• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Zamjena IMT 560

Da pogledaš ovak nekaj?Štore 404 super,88' cjena od 30-45 tisuća kn.


Ili Zetor 5211, cjena od 45-60tkn.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Štore je hobi traktor, nemoj ga ni gledati! Lagan, loš mjenjač i diferencijal, uska kabina, kompletno slaba konstrukcija...
Zetor 5211 je slab, on je oko 45 KS i 3 klipa, jedino da bude drugi traktor uz ovaj 560.
Ovaj Same je star, pitanje je kako ćeš naći dijelove za njega.
Ako ćeš nešto ovako starije, onda jedino gledaj nekog Zetora 57XX, 67XX , za njega ima dijelova bez obzira na godište.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi za šta traži,kaj bu radil s njim,i vjeruj štore nije hobi ovaj 404.kod nas dvojica rade s njima dan i noć i nema problema.
Po rasporedu težine i prjenosu i potrošnji 5211 je ispred 560 a u oranju i ostalim poljoprivrednim radovima da ne govorim.
Ako hoče jak i udoban traktor to bi moral biti 70-80 ks al ti troše dosta.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ima ovdje kod mene isto nekoliko Štore traktora i ljudi rade s njima. Međutim ja ga nikad nebi uzeo, niti bi preporučio nekome da to kupi. Dovoljno je da se pogleda kućište mjenjača pa da se vidi koliko je to nježno i slabo. Neznam jesi li kad imao prilike vidjeti nekog skršenog, zadnja "truba" je toliko tanka da je to za ne povjerovati. Mjenjač i diferencijal mu se čuju kao na dječijoj igrački. Dijelovi izuzetno skupi, pogotovo za mjenjač (piramida). Kabina obična limena, uska, ne pregledna, bez grijanja...
Taj traktor je 40-ak KS i tri klipa, teško da može silirati a samoutovarnu prikolicu kakvu ima Emy teško da će i praznu vući jer je teža od njega!

Zetor 5211 je snage oko 45 KS i tri klipa, stim traktorom će teško moći silirati, samoutovarna prikolica će mu takođe praviti probleme.

Za ove poslove koje Emy radi odgovaraće uglavnom traktori od 55 - 70 KS.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Upravu si za štorka al ako je uščuvan i ispravan odradit če dosta posla,al opet ovisi kaj i kolko radi s njim.
5211 Ima dobar prjenos i jak je na kardanu i može puno povuč a ne troši puno.
Meni osobno se sviđa i nekak je najskladniji 6245 al je skuuup.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Da naravno, meni bi trebalo nešto ne ispod 50 konja ili najmanje 50...jer kad zamjenim 560-tku taj sljedeći traktor će mi morati biti jedini u dvorištu što znači da me mora poslužiti i na siliranju i na samoutovarnoj i na đubru...u mene je štala u jednoj dolini iza kuće tako da odmah u startu bi mi trebalo malo jači traktor čim ga natovari đubrom...

Evo recimo 560 kad natovarim rastresač propinje me uz tu moju stranu jer je gornje kačenje, pa me uvjek drugi traktor mora vezati za prednji kraj a uz to traktor samo pleše lijevo-desno...dok kad natovarim isto đubra ali ovu prikolicu na donje kačenje uzađem uz tu stranu bez pola muke...

Uglavnom to je do kačenja a i nema vze s traktorom...ali hoću da kažem da je 560 jak, ali da nema tih mana sto ih ima...

Po mom nekom razmišljanju kad bi klasirao traktor meni je potreban neki sljedeći bolji od 560, a to je svaki onaj koji nema problem koji ima 560-tka...pa makar bio i malo stariji ili makar bio isto godište ali da moram donaplatiti...
Dakle da nema problem s kočnicama, da nije potrošač, da su kolko-toliko pristupni dijelovi itd.itd. da je snage bar 50 konja... ili čak i više..par konja da imam u rezervi...

Štore ako je lagan, a pogotov još ako je 40 konja to je slabo, jer on je onda nekih 30-35 konja na kardanu a to je slaba snaga za neki ozbiljniji kombajn.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ti najbolje znaš kaj bi ti trebalo al nemoj zanemarit da snaga samog motora ne znači da nejde,prjenos,redukcija,masa su jako bitne za radni stroj.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kolega, Same ti je daleko skuplji traktor za održavanje.Pristupačnost dijelova,upitna,moguća ali uz čekanje. Nevjerujem da se isplati čekati dio kada ti se nešto u sezoni desi.

Dobro razmisli prije nego se riješiš 560ke.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Meni osobno se sviđa i nekak je najskladniji 6245 al je skuuup.
Taj jest skup ali može uzeti nešto stariju seriju: 57, 59, 60, 67, 69 ili 7045 to su takođe udobni, jaki i teški traktori sa dosta snage na kardanu. Mana im je što su skuplji u odnosu na neki drugi traktor slične snage, ali zato ne gube na cijeni, ako ga za 10 god. odluči prodati dobiće iste pare koje je i dao za njega.

Ovdje ima dijelova za Zetor-a, IMT-a, Rakovicu, Fiat-a, Massey Ferguson-a i Landini-ja. Za te traktore su dijelovi koliko toliko pristupačni. Za Deutz-a i International-a isto se može naći dijelova za mlađe godište ali su dosta skupi, pogotovo za International. Za Fendt, Steyr i John Deere nema dijelova, možda se nešto i može nabaviti ali je preskupo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U pravu si,al treba nač ovu stariju seriju 6011 ili 7011 a da mu nije duša vani i da ga treba odma renovirat,to jesu stvarno kvalitetni ali ipak su to godine i godine rada.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Šta je s torpedom 5506 jest mi nekako fin traktorčić, pravo skockan...ali kakve su mu mane
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Mana mu je mjenjač,ako ćeš kupovat torpeda gledaj 4006,4506 ili 7506 ovi ostali imaju problema s gitribama,jesi li razmišljao o kakvom MF?
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Taj ti MF ima 60ks a teži je od IMT-a,pa vjerojatno nebi bio zadovoljan s potrošnjom.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Za ovog Massey-a pogledaj ovdje na forumu: kakva mu je potrošnja i ostalo.
Što se tiče Linder-a za njega nema dijelova, preskup traktor za tu snagu, neznam koje je godište ali izgleda mi star.
Najbolje bi bilo kad mogao tog 560 prodati a onda tražiti nešto za pare. Ovako kad ideš u zamjenu onda si dosta ograničen sa izborom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako se 560 diže pod prikolicom onda ništa ispod 4 celindera jer gdje se diše 560 diže se i zetor 6245 ako nema prednje utege po meni kolega bi trebal uzeti zetor 6945 7045 7245 .
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Zetor 6245 je 4 cilindra i duplak tako da se on vrlo teško diže.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@Željko svi ovi kaj si navel su 4cilindra ista dužina i podjednaka masa bez utega i ne dižu se pod prikolicom gnoja u brdo ako se nježno kreče i lagano
vozi.
Bar kod zetora možeš birat u kojoj češ izvlačit 1.2ili3 brzini.
Uostalom ako netko ima puno jakog brda i teške prikolice stave se utezi na prednji kraj ili kod nekog manjeg izvlačenja ubrdo nešto teško, stanu dva muža napred i nema da ne izvuče.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Znam da su svi 4 cilindera i borung 102 razlika su samo godine i cijena izostavil sam borung 100 jer malo fali snage trenutno imam 560 i 6945 skoro da 6945 u brijegu se diže kad i 560 jedino uz utege je razlika naravno kad ide u rikverc onda je velika prednost 6945 .
 

Najnoviji postovi

Na vrh