• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dino

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa po 1 rali/jutru me dođe:
zob oko: 2 000kn
kukuruz oko: 4 000-5 000 kn
kao što ste rekli,tu je bez mog utrošenog rada i vremena,a nedaj bože da ti dođe neki veči kvar na mehanizaciji,e onda si naje...
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
Pa po 1 rali/jutru me dođe:
zob oko: 2 000kn
kukuruz oko: 4 000-5 000 kn
kao što ste rekli,tu je bez mog utrošenog rada i vremena,a nedaj bože da ti dođe neki veči kvar na mehanizaciji,e onda si naje...
koliko te dođe po 1 kg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
neznam
pa nije mi na svim parcelama isto,tu ima puno faktora..
neznam ni kak da to izračunam...
 
K

kico75

Guest
ušli mi miševi u silažu najlon su mi izbušili na nekolko mijesta šta ću uradit . negdje smo pisali o tome ali nemogu nać gdje hvala unaprijed.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ajde,ajde,ovdje ču vam odgovorit...
A čujte,sa čim je pokrivena silaža?
Ja od kad pokrivam sa pijeskom,nemam tih problema...
A sad se više nažalost nemože ništ(bar ja tako mislim),ušo je jbg,sad če radit *ranja po silaži....

Nego,dal ste vi nabavili junad?
još nisam vidio nikakve slike od Vas...?
 
K

kico75

Guest
oće li kolko mi upropastit ušli su na 5 mijesta mogu li ja sad pokrit sa sitnim pijeskom ili otrovat miševe bilo šta.
bikovi su imali preko 400 kg pa nisam htijeo sad ima žensku telad od oko 190 kg pa mi kaže da ih uzmem ja se boim da je manji prirast šta ti misliš ako ti neznaš bili titao tatu ili da sačekam još dvadesetak dana.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma nije to puno na 5 mjesta,nemoj si stavljati nikakve otrove u silažu,nasipaj tamo pijesak pa kako bude,nemožeš ništa puno pokvarit...
A do koje kilaže bi tovio žensku telad?
Sa ženskom teladi je malo problem kad se počnu tjerat,onda neče jest i samo tada je kao manji prirast...
 
K

kico75

Guest
nisam vidio da si odgovorio tov bi trajao do 450 kg kad bi znao da nije manji prirast do 450 kg odmah bi ih uzeo znaš li možda gdije mogu pročitat nešto o ženskim simentalkam na internetu neku adresu. jesteli vi ikad tovili ženke ako jeste kako je bilo
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa evo sad jesi na internetu i čitaj... xd.
Ma šalim se malo,pogledaj malo po stranicama od proizvođača smjese,tamo sam jedino našao neke članke.
A što se tiče junica,ni sa njima nije problem,više pojedu neg bikovi a manji prirast,a za plasman je malo problem,ali pošto ga ti imaš osiguran tu nema problema.
Ako Vam je razlika samo 20 dana,ja bih Vam preporučio da pričekate mušku telad...
Mi nikada nismo tovili ženke,ali moji kolege jesu i bili su zadovoljni...
 
K

kico75

Guest
ako bi mogao ikako stupit u kontakt sa vašim kolegama broj telefona ili nešto drugo puno bi mi značilo.nisam maloprije napisao da mi je silaža pokrivena sa trogodišnjim najlonom i nisam te razumio moguli napravit kolko štete miševi.
da ti se pohvalim osvoio sam 3 mijesto u oranju u hercegovini :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Čujte,miševi mogu napravit dosta štete,mogu prerovat cijelu silažu,ali ni ne moraju,zato ja mislim da je te rupe najbolje zatrpat pijeskom.
Moji kolege su bili uvjetovani na 25 komada muških teladi uzet 5 ženskih,nema tu neke posebne filozofije,jednako se hrane jednako sve samo imaju malo manje kila,i malo ih je teže prodat,ali vi sa prodajom nemate problema pošto tovite uslužno,tak da je 99% isto kao da tovite muške.

Čestitam Vam,sa kojim se traktorom i plugom oralo?
Ja nisam ni jednom gledo to natjecanje u oranju a jaka mi je želja sudjelovat,kolega mi je sudjelovo pa se nije baš proslavio pa sad čekam da po prvi put vidim kakva su pravila i to,pa se možda i jednom prijavim...
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
Čujte,miševi mogu napravit dosta štete,mogu prerovat cijelu silažu,ali ni ne moraju,zato ja mislim da je te rupe najbolje zatrpat pijeskom.
Moji kolege su bili uvjetovani na 25 komada muških teladi uzet 5 ženskih,nema tu neke posebne filozofije,jednako se hrane jednako sve samo imaju malo manje kila,i malo ih je teže prodat,ali vi sa prodajom nemate problema pošto tovite uslužno,tak da je 99% isto kao da tovite muške.

Čestitam Vam,sa kojim se traktorom i plugom oralo?
Ja nisam ni jednom gledo to natjecanje u oranju a jaka mi je želja sudjelovat,kolega mi je sudjelovo pa se nije baš proslavio pa sad čekam da po prvi put vidim kakva su pravila i to,pa se možda i jednom prijavim...
traktor IMT 577 plugovi kverneland ravnjaci takmičenje je bilo sa dvobraznim plugovima pa sam morao skidat treće plužno tijelo inače plugovi su ti puno bitnij od traktora bitno je razmak unutarnji između prednjih tako i zadnjih kotača da bude isti i širina kotača to jest broj guma max 14.
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
Imate možda koju sliku sa natjecanja?


nemam slike morat ću počet slikat bar neke važnije stvari sve je navika sad mi je žao da mi je uspomena samo pehar i diploma uzet ću od prijatelja slike pa ću stavit ako me bude igdje .
otiđi na natjecanje svakako super je :p :oops: :cry: :lol: ovako ide redosljed.
 
K

kico75

Guest
kico75 kaže:
dino kaže:
Imate možda koju sliku sa natjecanja?


nemam slike morat ću počet slikat bar neke važnije stvari sve je navika sad mi je žao da mi je uspomena samo pehar i diploma uzet ću od prijatelja slike pa ću stavit ako me bude igdje .
otiđi na natjecanje svakako super je :p :oops: :cry: :lol: ovako ide redosljed.
dino trebali bi mi doć bikovi u subotu pa ću napokon moć uslikat i pokazat imam neku sliku na ratarstvo tema razoravanje ledine tako nešto pa vidi kako sam orao ledinu.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
e super
da vidim Vašu štalu,to me naviše zanima.
Moji bikovi sad za koji tjedan idu van!
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
e super
da vidim Vašu štalu,to me naviše zanima.
Moji bikovi sad za koji tjedan idu van!
po kojoj cijeni imaš li kupca i koliki je poticaj kod vas.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Kupca još nemam,zvat ču ga tek iduči tjedan,onda če mi on i ponudit neku cijenu,moram čekat još 2 tjedna da imam pravo za poticaj,a poticaj koliko je ja nemam pojma,ali ionak su rekli koliko god da je da če bit za 40% manje,a onih preostalih 60% hoče li ikad stič ili nikad,to se nezna.
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
Kupca još nemam,zvat ču ga tek iduči tjedan,onda če mi on i ponudit neku cijenu,moram čekat još 2 tjedna da imam pravo za poticaj,a poticaj koliko je ja nemam pojma,ali ionak su rekli koliko god da je da če bit za 40% manje,a onih preostalih 60% hoče li ikad stič ili nikad,to se nezna.
gadna situacija napiši kad ti javi za cijenu . jesili vidio ono oranje šta ti se čini
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ok
oranje izgleda super,samo nigdje nisam vidio sliku mašinerije,koji video u radu i tak to.... :D
Samo pripazite oko postavljanja slika,moraju biti veličine 800x600!
 

Najnoviji postovi

Na vrh