• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
I kod Antoša buš ih kupil sve nabrojane orginalne za 12 soma kuna?
Ako bu tak računaj da si kabinu na poklon dobil.
A i majstor te dobro počastil s rukama.
 

UTB 445-1976

Novi član
Tu od
2 Pro 2019
Poruka
18
Da, jer sam dobio popust jel sam i za univerzala sve tamo kupoval, novu glavu i radilicu i onda imam na opg otvoren račun i dobil popust, tamo mi je šogor za zetora na moj račun uzimal neke dijelove, njemu niš ne znači a ja dobivam popust onda

Majstor radi imt već 40 godina i on pozna mog oca i mene onda kao popust jer je moj stari njemu prije neke ferguson 533 dovozi u dijelovima pa je ovaj to sklapa i prodavač po jugi i njemačkoj
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Ak sam ja sad to sve dobro zbrojil, ulupat ćeš u 539 24000 kn plus 16000 kaj si dal za njega?
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Imaš i ove dijelove nedavno se počeli stavljat sad ih većina ugrađuje.
Screenshot_20200316_192818.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

UTB 445-1976

Novi član
Tu od
2 Pro 2019
Poruka
18
Mane dobro si shvatil ferđu sam platio 16000kn i uložio cca20000(sutra ću zbroji ti sve) sve zajedno 36000kn, ali sad imam "nov traktor", ovakvo bi kupio 539 noviji za 40000kn cca 4000-5000rh i za još tolko ili čak i prije moral radit generalku, ovakvo sam sad napravil generalku na ovom i jeftinije sam prošao, rekao mehaniar kad sam ga dovezao pito je jel radi mjera radnih sati(radi) ima 14000rh,ak će bit dijelovi kvalitetni on će još toliko napravit,

Zvao sam čovjeka za 539 prije mjesec dana 40000kn traži, kaže traktor odličan neće spusti cijenu, teže pali, malo baca ulje na čep, hidraulika tak tak, ima 7000rh kaže tvorničko stanje a vidi se da je motor skida, gledo još jedan za 43000kn(bio 45000kn ali ga spustio) slično stanje samo nije baci ulje na čep i hidraulika je bila malo bolja ali 11500rh mehaniar je bio sa mnom kaže za tisuću dvije generalka, i kaj mi znači dat duplo više i opet dat radit generalku preveliki istrošak
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Po zbroju ispada 40000, plus se još uvijek nađe neka sitnica.
Ferđo bez otvaranja da izvuče 14000rh? Iskreno, sumnjam u to.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
To je puno previše, pogotovo za te traktore ako su u takvom stanju, ja sam sad u 540 uložio preko 20000 kn, nisam zbrojio račune da znam točno, ali to je još bez majstora, s tim da je rađeno piksiranje prednjeg kraja komplet sve, volan, lamela, nove zadnje gume, komplet generalka, kiler, alnaser, alternator itd. od sitnica. Sam sebi se čudim, jel sam lud ili šta s tim da je traktor bez kabine i '79. godina, ali prežalit ću to ako bude služio kako treba.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ako se mene pita, nisam stavljao kabinu, to je bio jedan razlog zašto sam ga i kupio što nije imao.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
UTB 445, kaj se tice ovih radnih sati, ja mislim da si ti nekaj pobrkal tu.
Mislim da si na svaku cifru dodal nulu na kraju.
Sat od Imt-a moze izbrojiti 9999 sati i onda krece od 0.
 

Kišur

Novi član
Tu od
17 Tra 2020
Poruka
16
Pozdrav novi sam na forumu,evo planiram kupit imt 542 ili 549 stare linije s kabinom. pa sad vaša mišljena o tom traktoru,karakteristike,motor,diferencijal,hidraulika,mjenjać, kočnice ,kvačilo, kolko troši i sve manje više me zanima.
E sad imate kakve preporuke,mane? Reko mi je kanizar u koprivnici da bolje naći neki u malo lošijem stanju pa ga sredit nego kupit skupljeg pa opet se nekaj strga pa popravljat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Kaj se tiče mjenjača izdržljiv je, ništa fensi šmensi jer je klasični asinhronaš. Diferencijal nisam nikad čuo da je netko skršio a da nije imao iza neko ogromno vitlo i u šumi mu dušu vadio. 5 brzina mjenjač se dosta dobro izražava u transport i oranju(ne može orat u drugoj ali bez problema može u prvoj gdje god treba). Hidraulika solidna ako je ispravna, dovoljno snage da prednji kotači mogu poletjeti u zrak, precizna kod oranja i jednostavna za koristit, čak se može dosta precizno orati i bez fine regulacije ali onda nema onog osjeta otpora zemljišta(valjda je to točan termin). Mana joj je šta nema mogućnost za dodatne izvode bez dodatne pumpe u mjenjaču(moguće je al ne može raditi oboje u isto vrijeme). Potrošnja je niska, nisam je nikada mjerio, ali nekih 4-5 čak možda i 6 litara na sat potroši ja vjerujem sve ovisi šta radi..
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Motor ko motor, ako ga održavaš i ne pregrijavaš služit će te dobro. Inače ako se ulje mijenja svake prijestupne i pregrijava često taj motor brzo odvrti svoje...
 
Posljednje uređivanje:

Kišur

Novi član
Tu od
17 Tra 2020
Poruka
16
Trenutno sam našo univerzala 445 1976.godina,traktor anjca,peskiran,nova struja,repariran anlaser,alternator,bosch pumpa,lakiran nove gume,akumulator,nova pumpa vode,hidraulike,nove kočnice,svi lageri,generalka motora,nova glava,radilica,semeringi radalice,ventili,uloški svi,klipovi klipnjaće,dizne i uloški dizni,svi filteri,ulja,crijeva vode,goriva,nova korpa sve lamele,servisirana getriba,nove lampe,satovi,lampice,auspuh,grana auspuha,grana auspuha,puž volana,ma traktor novi novcati a 76.godina tip prvi vlasnik oće 45 tisuća jel to nabita cijena
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Ak nema prednji pogon, onda je.
Iako je to sve koštalo skoro pol te cijene (ak je ugrađeno).
 
Na vrh