• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,516
e, a da si kupio pallasa nebi reko da je audi bolji...odvrti još 30 godina unazad... :hahah:
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,523
Ovisi, ak ima doma manjeg traktora još jednog ja bi savjetoval John Deere, jer je jači, masivniji, provjereno izdržljiviji, okretniji i šestak, a ako mu treba svestran traktor, odabir tu pada na Samea zbog težine, potrošnje i veličine.
Imaju sati pun kufer ali ih bez problema izdržavaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,339
@martinv1
Istina je da su te serije JD-a napravljene vrlo solidno i da Sane nije usporediv s njima po trajnosti i robustnosti...no kad krepa hidraulika, bez 50-tak tis kn ga nemoj ni otvarati (susjedi potrošili na zamjenu pumpi rekoše oko 60 t kn. Ak lažu, lažem i ja)
Za te novce kupiš jedan manji traktor..
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,523
Mana je na tim traktorima hidraulika, istina, da. Ali je isto tak i Same podložan kvarovima u prijenosu, getriba, diff. Volio bih da to ne znam, ali znam, iz iskustva :)
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,523
Sad govorim otprilike po sjećanju, ali ti modeli imaju dvije pumpe hidraulike, prvo drapi mala, jeftinija, i onda se to večinom to tak vozi, neki repariraju veliku, pomaka nema, pa drapi i velika. Onda tu vjerovatno ide gore spomenuta cifra.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,339
Te serije JD-a imaju dobavnu zupčastu pumpu i glavnu klipnu, varijabilnog protoka, radi "closed center hidraulike. Velika je prednost tog sustava da mogu napajati dva ili više krugova paralelno, jer rade sa stalnim tlakom, a ne protokom.
Mana: komplicirano za dijagnostiku i vrlo skupo za popraviti.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,136
Znam da ga je jedan kupio za šumu i da je navodno malo ler gas pojačan.
Pa da su odmah pumpe otišle prodao ga neispravnog.
Godine rade svoje još ako nemaš sreće.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
516
Imam zetora 4712 i crystala 8045 . Same ili johny bi došli kao zamjena crystalu , znači traktor za teže poslove .
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ja bi između same i jelenka da biram između 2 traktora istih gabarita, iste snage, iste očuvanosti birao Same-a. U pravilu manja potrošnja, jača hidraulika, okretniji, bolje kočnice...
ima jedan same Laser u obitelji, sat ne radi odkad je u obitelji, do pred godinu bio glavni traktor za sve. pretpostavka je da je imao preko 20 000 rs kad je kupljen ( motor na umoru i odmah odrađena generalka) i mislilo se da radi možda 500rs na godinu i tak 10-tak godina.
Nedavno je kupljen novi traktor koji bi ga kao trebao zamijenit, taj novi je uz ovog starog same-a koji i dalje radi svakodnevno skoro većinu poslova, u godini dana natukao debelo preko 1000 sati. Hidraulika je moćna ko i prvog dana, motor pali ko mina, diferencijali i špere rade normalno, mjenjač je obnovljen jer se rasipali neki ležajevi. kad se prema radnim satima ovog novom preračuna kolko ta starudija radi, ispada da je u neke mjesece radio preko 200 sati a minimalno 1000 sati godišnje te da sad ima debelo preko 30 000rs...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,339
Ako gledaš traktor za zamijeniti Crystala, onda nemoj gledati Explorera, već manjeg Silvera.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,836
Koliko para imaš za tu namjenu?ja nebi ni same ni johnyja(ove navedene).
Za dobar traktor budeš trebao preći dosta kilometara po Hrvatskoj.
Za malo para nema sreće jer ako tko prodaje za male pare,a da valja,traktor ostaje u selu.
Faktor sreće je isto bitan,možeš povesti i najboljeg majstora i pojest dr*k.
Svakako izbjegavaj prekupce jer ni neznaju šta imaju.
Isprobaj sa nekim priključkom,i čekaj minuse da vidiš kak pali na hladno..
Svakako gledaj i druge strojeve,aute,dvorište,kako izgleda jer ako čovjek ne drži do svega toga,znaš da ni traktor nije bio "mažen".
Kupovali smo minibager sada i što se svega vidi,a slika oglasa i opis "gazde" preko telefona su bili temelj odluke da idemo baš taj stroj gledati;)
Sretno
 
Posljednje uređivanje:

Ivank

Novi član
Tu od
19 Tra 2020
Poruka
22
Ajd budem ovih dana malo počistil ovu temu i stavil nove slike od obnove.
Ili možda najpametnije da ovu zaključam, a otvorim novu temu svaku za sebe.

Bum videl, uglavnom obečavam da budem obnovil slike.
Ima li negdje neka tema da se vide slike obnove 4712?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Otišao u Ivanić Grad.

Nemam pojma što će doći.

Tražim nešto okretnije i sa boljom kabinom.
 
Na vrh