• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dino

A

AGRIPLUS65

Guest
ma oni ti ima tega 0ko 70 komadi nezna ni sam kolko cega,jednom su mu krave probizale iz ograde ,pa nisu znali kolko ih je bilo :lol:
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
neznam.
uzmite kako vama odgovara i kako je vama najviše isplativo..
mislim da sa teladi od 180 kg nebi više trebalo bit problema i da su oni spremni za tov...
a kada več imate toliko silaže,uzmite si manju telad da vam se ne dogodi da odjednom prodate bikove a pola silaže če vam ostat,a šta onda? i da onda nemožete dugo dobit drugu telad,e onda če se bacit a to je šteta...
tek su telci dovedeni iz vana pa su nekakvi jadni
pitam te za mišljenje u jednom tunusu ima oko 80 komada on mi daje da biram ako hoću mogu uzet manje od 280 do 300 od prilike ili veći ima različiti pa me zanima ako uzmem manji možda slabije napreduju ako uzmem one naj veće imaju oko 350 kg i više pa mi je to puno kila .on kaže da nisu isto stari da nisu bili isti kad ih je doveo ako mu je vjerovat .on mi daje na prirast hrani bar do 600 kg tako mi kaže 12 kn prirast njemu poticaj tako smo se dogovorili ja sam rekao da ću ih uzet 60 komada. kad god završim tov opet uzmi kolko hoćeš i kakve hoćeš tako je rekao.
hoću li uzet veće iz onog tova ili manje:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ako nemožeš drukčije, onda za početak probaj tako, iako ja mislim da je računica prilično loša. Pa se probaj s vremenom osamostalit i radit za SEBE a ne za drugoga.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
kico75 kaže:
dino kolko ti je cm od jasala do prve cijevi.
:scratch ,nekužim na što mislite,možete mi malo pojasnit na što mislite?
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
kico75 kaže:
dino kolko ti je cm od jasala do prve cijevi.
:scratch ,nekužim na što mislite,možete mi malo pojasnit na što mislite?
kolko je promjer od jasala do onih cijevi u cm gdje junad provlači glavu da se hrani.
prosipa li se sijeno iz oni gornjih jasala jeli ono praktično .
koliki je onaj silažnik dug i širok i kolko ima dubina silaže da bi mogao nešto izraćunat .
kakve su ti poilice jesu li automacke ili su obične posude pa im sipate vodu , ako su automacke na kolko bikova može jedna poilica ,hvala.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Neznam sve napamet,pa da vam nebi nešt reko krivo,sutra vam budem sve izmjerio...
malo mi se prosipa kada je otava gore,(zato što mi je majstor napravio 2 cm šire nego što je trebao :twisted: ),ali kad je sijeno onda je sve ok,a i kad se malo sitna otava prosipa,onda ona padne u jasle,tak da ništa ne propada !
malo izvuku van,ali to je normalno,tako rade svugdje i na svim "lotrama"...
Tamo gdje mi je silaža,dužina 8 metara,širina 3,5 metara,a silažu mečemo visoko do koliko god možemo gazit,do samog krova!!!
Pojilice su automatske,mi ih imamo 4 (nemora ih biti toliko puno),ali dok bikovi izađu,obavezno potrgaju 2,pa su 2 taman.
:D
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
Neznam sve napamet,pa da vam nebi nešt reko krivo,sutra vam budem sve izmjerio...
malo mi se prosipa kada je otava gore,(zato što mi je majstor napravio 2 cm šire nego što je trebao :twisted: ),ali kad je sijeno onda je sve ok,a i kad se malo sitna otava prosipa,onda ona padne u jasle,tak da ništa ne propada !
malo izvuku van,ali to je normalno,tako rade svugdje i na svim "lotrama"...
Tamo gdje mi je silaža,dužina 8 metara,širina 3,5 metara,a silažu mečemo visoko do koliko god možemo gazit,do samog krova!!!
Pojilice su automatske,mi ih imamo 4 (nemora ih biti toliko puno),ali dok bikovi izađu,obavezno potrgaju 2,pa su 2 taman.
:D
SRETAN USKRS. molim te izmjeri od jasala do onih željeza i gornje jasle to što ti je majstor ostavio šire 2 cm kolko je trebalo bit širina.Kolko ti je dubina silaže.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
I Vama Sretan Uskrs !!! :D
Evo ako danas OPET ne zaboravim budem izmjerio, :roll: ,pa Vam naveče napišem...!!
Visina zida mi je 3 metra,ali mi smo stavljali silaže jedno 2 metra,jer višlje nemožemo gazit zbog krova !
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
I Vama Sretan Uskrs !!! :D
Evo ako danas OPET ne zaboravim budem izmjerio, :roll: ,pa Vam naveče napišem...!!
Visina zida mi je 3 metra,ali mi smo stavljali silaže jedno 2 metra,jer višlje nemožemo gazit zbog krova !
razumijem to nego hoću nešto da izmjerim sa kolko si h imao toliko silaže zrna.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Imao sam sa 4,5 ha !
Ja sam računao na nekih 75 tona zrna tj. silaže zrna iliti "šrot silaže" !
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Danas sam mjerio!
Od vrha donjih jasala do onog željeza što drži gornje jasle (gdje ide sijeno) mi je 45 cm !!!
A razmak onih šipki mi je 11 cm, :twisted: ,a ja sam htio da bude 9 cm.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
I malo meljave...
dsc00600l.jpg

dsc00599oy.jpg

dsc00598i.jpg

dsc00597tv.jpg

[youtube]RGxW-o6eSCY[/youtube]
 
Posljednje uređivanje:
K

kico75

Guest
kolko košta taj mlin sa slike i te vodilice silaže nanjemu . miješaš li u kukuruz još išta od žitarica kad ga siliraš i kolko ga zbijete . hvala :) ako bogda pa brzo ću ti pokazat punu štalu samo da malo smanji posao.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Tu "kompoziciju" sam si ja sam slagao,a mlin dođe oko 3 000€ a cijevi,šelne i onaj kraj(ciklo) sigurno još 500€ ako ne i više!!
A ona "kutija" u koju sipam sa utovarivačem,to sam radio sam,to je neprocjenjivo... :lol:
Prikolicu kukuruza ispiam u zidani silos gdje je zob,pa kako grabim sa utovarivačem,tako grabim i kukuruz i zob,gledam da mi bude pola pola !
Ne zbijamo ga jer je to suh kukuruz,tj to je šrot,a ne silaža,ostavimo ga tak namljetog na hrpi,i onda tak uzimamo od tam dok god to nepotrošimo!
Inače ovo nam je bilo prvo mljevenje ove godine,nakon što nam je izašla silaža!
U tom silosu gdje sam sad mljeo šrot,tamo sam imo silažu...
Sad tako moram mljet svakih tjedan dana,tu punu prikolicu kukuruza i približno još toliko zobi..
Jedva čekam Vaše slike. :D
 
K

kico75

Guest
kakva je razlika od ovoga što sad radiš i te silaže što si prije imao u energiji šta je bolje. molim te kolko tebe dođe kg kukuruza a koliko kg zobi kad ga ti proizvodiš .
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa razlika je to,što sam sad mljeo je bilo suhi kukuruz i zob,a za silažu meljem samo vlažni kukuruz!!
A što se tiče hranjivih vrijednosti,ja mislim da je silaža hranjivija,a i bikovi ju rađe tj. lakše jedu nego suhi šrot!
A za koliko me što dođe stvarno neznam,jer se ja nebavim financijama,to rade moji starci,ja sam sam "fizikalac" (naganjanje traktora i takve stvari :lol: ). :mrgreen: Ako vas zanima stvarno,mogu ih pitat...
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
Pa razlika je to,što sam sad mljeo je bilo suhi kukuruz i zob,a za silažu meljem samo vlažni kukuruz!!
A što se tiče hranjivih vrijednosti,ja mislim da je silaža hranjivija,a i bikovi ju rađe tj. lakše jedu nego suhi šrot!
A za koliko me što dođe stvarno neznam,jer se ja nebavim financijama,to rade moji starci,ja sam sam "fizikalac" (naganjanje traktora i takve stvari :lol: ). :mrgreen: Ako vas zanima stvarno,mogu ih pitat...
molim te upitaj nek sračunaju bez utrošenog rada. jako mi je važno molim te iskreno.hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh