• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
421
Da Vas pitam, kolika bi bila realna cijena FIAT-a 60-90 DT ili barem neka srednja po kojoj da se ravnam. Traktor je u ok stanju, gume su jedino lošije. Imam ga u ponudi, al nemam nikakvih baš iskustva s takvim manjim traktorima pa ne znam kaj da ponudim za to.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,907
Molim Vas za savjet oko kupovine vinogradarskog traktora. Zanima me konkretno Goldoni 3050 star,pa me interesira na što obratiti pažnju kod kupovine i iskustva.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
421
8000 do 9000 ako je dobar
Ok, hvala. Da imam neku percepciju o cijeni. Da ne ponudim premalo ili previše.
Gume zadnje su loše i potrebne su nove. Nema Hi-Lo mjenjač, vec obični. 30km/h getriba. Dva izvoda za hidrauliku. Mehanički bi sve trebalo biti dobro.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
688
Vidim, ali stroj izgleda sasvim uredno. Malo je nafarban ali koliko vidim nisu pretjerali s farbanjem :D...
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
688
Zadnje gume odlične, felge, zadnji kraj - i dijelovi šasije pofarbani, čini mi se i prednja maska. Samo se nadam da je dobro ofarban, jer kad vidim kak ljudi farbaju strojeve....

Kabina je uredna. Komande (papuče) kvačila i kočnice nisu previše izlizane. Sjedište mi ne izgleda baš kao originalno ali je u dobrom stanju.

Prednje gume su lošije. Pitanje u kakom stanju su motor i mjenjač.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,663
Pri tom sam gledal jednog Same Centuriona 75 sa prednjim utovarivačem prije neg sam uzel Dajca. Na slikama super, u tel. razgovoru super, došli tamo i na prvu traktor bio super. Kad se malo bolje zagledaš i isprobaš onda je to daleko od super. Traktor uredan, opran a ulje slini na sve strane, hidraulički volan u jednu stranu radi u drugu ne. Na utovarivaču nešto bilo potrgano kod kopčanja korpe pa je spadala dolje kad se spusti do kraja i tak. Uglavnom cijenu je spuštao nešto sitno i bez obzira na neispravnost nekih stvari uvjeravao je da to tako mora biti.
Najgore je kaj te laže u oči, znaš da preprodaje i onda ti kaže da zbog bolesti prestaje se bavit poljoprivredom i zbog toga sve rasprodaje.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
688
Trenutno ne tražim ništa samo gledam oglase.

Ima takvih švervcera poprilično puno... Ali kad kupuješ polovno i toliko staro odma ti mora biti jasno da će biti popravaka :)!
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Poštovani, ako netko ima iskustva sa ovakvim traktorom da ih iznese.... Ili vaše mišljenje o cijeni, opremi, motoru, neddostacima, prednostima. Traktor bih koristio i za voćarstvo 4 ha i za ratarstvo 6 ha.
 

Prilozi

  • Screenshot_20201228_185850_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_20201228_185850_com.facebook.katana.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 49
  • Screenshot_20201228_185835_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_20201228_185835_com.facebook.katana.jpg
    39.8 KB · Pregleda: 49
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Mislim da ti je malo prebrzi traktor za voćarstvo, i previše brzina, stom brzinom 42km/h si generalno prebrz za voćnjak, a ktome ruke ti bude otpale od tolko šaltanja. Bolje si pogledaj neki Antonio Carraro.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
To bi bilo onda 0.3 km/h.

Čitam da po nekom stranom forumu da sa zadnjim gumama 24" ne ide 40 km/h, ali sa 28" to bi i išlo oko 40 km/h.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
E sad znaš, zato postoje forumi, da naučiš ono kaj malo ko zna 😂😊🍺
Ruke ti opadnu od tolko šaltanja. I još te policija kazni za preveliku brzinu😊
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh