• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kaj je Uni toliko loš da bi s njega prešel na 539???
 
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Nažalost neznam iz kojeg razloga nemogu postaviti slike svog traktora a ostale mogu ali dobro...Tu je link od youtube di je moj traktor na snimku pa pogledajte u kakvom je stanju😀

Kaj je Uni toliko loš da bi s njega prešel na 539???
Ma nije on loš super je ali ja tražim traktor s kabinom oko 40-50 ks,problem je dijelovi jel ih malo ima(i to što ima upitna kvaliteta).Drugo planiro sam kupit kabinu za njega ali mi se nesviđaju nikako,na 539 je kolo tolko upakovano sve.A uzo bi ja i 542 ili 549
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Zašto generalka na 3000 rh kad taj motor ide i preko 10000 rh?
Prodat 445 i kupit 539 baš i nema logike.
 
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Ne ne on je imo preko 20000rh kad je genetalka rađena on sad ima oko 3000rh

A opet meni ne igra ulogu snaga jel neradim trenutno puno zemlje nešto malo oko 4 hektara a kabina mi puno znaći a s 539 bi vuko isze priključkee ko s unijem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Kolege ti pišu da je uni bolji traktor od 539, pa i sam se pitam zašto bi to napravio. Da ideš na nekog zetora, to još i nekako, ovako nema smisla. Ideš s konja na magarca
 
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Pa ja sam radio i s 539 i s univerzalom i utb je jaći ali velim meni nije snaga u pitanja
Gledo sam malo oglase i ima 542 i 549 koji mi se isto sviđaju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Nije to baš tako svaki ima mane i prednost.Imt 539 mi se sviđa jer je bolje okretan ima bolji hidraulik,dok universal ima jako dobre kočnice,diferencijal,motor naravno na 539 je motor ako se održava ako ne😕
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
808
druže 539 ima najbolje kočnice od svih traktora. najeftinije i najlakše za održavanje.zaustavna moć je prejaka. jedini problem je kada traktor stoji onda malo sve zahrđa. ali to je tako na svima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
druže 539 ima najbolje kočnice od svih traktora. najeftinije i najlakše za održavanje.zaustavna moć je prejaka. jedini problem je kada traktor stoji onda malo sve zahrđa. ali to je tako na svima.
To sigurno, nadam se da su zaštitili patent da im ga ko ne ukrade.... Nebitno jel iz F1 programa ili ovi kaj skije proizvode...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,940
Kaj se tiče kočnica na 539, lijeva koči odlično,a desna lošije. Taj nedostatak se može riješiti tako da se izbaci klackalica na zračnom ventilu i polugice spoji direktno,naravno to se radi kad nije potreba za zračnim kočnicama.
 
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Evo ovako gledo sam neke traktore ovde onde i zanima me massey ferguson 155,jel ima ko kskva iskustva s njima i kako su se pokazali
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
A kaj da očekuješ on nečega starog 50 g.?
Dobar je to stroj, ali očekuj da je potrošen jer ima puno godina i sati.
4 cilindra, 4+4 brzine (ako nema Multipower), ima nožni gas...
U svakom slučaju kvalitetniji od bilo kojeg IMT-a iste klase i godina. Računaj da su dijelovi skuplji ali vjerojatno i dulje traju...i vjerojatno ih treba naručivati...
 
Tu od
20 Sij 2022
Poruka
53
Pa planiro sam uzet 549 ili 542 ali massey je massey kvaliteniji od imt
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Zadnje vrijeme nešto razmišljam o zamjeni traktora i jučer vidim ovog Carrara.
70 ks, motor Deutz ko i na mom, 96 god. mehanički reverser itd. Prednji utovarivač ima, manji je, okretniji pa razmišljam da ponudim zamjenu.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-01-30-08-52-55-217_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2022-01-30-08-52-55-217_com.facebook.katana.jpg
    22 KB · Pregleda: 49

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Samo zato što je okretniji, ja ga nebih mjenjao. Ono je "stroj", znaš šta imaš, dobro si kupio.......
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Je, stroj je bez daljnjega. Ma nije mi za glavu ali eto tako malo razmišljam.
Nazvat ću čovjeka da vidim jel ga uopće interesira zamjena za mog.
Tu je relativno blizu mene tak da mi nije problem skočit pogledat traktor.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
523
I sam znaš što bi bilo najbolje za tebe, ali da ja kupujem jači traktor ovaj tvoj deutz bi mi bio prvi na listi želja, taj traktor je top🤟
Ovome carraru je prednost to što je manjih dimenzija, ali mi je nekako slabije poznat model, pa je i upitno za dostupnost djelova.
 

Najnoviji postovi

Na vrh