• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
698
A čemu strah od elektronike ?

Većina problema na elektroinstalacijama su loši spojevi na kontektorima, oksidacija ili pucanje žice zato što je zacvikala ili je preglodao glodavac....

Istina je da svaki senzor košta i da navedene stvari mogu uzrokovati skuplji kvar, ali od toga u budućnosti ne možemo pobjeći...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,827
Ne znam kome bi trebala silna elektronika u našim relativno malim traktorskim poslovima. Na nju baš nismo navikli kao na mehaniku.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
698
Uopće nije pitanje kome ona treba, ona je ovdje i ugrađuje se...

A ti ako budeš htio noviji traktor nećeš moći birati.

Po meni se trebamo prilagoditi tehnološkom napretku.

Koliko je elektronike danas u autima ? U početku su svi bili protiv toga, danas je opće prihvaćena...

Isto tako će biti i sa poljoprivrednom mehanizacijom (odnosno već i je)...

Na većini novijih traktora a pogotovo onih od 100 KS i više uopće nema mogućnosti kupiti nešto bez elektronike.

Zašto je to tako ? Udobnost, komfor...

Mislim da bi svima trebao biti cilj sačuvati zdravlje u skladu s svojim financijskim mogućnostima.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
Meni je ljepše kliknut gumb za dignut plug nego dizat ručicu, krkat ga naprijed nazad bez kvačila nego pazit da mi ne zakrči, imat limitiran max. gas pa ić samo full-ler i ostale stvari.
A popravak kao popravak, prije ovoga smo imali traktor koji je od struje imao samo žmigavce, pa se i to kurilo, a hvala Bogu i mehanika je odlazila i nije bila jeftina...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,827
Ja sam proizvođač traktora!
Bitno mi je da stroj izdrži garanciju, a onda stiže masna lova jer nekome je fora stiskati kojekakve gumbiće
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
698
Lee Champa svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali molim te nemoj pričati gluposti :)...

Na prošlom traktoru sam imao EHR, traktor je 89 godina i nije bilo s njime nikakvih problema. Sve je radilo perfektno i dobro čujem se s vlasnikom i kod njega isto radi sve odlično.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Uspoređujem ostajanje na tehnologiji od prije 30 godina sa onim da je bolje imati kockaste kotače,56k modem,crno bijelo tv,telefonske govornice,da ne nabrajam dalje...imati mobitel za 10k kn je onak normalno,laptop ili tv za istu lovu,i ne,te uređaje nemožemo doma popravit sami i nije nikakav problem,ali hebenih 5 gumba u traktoru su znanstvena fantastika za popravak i održavanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
To je stroj iz 70 ili 80-tih. Znači, skoro 40 god. Kaj očekivati od njega, da nije radill? Znači da ima najmanje 10t sati, ak ne i 20.
Potencijalnih kvaroca koliko hoćeš: kočnice, hidraulika, kardani prednjih poluosovina, ovjes prednje osovine, kuplung,strula kabina,... Getribu neću ni spominjati.
Motor je najmanji problem. Ak zapali išel bu i dalje.
Vjeruj, to košta puno više od nekog električnog kvara.
Računaj da imaš bar još 20t kn sa strane za ulaganje u prvoj godini...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,898
Ovi na gumbe osim tih tastera, žičica, senzora, releja.....imaju zbog toga udobnost i još uvijek onu dobru staru mehaniku koja je minimalizirana zahvaljujuči "napredku".
Rekel je naš Puknuti, ono čega nema nemre se pokvariti i tak i je.
Kad bude star ko onaj Fiat ni dugmiči nebudu ostali.

Nerazumijem, tam u onoj tem o samogradnji i registraciji prikolice neki od vas su se digli na sve četiri jer to nije u redu.
A u redu bi bilo na taj električni traktor zakopčati takvu jednu sam svoj majstor prikolicu, diči stranice za pol metra, metar i na nju nakrkati 10 -15 ili više tona?
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
Uzeo sam tog Fiata, stvarno lijepo očuvan, sve ispravno ,a ovaj drugi dio.... jbg Teško je očekivati od tako starog traktora da bude bez kvarova neko duže vrijeme, s time sam i računal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Jel to prednji kotači vise prema van ili to samo tak izgleda na slikama?
 

Najnoviji postovi

Na vrh