• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dino

K

kico75

Guest
kolko vam je razmak između stabljika kukuruza . kolko sijete inače za 50 bikova.kolko vam bude klipova po stabljiki i koju sortu sijete.oprosti na gnjavaži ja sijem tek 3 godine pa još učim
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Razmak mi je 19 centimetara.
Sijemo 10 hektara kukuruza i 10 hektara zobi !
Povečali bi mi još ali nema kod mene dobre zemlje za iznajmit...
 
K

kico75

Guest
kico75 kaže:
kolko vam je razmak između stabljika kukuruza . kolko sijete inače za 50 bikova.kolko vam bude klipova po stabljiki i koju sortu sijete.oprosti na gnjavaži ja sijem tek 3 godine pa još učim
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ma nema problema,i ja sam mlad,učio sam od tate i dede...
Razmak mi je 19 centimetara.
Sijemo 10 hektara kukuruza i 10 hektara zobi !
Prije smo sijali Pioner,on je imao 2 klipa po stabiljci,ali nije nam odgovarala sorta i još neki faktori za naše potrebe.
Bili smo na nekim predavanjima, i ove godine čemo se po prvi put okušat sa KWS-om,pa čemo vidjet kak če bit...
Konkretno KWS-Fiacre za sušenje zrna,i KWS-Klimt za silažu zrna.
 
K

kico75

Guest
dino jeste li vi koristili benural s u ishrani bikova i ako jeste kako se pokazao. jedan mi je stručnjak sastavljao smijesu pa ima kukuruz, ječam ,soina sačma ,sunc sačma, kreda ,benural S i premiks uz moju ostalu hranu 3 kg na dan ove smijese 1 kg 1,60 kn da ja meljem i miješam cijene kod nas ovih žitarica.šta misliš na ovu smijesu upitaj i tvoje ukućane za mišljenje.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
smjesa mi zvuči dobro,samo što bi ja umjesto ječma stavio zob,ali tebi je stručnjak napravio smjesu onakvu sa kakvim ti sirovinama raspolažeš...
direktno benural nisam koristio,ali uzimam smjesu u kojoj je urea(benural) i dobro se je pokazao u ishrani samo ga nesmije biti previše jer onda više štete nego koristi...
I ja sam osobno dobio neku recepturu,i još ču se savjetovati sa nekim ljudima,da i sam težim prema tome da radim sam sebi svoju smjesu da nemoram više kupovat,izađe me duplo jeftinije!
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
smjesa mi zvuči dobro,samo što bi ja umjesto ječma stavio zob,ali tebi je stručnjak napravio smjesu onakvu sa kakvim ti sirovinama raspolažeš...
direktno benural nisam koristio,ali uzimam smjesu u kojoj je urea(benural) i dobro se je pokazao u ishrani samo ga nesmije biti previše jer onda više štete nego koristi...
I ja sam osobno dobio neku recepturu,i još ču se savjetovati sa nekim ljudima,da i sam težim prema tome da radim sam sebi svoju smjesu da nemoram više kupovat,izađe me duplo jeftinije!
ne samo jeftinije nikad neznaš šta oni stvarno stav ljaju u smijesu .jeli benural ova obična ureea ili još nešto nadodano ili je samo sitnij granulica.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
da istina
A za to nisam tako stručan još!
Ali kako čujem,ljudi kažu da je to isto A sad ako ima nekih razlika prilagođenih stoci? neznam!
Moje mišljenje je da je to isto samo sitnije samljeveno!
Što vi mislite? Ili što vam je reko stručnjak ako ste ga pitali?
I iz koje firme vam je došo stručnjak napraviti smjesu,i koliko ste ga platili da vam to izračuna,ako nije tajna?
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
da istina
A za to nisam tako stručan još!
Ali kako čujem,ljudi kažu da je to isto A sad ako ima nekih razlika prilagođenih stoci? neznam!
Moje mišljenje je da je to isto samo sitnije samljeveno!
Što vi mislite? Ili što vam je reko stručnjak ako ste ga pitali?
I iz koje firme vam je došo stručnjak napraviti smjesu,i koliko ste ga platili da vam to izračuna,ako nije tajna?
sa agronomskog fakulteta neki njihov institut uz preporuku bez plaćanja. pa ja sam čović :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nisam pitao za ureeu . zašto se još netko ne uljuči u razgovor kao da nitko drugi ništa nezna.odkud si ti dino točno ako budem prolazio blizu da svratim vidjet to tvoje blago i u kojoj je fazi tov kolko imaju kila zašto ne povećate količinu bikova.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa daj pošalji taj fakultet i kod mene onda! :lol:
E to neznam zašto se još netko neuključi u taj razgovor,ali koliko sam skužio ovdje je tema "Tov junadi" slabo razvijena,jer i ima malo tovljača,pa sam je htio malo potaknuti :D
Junad je u fazi cca od 300 do 350kg.
Broj junadi bi mi drage volje povečali ali jednostavno nemamo prostora,iovak ih imamo u 2 štale!
Zato me i zanima kak izgleda vaša štala! ;)
Ja sam Iz Daruvara,ali imanje i blago je u 17 km udaljenom selu!!!
Ako budete blizu svakako se javite i navratite!
Dali dolazite slučajno na sajam u Gudovac!
Odakle ste vi točno?
 
K

kico75

Guest
kada je sajam datum. ja sam iz ljutog doca selo u širokom brijegu od međugorja 17 km ako budeš dolazio javi se.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
:scratch haaaaaaaaaaa?
Gdje je to?
koliko imaš km. do Bjelovara?
Sajam bi trebo bit zadnji viken u Ožujku!
Znači 26-27-28-og! koliko ja znam...
 
K

kico75

Guest
500 km od bijelovara zar nisi čuo za međugorje i ukazanje u međugorju.vjerovatno ću doć na sajam.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Naravno da sam čuo!
Sad sam našao u googlemaps.
Pa vi ste dalekoooooooooooo!!!
Ja sam samo 50 km od Bjelovara!
I ja vjerovatno dolazim na sajam!
Več ste bili na bjelovarskom sajmu?
 
K

kico75

Guest
nisam ali ako se budem ozbiljnije bavio s ovim mora ću dolazit nikad dosta informacija.čuo sam za sajam u rumi u srbiji mislim otić i tamo.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
aha
ali koliko sam ja čuo sajam u rumi je sasma drugog tipa od onog sajma u bjelovaru...
Za sajam u rumi,pitaj člana Bobo,on je tamo bio više puta koliko ja znam...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dragi forumaši.
Da i vama priopčim,danas je kod mene bila ekipa iz emisije "plodovi zemlje",i snimila kratki prilog o našem gospodarstvu i opčenito o tovu junadi!!!
Kaže stari da su malo snimali imanje,jedno,drugo,silažu i kako hranimo...
Mene nema jer sam bio u školi!
Pa koga zanima neka pogleda! heh :D
Prilog če biti ovu nedelju na prvom programu hrvatske televizije,emisija počinje u 12:25!!!
 
K

kristijan123

Guest
o pa čestitam kolega!!!! malo promocije ne škodi... još malo pa možeš i oscara osvojit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh