• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
@damirko, a da, za probu, okreneš zadnje kotače?
Pa onda bi još više klizao bojim se a i iz drugih razloga to je problem. Izgleda da moram skupljati pare za neki s prednjom vučom ili prodati dušu vragu pa dobiti neku od mjera kao što je bila 6.3.1 svoje vremeno se podobnima dijelilo i šakom i kapom pare, eno im sad ti novi traktori većinom stoje, a ja budala i pomalo lud riskiram glavu sa svojim za današnje vrijeme skromno opremljenim strojem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Isto je to na svima, samo je smještaj ventila na različitim mjestima.
Kad su pedale kočnica spojene, odnosno oba cilindra stisnuta, koče sva 4, bez obzira na položaj ventila.
Ako ti veliš da je tak onda je ovaj bil neispravan i kad je ventil bil zatvoren kočili su samo zadnji kotači a kad sam ga otvoril vozač je poljubil šofer šajbu.

Danas popodne idem kod pokojnog forumaša nekaj pogledati na traktoru pa bum se prepeljal kod suseda mu da vidim jel još uvijek ima taj traktor.
Ako je traktor tam idemo ti i ja na teren da mi na licu mjesta objasniš.
Nije nam daleko, a i znaš o kome je riječ
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,697
Velim kak bi trebalo biti. Nema logike isključiti prednje kočnice. Kak bi stal na cesti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Neznam, na ovom je bilo tak.
Pa stal je sa zadnjima ko i svaki drugi traktor
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Na kumovom Lambu (Crono verzija) je bil ventil za isključiti prve kočnice. Odmah do kočionih cilindara.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Ako može preporuka za neki traktor 80-90KS, što okretniji, bez prve vuće,poželjno dvije brzine kardana ali nije obavezno, ne mora kabina.......Najvažnije da može sa traktorskim viličarom podići i nositi teret od bar 700kg. Hvala.
 

tomek wolf

Novi član
Tu od
13 Tra 2021
Poruka
19
Poštovani,
Ispričavam se ako ponavljam već prožvakanu temu, ali što više čitam i pratim forume, to manje znam.
Imam poljoprivrednu parcelu veličine pola hektara, u jednom dijelu je blaga kosina u drugom onak malo veća, osrednja. Pristupni put je isto osrednje kosine. Na četvrtini parcele bi imao povrtnjak (luk, krumpir, lubenice, paprike...) na četvrtini sadnice lješnjaka i na četvrtini voćnjak (šljive, kruške, breskve, dunje). Ostatak bi bio prazan.
Koji je po vama najoptimalniji traktor za kvalitetno obrađivanje svega toga do cifre 5.000 eura? Ne radi se o komercijalnom uzgoju, nego isključivo vlastite potrebe. Gledam Tomu Vinkovića, ali se bojim da se ne prevrnem s njim na kosini. Torpedo mi se čini OK, možda malo prevelik, itd...
Počeo sam vozit dedin Ferguson još prije 40 godina, ali u zadnje vrijeme sam malo "ispao iz štosa". No, imam volju obnovit znanje i još ga usavršit...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kolega,na to pitanje ti je naj bolje da prelistaš postove od prije par godina. Tad budeš možda našao odgovor. Ovo kaj budeš čuo, novi savjeti, to ti je samo verzija" tjeram vodu na svoj mlin"
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
Sve ovisi po kojoj cijeni uspijes kaj pronaci...trenutno su cijene podivljale... 4000€ moras dati za 539...ja sam za te novce pred par godina kupil traktor ,plug, tanjurace, spricu, prikolicu ,vadilicu krumpira i jos neke sitnice... mislim da za tvoje potrebe neki 539 ili ursus sasvim dovoljan...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ako je već u igri IMT,možda je bolje da gleda 533, za to malo zemlje bude služio, a jeftiniji je.
 

tomek wolf

Novi član
Tu od
13 Tra 2021
Poruka
19
od ovih par prijedloga mi se 4506 čini nekak naj.
Na šta se treba posebno pazit kod probavanja i kupovine ovog traktora?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Bolji izbor ti je zetor 4911, 4712 i 3511. I universal 445. Za obje marke ima dijelova, dobri motori, traktori su stabilni i teški, imaju snage i zetor još ima veliki izbor brzina. Na universal nije skupo ugraditi tzv servo
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,252
cijene zetora su podivljale...to nije normalno i ja ga u ovom trenutku nebi kupio...nema šanse...
 

MILORAaad

Novi član
Tu od
7 Stu 2023
Poruka
1
Postovani
Ja sam novi ovde hvala na prijemu
Imam jedno pitanje u vezi massey i landini traktora
da li neko zna da poveze massey koji landini pripada
recimo ako je massey 3060 onda je landini ne znam landini vision 105
hvala
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Mf3060 i vision 105 po meni nisu ista klasa.
Vision se proizvodio od 2002,a 3060 je do 94-95.
Mf je 80ks,landini je 105ks.
Sad o getribama,prednjim mostovima,oznakama motora neznam,ali evo ti link pa si probaj pronaći što te konkretno zanima.

Mislim da su landini i mf bili možda čak i jednaki modeli samo drugačije boje,a to su neki drugi

Pa ako ti šta pomogne;)
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Posjeduje li ko na traktori ..Husqvarna sjedalo..htio sam ga postavite na 577 samo neznam kakvog su kvaliteta a imam ga u ponudi za 120 evra
 
Na vrh