• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Nije taj utovarivaća videl,malo je oral i frezal i teral levator i onaj sipov mlin za šrot i transport
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
@MUHA e da, 549 bez prednje, točno takav (ili 542 - razlikuju se samo u motoru) je i trebao biti kod mene da nije uletio kombajn. Kultivira kao zmaj, brz u transportu...
Znam ti za jednog takvog 549 koji bi bil na prodaju.
Ima posla malo na njemu ali za svoje godine je ko cukor.
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Ja sam s 539 sve stigo napravit i nebi ga prodavo ali mi je bio preslab za to dok sam radil 12 hektara bil mi je odličan znal sam pomagat ljudima u obradi zemlje jel kod nas u selu ima dosta većih poljoprivrednika pa sam usput sebi zoral i zrotiral ali opet ne sve nego ono usput nabrzinu
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,311
Ja sam do nedavna imao i tri,i trenutno ine bih mijenjao, što će vrijeme donijeti to ćemo vidjet, a i moj dida je imao dva zetor superaša, imt mu nije padao na pamet.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Pametan je bil tvoj dida ;)
To su bili strojevi u svoje vrijeme.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,549
Znam ti za jednog takvog 549 koji bi bil na prodaju.
Ima posla malo na njemu ali za svoje godine je ko cukor.
Trenutno ništa, ali čist ovak informativno, koliko bi se trebalo iskeširat za jednog takvog prosječnog?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Nisam u toku, sad vidim na njuškalu prvi kaj mi je skočil je cijena 5 soma eura.
Ovaj bi isel za puno manje i od prvog je vlasnika. Grijana kabina
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Bormeš imaš prav, jutro je pametnije od veceri.
Sutra bu možda Ursus top odabirv 😇

Laka noč(y)
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Nebu dobil bu 55 hiljada keša i bmw 118d 2010 godinu,i 50 metara drva

Skroz ovaj novi tafe ili ovaj gore
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,952
Tafe je malo sirov, ali sigurno je dobar stroj.
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
E taj je,ja sam mislil na skroz novi,bil sam u novom sadu na sajmu svake godine dok su još pravi imt bili a ne ove loše kopije i mogu reć da ovaj novi imt 549.3 di je tako ružan ima grijanje a iza otprt,veli k9mforna kabina a jedva sam ušo
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,186
Ja da imam 20 ha zemlje za raditi odma sutra bi si kupil traktora za 20000 eur, barem 80 ks, mozda i 100.
Naravno, obadva 539 ostaju na gospodarstvu do daljnjega.

Ovak moram cuvati pare za zemlju i probati kupiti cim vise.
A jbg, budem se mucil jos malo 539-kama.
Jos imam 17 jutara zimske za izorati.

A kaj se tice imati samo jednog traktora na gospodarstvu, moze se tak raditi, samo tu onda ima puno prekapcivanja strojeva, pogotovo u berbi kukuruza i susnji livada.

Al ja bi mogel i s jednim raditi, i onak sam jedini traktorista na gospodarstvu, u kuci smo tri zene i ja, heh.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,549
Ivane, čini mi se da su tu u našem kraju dosta veći traktori na manje površine nego dalje, ne znam, možda krivo mislim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh