• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Pogledaj si na njuškalu Fiatagri traktore, za 100 000kn imaš 100 konja sam tak, ali možeš i za manje sa prednjim utovarivačem, traktor ti je nepoderiv!
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
potpisujem ja ga imam ako trebas ziv traktor a da nije potrosac fiat je tu u prednosti velikoj ima tezinu ima ajmo rec sve kaj ti treba za neko manje gospodarstvo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
E na Fiata se nisam sjetio.Dobra ideja, nego nisam našao nikakve podatke kakvu getribu ima.
Znam da je ovo malo subjektivno pitanje, ali kakva mu je potrošnja po hektaru ili po satu u oranju ( malo tvrđa zemlja sa 3 brazdenim okretnim 14'' plugom) ili u vožnji ?

Možda nešto ovog tipa ? http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-fiat-f-100-oglas-9129547
Dal takav vrijedi tih novaca ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svakako Fiat, gledaj si seriju 90, recimo 85-90, 90-90 ili 110-90 ako ti reba za 3 brazde, a možeš ga naći do 100.000 kn. Nepoderivi su. F100 je več sa malo više elektrike, no još uvjek ništa značajno i također je dobar izbor do 100.000 kn, a ide sa 3x14" bilo kuda.
Računaj si da su to sve stara škola traktori, znači ovi od 100 i više ks su 6 cil. motori i to traje i ima snage. nemože se uspoređivati sa nekim novije generacije sa 100 ks i 4 cil. motorom.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Do sad mi uopće nije padao na izbor fiat, a sad kako sam dobio par informacija, dodatno se informirao, čini mi se da će odluka ipak pasti na Fiat ( samo još nisam sigurn točno koji model iako mi se najviše čini da ću uzet F100), jer ima sve ono što meni treba, a cijenom je vrlo pristupačan.
Samo ipam pitanja oko mjenjača. Znam da neki imaju 32x32 a neki imaju manje brzina. Koja razlika. Dal taj s manjim brojem brzina ima i sporiju getribu? ( Općenito sad mislim na F100)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Broj brzina ti nema veze s najvišom, već s najsporijom brzinom. Obično ti negdje piše da ide 40 ako ide.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Točno je ovo kaj ZJ veli...no da nadodam.
Kod svih modela F100 imaš 4 stupnja prenosa i svaki stupanj kala još jednom na pola, znači ima 8 brzina za napred, e sad onda neki modeli imaju 3, a neki 4 skupine reduktora da ih tako nazovem, to ide s godinom proizvodnje.
Recimo, na konedati piše da svi modeli idu do 40 kmh, no iz prakce znam da neki idu samo do 35 kmh, a neki idu 40 kmh.
No ako se držimo nekog pisanog pravila, prvi modeli F100 (1990.-93.) su sa 3 skupine brzina, znači mjenjač 24+12, a noviji modeli (1993.-96.) su sa 4 skupine brzina, znači 32+16 mjenjač i ti bi definitivno trebali ići 40 km/h.
Znači od elektronike na mjenjaču imaš jedino elektronsko kalanje brzina, sve je ostalo čista mehanika.
 

luck

Član
Tu od
8 Lis 2013
Poruka
31
..ja sam zadovoljan i sa svojim tomom vinkovićem i njegovom frezom pogotovu jer mi je idealan za plastenik..
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Imam namjeru mjenjati traktor pa da vidim vaša razmišljanja, da li bi vi uopšte mjenjali ili bi radije ostalo ovako kakvo jest....

Nekima sam slao privatne poruke da čujem mišljenja, ali sam odlučio otvoriti ovako jednu temu

Dakle ovo je moj traktor



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Traktor sam kupio 2009 god. od nekog starog djeda...on ga je vozio po selu jer nije imao vozačku dozvolu a traktorom ga policija nije nikad ustavljala...traktor je imao jugoslovenske table.. kupio sam ga s 1 700 sati a sad ima 2 300, kod mene je 4 godine i u prosjeku godišnje uradi nekih 150 sati, ali od toga sigurno 50 sati vožnje jer su mi njive podaleko od kuće...
Kad sam uzimao ovaj traktor nisam se savjetovao niti ijednim čovjekom, jednostavno razglasio da kupujem traktor, i tako naletio na ovog djeda platio sam ga 8 500 maraka uz njega je došao kardan s lamelom, T-komad i silokombajn lifam s kojim sam radio silažu 3 godine.
Traktroru sam lomio izlazno vratilo pa sam pravio onda ovaj ubrzani ( direktni) kardan to je bilo lani, a uzrok loma je bo loš kardan a i moje neiskustvo.
Ove godine sam odradio kompletan remont kočnica sve do u najmanje detalje osim glavnog kočionog cilindra jer je on bio ok.

Razlog prodaje bi bio sto je potrošač iako nikad nisam vozio niti ijedan drugi traktor...imam dvojicu prijatelja jedan ima Fiata 500 174 god. a drugi internacionala čini mi se 654 (ako sam dobro zapamtio), njihovi traktori su oko 50 konja i rade isto sto i ja s svojim osim sto imaju daleko manju potrošnju ( bar oni tako vele).

E sad ja odem preko zime malo vani raditi i onda nesto para sto donesem do sad sam ulagao u ovaj traktor, interesira me ima li smisla dalje ulagati ( pojačavati mu opremu, zamjenjivati neke zastarjele djelove itd.itd) ili zamjeniti za drugi pa čak i donaplatiti...

Šta bi vi uradili da ste na mom mjestu...jer mnogi od vas znaju traktor IMT 560...

Iščitao sam svu temu o IMT 560 i to nekoliko puta, nadam se da na ovoj temi neće biti prepucavanja nego vas miolim da mi pomognete i da kažete sta mislite da li ostati na ovom traktoru ili gledati da se zamjeni.

Obrađujem oko 7 hektara zemlje i imam 5-6 krava ( kako kad) ali uvjek 5...nemam šume, potreban mi je traktor s kojim ću moći sebi silirati i istejrati đubar, i radti sjenažu posto imam sve te priključke...

Hvala vam pa eto ...traktor sam stavio na oglas i već pristižu prijedlozi koje ću prosljeđivati ovdje da vidim vaša mišljenja...

Zaboravio sam napisati da je traktor '88 god.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Re: Zamjena IMT 560

ja nikad nisam volio taj traktor...iako tvoj izgleda super.
Meni je uvijek 558 bio drazi jer je puno laksi.
Nisam ja neki ljuti poljoprivrednik pa ne mogu cesto osjetit prednosti tezeg traktora...tek ponekad u transportu
Iako ne znam jel njegov problem potrosnje goriva vezan uz masu, tako sam ga dozivljavao.

Ja bi ga mjenjao za torpeda 75ks
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Re: Zamjena IMT 560

Čini mi se da bi za torpeda morao puno donamiriti para...ovdje ljudi ovaj moj cjene oko 4 000 - 4 200 eura najviše a torpedo je po oglasima oko 8 000 eura, to mi je previše para za donamirivati a čini mi se da bi mi bio i prejak...



Koji je sjedeći traktor bolji od 560 a da nije puno para za donamiriti čak i da je manje konja....ili da bi mogao zamjeniti 560 a da bi dobio traktor od 50 konja.

Da ima dijelova, i da manje troši...imam ponudu za ursuza c-360...

Evo ga

http://www.pik.ba/artikal/6767107/traktor-ursuz/

Samo da ne bude da mjenjam za isto ili gore.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Re: Zamjena IMT 560

ursus ti je daleko lošiji od tvog traktora i što se tiće kvalitete i što se tiće potrošnje,imao sam ga,sad imam rakovicu 65 i znam o čemu pričam.uglavnom iz te kombinacije ursusa izbaci.
 

tv830.mk

Član
Tu od
16 Tra 2012
Poruka
43
Re: Zamjena IMT 560

Prijatelju ja imam jedno pitanje do tebe gde si nabavio i koliko para kosta ovaj celi sistem sa automackom kukom i poteznicom za dvoosovinskoj prikolici pozdrav i hvala :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Re: Zamjena IMT 560

Emy, ja bi na tvom mjestu tražil Universala 550 ili 640. Također i Zetora 60/70-11.
Ak ti netreba prednji pogon, jer su bez njega traktork znatno jeftiniji.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Zamjena IMT 560

evu cuvaj to sto imas jer to je otprilike idealno za koliko zemlje imas. svakom traktoru nesto fali i mora se raditi ali te starije serije su jako kvalitetne a tvoj ima jos da radi i radi. svaki ima i neku vrlinu i manu pa dodje isto. potrosnja je relativna stvar a moze se pregledati pvp i dizne jer su cesto uzrocnik tome. ako je rotaciona pumpa u pitanju nebi trebao biti veliki potrosac samo su pumpe te osetljivije i cesce se rade. meni licno se dopada taj 560 jer nit je mali da se muci a ni prevelik. kako hoces ali ja bi to ostavio i radio sa time. najgora solucija je dodati a kupiti gore ili nesto podvaljeno
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Re: Zamjena IMT 560

"Dado 1" Hvala ti znači Ursuza definitivno izbaciti ok.

"tv830.mk"

Ovu gornju poteznicu sam platio 100 eura s tim da sam onda kasnije izbaco T-komad kompletan i zavario lance za ovu kuku sto je bila tako da s tim lancim podignem prikolicu i onda dole zašpicam... bolje dosta od T- komada jer ga ne moram uvjek stavljati ili skidati kad mi treba prikolica ili kipanje...što se tiče kipanja vjerovatno ću dogodine ugraditi onaj ventil sto smo raspravljali na temi od 560 ....ali lanci se ponašaju poput T- komada...znači blokiraju poluge....
Jedino je gadno kad imaš samoutovanu jer pumpa " brzo" prebaci ulje u dva klopa od samoutovarne i onda pumpe počinje "štektiti"...ali to je jedna od mana ovog traktora koju ću nadam se rješiti s tim ventilom.
Ja mislim da se na ovaj način u svim IMT traktorima može izbaciti T-komad jer ono je živa patnja.


"ZJ"...ok bitno mi je samo da znam sta da tražim.

"vica"....to i jest problem ja idem na to da ako mjenjam da tražim nesto za klasu više ili prvi sljedeći traktor koji je bolji od ovog, znači ne mjenja mi se za isto ili za gore...ako trebam donaplatiti ok...

Ja ne znam koja je ovdje pumpa, jer od mehanike bas i nisam neki stručko...možda to mogu kazati neki ovdje s foruma ako mogu prepoznati s slike...

Misliš da bi pregledom i štelanjem dizni mogao nešto učiniti po pitanju potrošnje ??? Dizne nisu dirane od kako je traktor kupljen jer je bio dosta garažiran a čitav rat je stajao jer nije bilo goriva, kad sam ga kupio na njemu su bile njegove tvorničke gume "record"...šta su to "pvp" ??

Imam još soluciju da recimo za 2-3 hiljade eura kupim drugi traktor ( mada ne znam još koji) tako da imam dva u dvorištu i lakše će se poslovi obavljati a i brže i biće manja potrošnja...u kultiviranju i tim sitnim radovima....

Znači ti si za to da ostavim ovaj traktor da ga još utegnem, dodam opreme i radim s njim...

Čućemo mozda još koji prijedlog...duga je zima...odlučićemo nesto...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Re: Zamjena IMT 560

Taj tvoj 560 ima rotacionu bosh pumpu, a PVP ti znaci pumpa visokog pritiska (bosh pumpa).
Ja da sam na tvojem mjestu ostavio bih ovoga 560 i kao sto kazes utegnuo ga da ti je cim lakse raditi s njim, a i ovako se vidi da je traktor u super stanju, i kupio bi si npr neki 539 za ove lakse poslove..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Zamjena IMT 560

da sad mi tek otvorio slike . u pitanju je rotaciona pumpa . trebalo bi je proveriti i dizne pogotovu . dosta moze da izgubi zbog pumpe i dizni i da trosi vise. to mu je osnova celog motora. sa tim rotacionim pumpama treba da bude ostriji i da manje trosi nego sa linijskom. po meni ti je bolje jos jedan manji traktor za sitnije poslove i brz zbog duzine do njiva kako kazes tako da 542 bi bolji bio ili nesto drugo. on je mali potrosac pogotovu u transportu ali i cepanje pun gas prilicno doprinosi potrosnji.
 

Najnoviji postovi

Na vrh