• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Koja oznaka je tvoja Proxima?

Tu jedan povrcar iz sela je kupio novu Proximu pred nekih 10 g, mislim da je bila 80 ks i prodal ju je za 2, 3 god.
Ne znam tocno u cemu je bil problem, ali stalno se trgala.
A sad ima od Zetora 4340, 3340 i 5211 i to radnici ganjaju po cijele dane i to samo ide.
Sve skupa ima jedno 8 traktora, sve ostale stalno kupuje i prodaje, ali ti tri Zetora i dva Imt-a 539 su stalno kod njega.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,763
Meni nije problem svaki dan ispuhati kompresorom hladnjak. 5-10 minuta posla. Tvoj 6245 nema zaštitu hladnjaka isto kao ni moj 6340. Probaj od gume napraviti zaštitu ispod hladnjaka pa budeš vidio da ne povlači prašinu na sebe. Serija sa cararo vučom ima tvorničku zaštitu hladnjaka.
 

ivan cesarec

Novi član
Tu od
25 Stu 2022
Poruka
3
Koja je razlika izmedu lambordinija sameta i hulimana 75ks 4x4 naprimjer od1990 do 2000 godine koji manje trosi goriva i kvalitetniji
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Meni nije problem svaki dan ispuhati kompresorom hladnjak. 5-10 minuta posla. Tvoj 6245 nema zaštitu hladnjaka isto kao ni moj 6340. Probaj od gume napraviti zaštitu ispod hladnjaka pa budeš vidio da ne povlači prašinu na sebe. Serija sa cararo vučom ima tvorničku zaštitu hladnjaka.
Moramo biti realni pa taman i da zatvorim sve okolo opet bi on vukao prašine jer je to na proximi skroz drugačije rješeno zbog te prednje vuče i skroz zatvorene maske. Ti to sigurno znaš ako si gledao detaljno proximu u tvom kraju. Veliku ulogu igra termostat, ja sam znao kupiti novi pa nije valjao..

@Ivan KC Proxima 90, cca 4000rs. Bilo je problema, ali sve je bilo do loše završne obrade, tj. sklapanja.. Par sitnica u garantnom roku, lamela koju smo sami promijenili (trošak 800kn) i dihtung poklopca ventila neki dan jer je puštao ulje po bloku, pri montiranju su ga potrgali čudno da je to do sad uopće i trajalo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,739
Koja je razlika izmedu lambordinija sameta i hulimana 75ks 4x4 naprimjer od1990 do 2000 godine koji manje trosi goriva i kvalitetniji
Nisi navel modele/klase: Dorado ili Explorer.
Do negdje 2004. Same je koristil zrakom/uljem hlađene motore dok su Lambo/Huerli imali vodom hlađene motore.
Sameovi zrakom hlađeni motori su ekonomičniji i jednostavniji za odtžavanje, jedino su očajno bučni, puno bučniji od Deutzovih npr..
 

Tuna91

Član
Tu od
23 Sij 2022
Poruka
50
Trenutno ne, nemam lufta napraviti novu temu s slikama obnove.
Budem, obečajem.
Muhanicar, vidim dva obecanja da budu nove slike obnove 47ice al slika nigde na vidiku. :( :D
Tu i tam nabacis neku kad nekome treba, al sve onak lepo skolski nema nigde.
One od maturalnog rada nisam mogel otvorit a covek si svako malo hoce pogledat u slikovni prirucnik kak kaj treba zgledat. ;)
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Pozdrav ekipa,
Trebam pomoc oko izbora traktora, budzet bi bio od 15 do 20 tisuca, snaga traktora od 70 do 100 konja, najveci dio posla je oranje, plug okretac 2 brazde 12-14 cola, jako teska zemlja, frezanje, malciranje, rad s gredicarom. Nemam pojma sta da trazim, nemam iskustvo s zapadnim traktorima, zetor bi izbjegao ukoliko je moguce, trazim nesto sto se dosada dokazalo i sto bi vecina preporucila, bez prevelike elektronike i da je jednostavan za upotrebu i odrzavanje. Ukratko to bi bilo to pa molim da preporucite neke od koji su vama najbolji. Hvala svima!
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,536
JD 2650/2850 (malo ih je teže naći u korektnom stanju ali postoje i ulaze u budžet), ili 6000 serija te snage (malo nagetnuto za te novce)
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Case IHC 956/1056 XL. Best buy za tu cijenu i u tom rangu ako ne želiš elektroniku.. Težak i robustan traktor, a udoban, okretan i kvalitetan. Precizna i jednostavna hidraulika.
Dodao bih još tu Fiat-a F1?0 serija ili 90 serija.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Hvala, samo da napomenem da bi zbog manjih parcela mozda dobro bilo birati neki kompaktni i okretni traktor i ne pretjerano tezak
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Preporuka za fiat seriju 66, 88, 90, steyr serija 80 (8080, 8090...) deutz seriju 3 (3.65, 3.70...) renault traktori nisu loši recimo serija ceres...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Hvala, samo da napomenem da bi zbog manjih parcela mozda dobro bilo birati neki kompaktni i okretni traktor i ne pretjerano tezak
Dosta je okretan. Bolje okretan nego Explorer 90, koji je 4 colindraš, tj. kraći.
Ne znam što ti znači da nije pretjerano težak?
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Dvi preporuke za fiat, tko bi rekao. Imam kombi ducato, zena mi vozi grande punto i super su mi, ducato mi je cak bolji od mb sprintera, unatoc seoskim pricama da fiati nisu dobri. Mogao bi i traktor bit fiat.

Dosta je okretan. Bolje okretan nego Explorer 90, koji je 4 colindraš, tj. kraći.
Ne znam što ti znači da nije pretjerano težak?
Pri tom mislim da na nekim manjim parcelama prilikom frezanja i slicnih radnji nebi previse zbijao zemlju u okretanju i radu.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,536
Same Explorer nimalo okretan za svoje gabarite, imali Explorer 95, trenutni JD6620 dvije klase okretniji a puno veći traktor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh