• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,232
Super, vidim da ti dobro ide ali ne odustajes od rakete. Novi si uzmi samo ak dobis poticaj, ovaKo to nema smisla. I naravno ako si u pdvu.
Same dorado ili deutz fahr agroplus fu ok 50000€ s pdv-om tak da je to malo previse.
Prije dvije godine imao sam ponudu na 38 i jos se danas tucem po glavi kaj nisam to uzeo....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,129
Nejdu tvoje rakete z grunta 🤭
Nikad ih nebum prodal. 😊
Budem im samo olaksal posla dok dojde neki veliki "moderni" traktor.

Super, vidim da ti dobro ide ali ne odustajes od rakete. Novi si uzmi samo ak dobis poticaj, ovaKo to nema smisla. I naravno ako si u pdvu.
Same dorado ili deutz fahr agroplus fu ok 50000€ s pdv-om tak da je to malo previse.
Prije dvije godine imao sam ponudu na 38 i jos se danas tucem po glavi kaj nisam to uzeo....
Pa jos imam vremena napraviti sve s njima, ali vec je tu dosta zemlje pa razmisljam o velikom traktoru.
Ako bude polovni onda bi nekog Zetora 63 ili 7340 ili JD-a, one starije modele sa SG2 kabinom.
A ako bi bil novi mozda kakvog New Hollanda ili DF-a.
A ti Doradi i Agroplusi su mi nekako mali, htel bi masivniji traktor, kak veli Zj, Explorer.
Ali nekak mi se ti Same-i ne svidaju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,232
Tebi treba mali okretni traktor. Ne veliki jer onda trebas i vece prikljucke.
Na kraju sam i ja uzeo tipa explorera ali kad sam kupovao nis pametnije se nije moglo pronaci.
Ali vise bi volio dorado i sl.
Pusti to kaj ti se ne svidja. Imas laganiju zemlju i kod tebe bio bio iskoristen maxsimalno. Dok ovi veci ne.
Dvobrazni prekretac i da vidis posao.

Mozda najbolje zetor 8441 ima in dosta a super za odrzavanje.

JD starijih godišta, to ti je uvijek lutrija. Staro, upitna dostupnost dijelova, nije on stajao u garazi ko vecina zetora.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,129
Treba mi dosta jak i tezak traktor koji bude mogel vuci dvobraznoga prekretaca u velikom brdu.
Imam za raditi nekih 10 jutara u brdu gdje je nekad oral MF 55 ks sa 1x16 i to mu je bilo dosta.

A za prikljucke nije problem, kupil bi samo pluga i neku novu tanjuracu za taj veci traktor.
U biti on meni treba samo za oranje i predsjetvenu pripremu.
Ovo sve drugo odraduju 539-ke bez puno muke (sjetva, prskanje, kultivacija)
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,232
Univesal 640/643 ti je dosta za to.

Ili ovakav deutz, on bi pjevao pod dvobraznim prekretacem
Jos neki uteg naprijed i da vidi uzitak u obradi. Neka RD od 2.5 m i gotovi si u dva vikenda....

Nakon kaj osjetis kak je lako obradjivati s takvim strojem, raketa bu ostala na toplom.

 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,232
Ne znam, nisam popratio JD jer su mi nedostižni.
Stavi neke primjerke da pasemo oci....

Ja sam ovo stavio kao primjer, nisam gledao financije.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
Ne razbijaj glavu, novi traktor uzet sad to su cifre da na guzicu padneš.
Uzmeš recimo neki JD 61/6220 ili 10 seriju čak, oni su još dugotrajniji, plužić neki primjereni i nekaj za predsjetvenu pripremu i miran si fanj komad...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,129
Znam ja da bi se preporodil s udobnim traktorom i da bi jedanput prije napravil.
Ali nemre raketa nikad biti na toplom, za cisternom je svaki dan.
A i 539 je nezamjenjiv na beracu i kultivatoru.

Kupljenec, nikakvi veci Imt-i, pa to je neudobno i bucno da ti pamet stane.

Ne znam zakaj, ali najvise sam priklonjen Zetoru, samo zbog one njegove kabine, pa ta kabina je soba sa pet zvijezdica.
A kod mene bi uvijek bila cista da bi se moglo spavati u njoj.

Mislim da bi s jednim pravim Z 7340 radil 40-50 rali bez greske.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,232
Da, takvog sam i ja trazio ali su jako rijetki i cim se objave odmah odu. A cijena je uvijek bila jaka.
Bilo je lijepih primjeraka 7441 ali isto u dva do tri sata odu.

Zato ti velim da se nac 8441...
U super stanju a cijena nije u nebo.

A bus vidio...


Nedavno sam vozio 6945 i ugodno se iznenadio kak je dobar... malo je spor ali mi se dopao
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Znam ja da bi se preporodil s udobnim traktorom i da bi jedanput prije napravil.
Ali nemre raketa nikad biti na toplom, za cisternom je svaki dan.
A i 539 je nezamjenjiv na beracu i kultivatoru.

Kupljenec, nikakvi veci Imt-i, pa to je neudobno i bucno da ti pamet stane.

Ne znam zakaj, ali najvise sam priklonjen Zetoru, samo zbog one njegove kabine, pa ta kabina je soba sa pet zvijezdica.
A kod mene bi uvijek bila cista da bi se moglo spavati u njoj.

Mislim da bi s jednim pravim Z 7340 radil 40-50 rali bez greske.
Oko čistoće kabine ćeš se zafrknuti, pod je šupalj, izolacija od motora je drek i uvijek ulazi ispod volana i kroz polugice hidraulike može ući pomeranac, a ne prašina. Tako da ti je to jalov posao držati tu kabinu čistom, jedino priznam da zimi bude cakum-pakum ako se izuješ na stepenicama, tako sam manje više bio u oranju uvijek bos, mjenjač grije pod, a ventilacija ostalo, za to je stvoren 😙👌🏻

Samo kabina koja je 100% odvojena od svega i "hermetički" zatvorena može biti čista, sve ostalo je lickaj i ispiruj svaki čas, vjeruj mi, dopizdi s vremenom. 😅😂
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Eno sad na oglasima jednog 7340, 2006 godina, 3200 radnih sati, ali je i cijena 22500 eura.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,509
Jbt, kakve su to cijene. Pa tolko je novi bil 2006. Ja imam Zetora i stvarno su zahvalni traktori, al tolko ne vredi…
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,881
Svatko može napisati bilo kakvu cijenu, a koliko on stvarno vrijedi i da li bude dobio te novce za njega, to je sad pitanje. Moj susjed ima Zetora 7245 i više-manje mu stoji, pa ga jednom pitao da li postoji mogućnost da ga proda, traktor je stvarno očuvan, nije on puno radio s njim, ali mi je rekao cijenu istu takvu paprenu da Bože sačuvaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Pri nama cjenu drže Golf od auta i Zetor od traktora. Manje je bitno jel vredi, bitnije je imati ga 🤭
Za 200 hiljada kuna, koju kunu više, ima u ponudi novi, ispod čekiča Belarus cca 90 konja.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,129
Golfa imam, znaci jos mi samo Zetor fali i onda sam pravi gazda :cool::hahah:

Salu na stranu, nisam znal da moze lagano prasina u Zetorovu kabinu, mislil sam da je bas super izolirana, posto u njoj buke skoro da ni nema.

A ovo za Zetorove cijene, to je stvarno apsurd, stvarno on kosta sada polovni koliko je i prije 20 g kostal novi.

Ima i kod nas u okolici jedan 6340, 2006. g., ima 6300 rs, ali stvarno izgleda ko iz ducana, ali frajer hoce za njega 21000 eur.
Jbg, kaj je prevec je prevec.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
Za te novce se vozi avion, sa potpuno odvojenom kabinom, EHRom, EH reverzerom, više power brzina, klimom i stotinu drugih stvari.
 

Najnoviji postovi

Na vrh