• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Željko budući da veliš da imaš IMT 560 a i 6245 volio bih čuti tvoje mišljenje, zašto se pored zetora ipak ne riješiš 560-tke...

Šta te drži za taj traktor, doista teški poslovi, izrađenost ili ima tu nešto što ipak je ok.

I još nešto možeš li uporediti potrošnju 6245 i 560 u nekim sličnim ili približnim radovima...meni nije potreba za duplakom jer je prikolica za đubar na donje kačenje oko 1 700 eura tako da i s tom prikolicom mogu sam izvlačiti 560-tkom đubar...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
trenutno imam 560 i 6945 skoro da 6945 u brijegu se diže kad i 560 jedino uz utege je razlika naravno kad ide u rikverc onda je velika prednost 6945 .
Nebi rekao da se 6945 diže kad i 560, velika je razlika u masi ta dva traktora a pogotovo naprijed. Zetor-ova prednja vuča teži skoro pola IMT motora...
Tako da se sigurno ne diže tako lako pod teretom.
Imam 6945 i 7745 i radim s njima u brdu i znam šta ti traktori mogu.
Zetori koji se lako propinju su oni sa tri klipa solci (bez prednje vuče): 47, 49, 50, 5211. Ostali su dosta stabilni a pogotovo duplaci sa teškom vučom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Emy, ovaj MF274 ti je dobar izbor. 12F+4R brzine, sinkroniziran, 2brzine kardana.
Zapravo najbolja ponuda koju si imal.
Taj traktor ti je crveni Landini i sigurno nebuš pogrešil s njim. Težak je poput 560.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
I meni se čini da je ovo najbolja ponuda do sada.
Gledam na TractorData: Snaga mu je 59 KS a težina oko 2700 Kg.
Čini mi se lagan za svoju snagu, zato mislim da bi trebao biti manji potrošač od IMT 560.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
potrosnja nema mnogo veze sa tezinom traktora nego sa prenosom i samom tehnologijom motora i iskoriscenjem goriva. za mene sto je tezi spram svoje snage je i bolji jer vucne sposobnosti su bitnije nego koja litra goriva vise. ako je lagan od pod teretom rovi ,propinje se kida i transmisiju i blokadu i gume a to mnogo vise kosta i delova i zivaca. sam motor nijedan nije isti ni fabricki kao ni potrosnja. komsija mi ima 560 uplasili biste se kako izgleda a netrosi mnogo spram ostalih u klas. motor nikad nije pipan a prva serija i mrtav sa kompresijom. samo je pumpu pvp zamenuo i dizne pre par godina i pali na start prej ujutru . tako godinama vec . ako bosista neuradi pumpu dobro i nasteluje kao i dizne potrosnja moze i skoro duplo biti. drug mi ima 567 kome je pumpa i dizne za remont iako pali ko benzinac cak i bolje. ali potrosnja i cudno trokotanje u nekom rezimu obrtaja je otkrivaju da je tu greska. trosi ko azdaja u bilo kom radu. terao ga pun gas ili sa pola on guta
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da bi ti onaj MF dupljak bio idealna zamena za tvoj 560.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Mislim da bi ti onaj MF dupljak bio idealna zamena za tvoj 560.
Između ostalog trebam vidjetii s hidraulkom ako bude dobro preusmjeravanje ulja na kipu, blokadu poluga itd. biće dobro...ako bude kao i ovo da moram kopčata T-komda ili varti lance...neće to biti to.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Da se i ja ukljucim malo
Da bi optimalno radio sa silo kombajnom treba ti traktor sa naj manje 60ks
Dupla vuca bi ti znatno olaksala zivot sa traktorom, ako ovaj sa MF om netrazi puno doplate i ako je trakotr uredan to bi bila ok trampa.
Sto se tice Zetora mislim da im je cijena neopravdano visoka, daleko bolje izbor bi po meni bilo nesto ovako u konkurenciji solaca http://www.pik.ba/artikal/947877/traktor-deutz-fahr/
a za duplaka isto neki deutz, oni su dosta povoljni a mislom da za dijelove nije problem. Dok je recimo za ove strarije Same serije problem za dijelove, a novije su skuplje.
A opet mozda bi naj sigurnija opcija bio neki manji traktor uz tog 560, sto bi rekli Fata je Fata, al dvaput je dvaput.
Jer po tvojim rijecima to je sasvim ok traktor uz neke male greskice koje bi se bez puno muke dale otkloniti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Između ostalog trebam vidjetii s hidraulkom ako bude dobro preusmjeravanje ulja na kipu, blokadu poluga itd. biće dobro...ako bude kao i ovo da moram kopčata T-komda ili varti lance...neće to biti to.
Ne brini za to. Taj ima zasebni razvodnik za vanjsku hidrauliku i nema te vrsti problema kakve imaš na 560.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
"Ranko"...mozda nisi pročitao par postova prije...gdje sam spomenuo da imam dvojicu prijatelja jedan ima fiata 500 od 50 ks i drugi internacionala 53 ks..obojica rade s silokombajem lifamovim ( a znamo da su lifami jako zbrljani kombajni) i još vuču prikolicu...nisam vidio da se baš muče s tom kombinacijom potroše duplo manje goriva i odrade posla kao i ja ili mozda duplo nego ja jer idu i usluzno a i imaju više krava..

Isto tako ta dva traktora su kod svakog od njih jedini traktori, nemaju drugog..

Zavisi od kombajna, moze se on vući i s dajcom od 48 ks solcem i to krone ili sip sk 80 i isto tako odrade silazu uz daleko manju potrošnju.

U pravu si za zetora, on jest ok...i za par stpenica više od 560-tke ali mislim da neću imati da ulozim toliko jer im se cjene krecu tako da bih morao ovu 560-tku prodati 2 puta (najmanje)...

IMT 560 jest nekih 8-9000 maraka ali i on drži tu cjenu, kao sto neki zetor drži 16-17 000 maraka...i nikako mi ne lezu razumom fore od nekih svercara da kazu da je traktor npr 10 000 a u zamjeni je 14 000, ok. ali realno bi bilo da je i moj 8 a u zamjeni 12 000...ali to su njihove finte...

Nije loš izbor 6206 ali su mi ovdje na forumu rekli da su slabi, vjerovatno su mislili na torpedo a ne na original dajca...poslaću par poruka na piku da vidim sta ljudi kazu...

Ranko nastojim biti realana i kod svoje prodaje, naravno da ima sređenijih 60-tki ali realno moj je "srednja žalost" ja ga smatram da je solidno utegnut jer sam vidio dosta grobova i kako se ljudi s njima ophode...

Uglavnom stoji i opcija 2 traktora...sto kazež "dva put je dva put"...:D

Da, jos samo nesto dobio sam ponudu i za ovaj


http://www.pik.ba/artikal/6780963/traktor-fiat-780/

Pa sta mislite, ovaj bi vjerovatno bio ključ za ključ, ali bih morao bar po ovom sto vidim donabaciti bar 500-1000 eura.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Mani se ovog Fiat-a, 80 KS a solac, on bi bio dobar da si negdje u Lijevču ili Posavini. Bolje ti je neki 50 - 60 KS duplak nego ovaj.

Ovaj Deutz što je Ranko predložio je puno para i puno radnih sati. Osim toga dijelovi za Deutz-a su dosta skupi i nije ih baš lako naći.

Moj predlog je da se fokusiraš na: Zetora, Fiata ili Masseya, eventualno Landinija.
Ostale izbjegavaj upravo zbog dostupnosti i cijene dijelova.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Emy

Nisam neki stručnjak al ajmo nekom logikom:eek:brađuješ 7 ha zemlje,imaš 5-6 krava ,traktor ti radi 150r.s godišnje...
Traktor želiš mijenjat zbog potrošnje???Pa kolko opće možeš uštedit s nekim drugim manjim potrošačem na tom broju radnih sati???100-200l???
100-200l=100-200 eura godišnje...Jel misliš da ćeš dobit šta više s tim što ćeš uštedit 100E na godišnjoj razini u odnosu na sve ostalo....
Tvoj traktor izgleda sasvim solidno,ima samo 2300r.s,što je za taj traktor praktički ništa ako je imalo održavan...
Cijene ti svega 4000E za tvoj,što je dobro ispod njegove realne cijene...
Nude ti štore,ursuz,torpedo,same star 35 god i uveženi,švercani MF 80 god,sa pretpostavljam 10 000r.s.,prefarban,izlakiran i uređen baš kao za prodaju...sve bolje od boljeg,konkurencija u usporedbi s tvijim :mur:
Po mom jedina opcija zamijene je od nekog kog znaš,ćiji traktor poznaš ,pa ako je dobra prilika..
Al eto valjda je u ljudskoj prirodi da sve što je tuđe-bolje je(žena,kuća,auto...)Nemoj šta zamjerit,samo iskreno zborim,tvoj traktor,tvoji novci,tvoja odluka!:(happy)::drink:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Kad bih mijenjao, čim je i malo brda u pitanju, obavezno bi išao na dupljaka, obavezno.

Štorea nemoj uzimati, mislim da je puno lakši od te IMT prasice, i plovit će po zraku puno više.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Potpuno se slažem sa radulom a i ni je 560 tak veliki potrošač koliko je razvikano ima puno kvalitetnijih traktora koji troše više od njega .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nebi se puno ovdje htio mješati ali gosp. radul je dosta u pravu a zbog dizanja prvog kraja postoje utezi.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Emy procitao sam sve, moze to i sa 50Ks ali je muka, a i kada bi se za taj trektor zakacio malo veci kombajn bilo bi vrlo gusto.
Ja ovako gledajuci tvoje slike nebi rekao da je tvoj 560 srednja zalost, nije usminkan ali djeluje sasvim ok, da ti samo vidis kakvih drladza ima.
Cowboj nebih se slozio sa tobom, mislim da je ovaj Dajc daleko bolji izbor od Zetora, naravno ako je u ok stanju. Sto se tice mene Zetor ne i jedno veliko NE po ovoj cijeni, za mene realno Zetor 7745 u solidnom stanju nevalja vise od 15000KM.
Zetor = Imt sa velikom kabinom i iznenadili bi se kakavi potrosaci mogu biti. Dijelovi jesu jeftini, ali cesto i trebaju.

A opet kao sto sam vec i rekao a i neki drugi, vrlo je upitna rentabilnost promjene ove 60-tke za drugi traktor, jedino ako je u planu prosirenje povrsina za sjetvu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Cowboj nebih se slozio sa tobom, mislim da je ovaj Dajc daleko bolji izbor od Zetora, naravno ako je u ok stanju. Sto se tice mene Zetor ne i jedno veliko NE po ovoj cijeni, za mene realno Zetor 7745 u solidnom stanju nevalja vise od 15000KM.
Zetor = Imt sa velikom kabinom i iznenadili bi se kakavi potrosaci mogu biti. Dijelovi jesu jeftini, ali cesto i trebaju.

A opet kao sto sam vec i rekao a i neki drugi, vrlo je upitna rentabilnost promjene ove 60-tke za drugi traktor, jedino ako je u planu prosirenje povrsina za sjetvu.

Deutz je dosta bolji od Zetora, to je tačno. Međutim kad zatrebaju dijelovi tad je Zetor, ali i Massey i Fiat u velikoj prednosti nad Deutz-om.
Što se cijene tiče, nije samo 7745 skup, već su svi modeli Zetora skupi.
Mislim da tu cijenu drže upravo zbog cijene i dostupnosti rezervnih dijelova. Npr. za Zetora iz '70-ih godina moguće je bez problema naći bilo koji dio, dok će za Deutz-a iz tih godina to biti skoro nemoguća misija.

Nebi se složio da je Zetor isto što i IMT sa širokom kabinom. Pogotovo što se tiče opreme i udobnosti, tu je ne samo ispred IMT-a nego i mnogih zapadnih traktora.
Kompresor, ručno kvačilo, široka, tapacirana kabina sa grijanjem i hlađenjem i visoko postavljenim sjedištem zbog pregledosti, su samo dio standardne opreme Zetora čak i prije 80-ih godina.
Nije tačno da dijelovi često trebaju. Imam 6945 već 10 god. čim sam kupio traktor mijenjao sam neki ležaj u mjenjaču, poslije toga samo povremeno provjerim ulje.
Na motoru samo dizne jednom promjenio i ništa više.
Takođe imam i 7745 već 3 godine i na njega još nisam ni ključ stavio...
Tako da nije tačno da se često kvare.

Što se tiče promjene ove 60-ke, mislim da bi jedino zamjena za nekog duplaka imala smisla.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Netko tko nije radio sa Zetotom može reči Zetor=IMT.
Cjena opravdava sretstvo za rad i to je slučaj kod zetora do "99god.

Ako uspoređuješ imt i zetor po snazi motora onda uzimaš da 10ks slabiji zetor=imt sa 10ks više,usporedba samo po snazi ostalo govori za sebe al opet ukusi su različiti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja danas imam 539,imao sam i 542 novije linije,napravili su puuno sati kod mene, skupa oko 1500 godisnje. radio sam i s 533,558,577,540 stara linija... danas imam i zetora 5011,i 6340,radio sam sa 6911,4911,5211,7211,7245,2511,7340,6211,7341...
imt mi je jako drag,na njima sam naucio voziti,kod mene su se puno naradili,cesto i sa prevelikim prikljuccima,i makar danas vise nema toliko posla za mog 539,on ipak nece iz dvorista dok sam ziv.
ali usporedivati bilo koji zetor sa imt-om iste snage i godista je besmisleno, i uvijek kod kupnje mi je zetor prvi izbor,cak i u usporedbi sa ostalim,zapadnim, markama. jest da je skup,ali kad ga ides prodavat,uvijek dobijes dobre novce za njega,vecinu popravaka covjek s malo volje moze napraviti sam,udobnost je veliki plus,preglednost,dijelova ima i kod popa na misi ispod oltara,nisu preskupi,a dobar je radnik,i kvarovi nisu toliko ucestali,sve zavisi od vozaca i od odrzavanja. u losim rukama i najbolji traktor se kvari. jer,i kod kupnje,moze se reci da su stariji modeli zapadnih traktora bolji i izdrzljiviji od zetora,ali su sad vec svi izganjani,a dijelovi dosta skuplji. dok,kod novih traktora,jedino se sa zetorom zna sto se moze ocekivati,dok su ostale marke sad daleko od bilo kakve trajnosti i pouzdanosti,a placa se samo znacka s imenom na haubi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
I meni je imt drag, ali jedva cekam da ga zamjeni neki udobniji traktor.. Nikad vise nebi kupio imt-a, ni novoga ni polovnoga.. I ja imam jednog 539, 82. godiste, kupljen nov, sad ima tocno 7005 rs i taj nece nikad iz dvorista van.. A imam i 539 2000. godiste, i ako dode neki jaci traktor na gospodarstvo (citajte Fiat :eek:: ) ovaj ako bas mi nebude strasno trebao bi mogao otici u udaju..
Inace, 539 je originalan traktor za spricanje, kultiviranje, sjetvu i to je to.. Sve vise je mucenje prvenstveno sebe, a i stroja..
 

Najnoviji postovi

Na vrh