u prednjem mostu i gume...čudno.
Da ga j...š, ak bi iskal manji traktor to bi bil Universal 530 ili 550DTC. A i oni su za 50...60% te cijene.
Ili pak nekog FIAT-a 55-66, MF-a...
Lageri su promjenjeni jel su bile loše kvalitete,a gume su imale dobru ripnu al su sastrane ispucale,traktor je u perfektnom stanju i nema puno ulaganja i za njega ima dijelova u hubzin promet i autopoljostroj
 

Najnoviji postovi

Na vrh