• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Motori nisu problem, danas su na večini traktora mjenjači postali problem a odnose veče novce nego kaj se motori nekad odnosili.
Danas kad ode motor obično sve skupa ide u smeče
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
To je zato jer montiraju sve jače motor na iste getribe.
prvi modeli same Dorado su bili 60 i 70ks.
Današnji su 100ks, s 50% više momenta, a getribe su ostale iste :(
Ista je stvar s Explorerom.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Ma to je stara raga iz 89 godine a prije toga sam imao zetora 7011 .Zetora sam morao stalno serafiti,od ac pumpe vodene pumpe ,dihtunga glave do generalke.Priznajem dijelovi su jeftini ali takav im je irok trajanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Taj tvoj Explorer je mnajmanji u seriji i zato getriba traje ;)
To kaj ste ga digli na 80 ks, znači da ste mu vjerojatno raspustili gas s 2350 na 2500 o/min.
Moment motora je ostal isti, samo je brži.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Da okretaji idu do 2700 a otvorili smo ga i na regulatoru.Tako vozi vec tri godine bez problema
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
To je zato jer montiraju sve jače motor na iste getribe.
prvi modeli same Dorado su bili 60 i 70ks.
Današnji su 100ks, s 50% više momenta, a getribe su ostale iste :(
Ista je stvar s Explorerom.
Tak svi delaju nažalost, ili barem večina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kaj to znači da ste ga otvorili na regulatoru?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pa gorivo dodaješ i kad podižeš maksimalnu brzinu vrtnje. Kaj ste vi onda napravili?
Na roto pumpi, npr. mijenjaš položaj federa na regulatoru.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
jednom davno, dok sam bil mlad, sam si otvoril tak na pumpi svog vladimirca...kak je išal, kak je fućkal...kak je klipnjača probila blok i usput prošla kroz boš pumpu... :hahah:
otad se vozim na tvorničkim postavkama...🤭
 

Milannn

Član
Tu od
24 Ožu 2021
Poruka
47
Iz ovog ko je koliko puko para u traktor se ne moze zakljuciti kakav je traktor!!!
Niko ne zna u kojim je uslovima radio taj traktor i kako je odrzavan.
Evo ja znam par traktora ovde kod mene koji su maltene otisli u delove a placeni su preko 15k eura, i svi bi rekli sra*je od traktora. A niko ne zna kako ga je vozio vlasnik i kako ga je odrzavao. Ne kazem da vi ne cuvate masine, ali ne znate sta mu je prosli vlasnik radio.
I na kraju krajeva to su masine stare 30 godina, ne mozete ocekivat nov traktor. Nista nije vjecno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dražen, zavisi kakav ti traktor treba. Ako ti je sve veće od Tomeka preveliko, onda nemaš puno izbora...Možda pogledati japance u sličnoj cjenovnoj klasi.
Ako ti normalni traktor nije prevelik, gledaj malog Ursusa 335. Najzahvalniji su ko rabljeni, zbog cijene dijelova, a pogotovo zbog nabane cijene...od 1000€ na više. Za cijenu od 35t kn možeš od Ursusa napraviti novoga. Nije da sam im fan, ali odnos uloženo/dobiveno je jako dobar, a vučna svojstva su mu klase traktora od 45ks.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Dražen, zavisi kakav ti traktor treba. Ako ti je sve veće od Tomeka preveliko, onda nemaš puno izbora...Možda pogledati japance u sličnoj cjenovnoj klasi.
Ako ti normalni traktor nije prevelik, gledaj malog Ursusa 335. Najzahvalniji su ko rabljeni, zbog cijene dijelova, a pogotovo zbog nabane cijene...od 1000€ na više. Za cijenu od 35t kn možeš od Ursusa napraviti novoga. Nije da sam im fan, ali odnos uloženo/dobiveno je jako dobar, a vučna svojstva su mu klase traktora od 45ks.
A neznam , japance sam izbacio zbog skupih generalki.
Ursus mali mi je velik, jer za vinograd bi mi trebao najviše , a opet moji počeli spominjat da više nemaju koristi od vinograda,ne znam......Ja bih radio, vinograd je na jako dobrom mjestu, 100 metara od tvrde ceste......
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ne, malo vrta, i vjerojatno bi se par susjeda javilo za vrtove, i to je to. Usluge nebih radio.
 

Najnoviji postovi

Na vrh