• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dino

K

kico75

Guest
dino nemoj nas sad zaboravit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
8)
Ma nikog nećemo zaboravit... ;)
Naravno da promocija ne škodi... :D

Samo sam Vas htio obavjestit da gledate prilog!!!

Sam se sad bojim da če me u Gudovcu opsjedat obožavatelji sa autogramima itd. :lol:
 
H

Hurlimann86

Guest
dino kaže:
Sam se sad bojim da če me u Gudovcu opsjedat obožavatelji sa autogramima itd. :lol:


nemoj se bojati obožavatelja rađe se ti pripazi obožavateljica :lol: :lol: ;)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
kico75 kaže:
vjerovatno iduće nedjelje će bit prilog.
da,vjerovatno....
zajebali su nas :twisted:
ništa,idemo dalje u drugi krug...!!!
Gledajte nas iduče nedelje! :D
 
K

kico75

Guest
dino svaka čast na junadi je vam nezgodno u onoj štali ja ću ti pokazat svoju štalu uslikat pa ću ti pokazat .kako iz uvoza nabavite telad po kojoj cijeni i kako za uvoz i odkud iz koje države.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
hvala,hvala...
A kako đubrim?
To je največi problem,na ruke,sve na ruke!!! :evil:
A uvozimo iz rumunjeske,uvozimo preko jedne firme a cijena vam je svaki put drugačija...
Samo vi dajte slike svoje štale...
:D
 
K

kico75

Guest
možeš se raspitat koja je trenutna cijena tamo gdje kupujete .od kolko kila vi kupujete.stvarno ti je dobra roba
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
stvarno neznam,ali na tu "povoljniju" cijenu još moraš platit PDV,tak da dođe na isto kao da kupim kod sebe,ali kako je moj stari objasnio na TV-u,nemogu ja skupit toliko teladi odjednom...
Ja kupujem malo težu robu,oko 150 kila,6 mjeseci starosti,i to tele je spremno za silažu i sugurno imuniije na bolesti nego da kupim kod sebe tele od 150 kila koje ima 3 mjeseca hranjeno sa kruhom i jajima,onda je to veliki problem preč na običnu hranu,dok se ovi rumunji hvataju hrane kao blesavi...

Drago mi je da Vam se bikiči sviđaju...
:D
 
K

kico75

Guest
dino kaže:
stvarno neznam,ali na tu "povoljniju" cijenu još moraš platit PDV,tak da dođe na isto kao da kupim kod sebe,ali kako je moj stari objasnio na TV-u,nemogu ja skupit toliko teladi odjednom...
Ja kupujem malo težu robu,oko 150 kila,6 mjeseci starosti,i to tele je spremno za silažu i sugurno imuniije na bolesti nego da kupim kod sebe tele od 150 kila koje ima 3 mjeseca hranjeno sa kruhom i jajima,onda je to veliki problem preč na običnu hranu,dok se ovi rumunji hvataju hrane kao blesavi...

Drago mi je da Vam se bikiči sviđaju...
:D
po kojoj si cijeni zadnje plaćo po kg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
nisam siguran ali mislim da je bilo 22 kune + PDV,tada je kod nas muška telad bila 26 kuna,tada bi to bilo neisplativo uzet domaču telad...
A sada je kod nas muška telad 22 kune,sad to možda i nebi bilo isplativo uvest,ali ja bi opet uvezo radi gore navedenih razloga...

Uzmimo u obzir da dovoz stoke dođe 2000 €,tak da,nije to baš povoljno kak se čini...
 
K

kico75

Guest
dino tip mi daje bikove od 300 do 350 kg da ih ja tovim od 550 do 600 kg.
ima oko 80 komada .daje mi da bira ima veći ima manji kaže da nisu bili isti kad su došli ako mu je vjerovat ,šta da uzmem šta ti misliš uzeću možda 60 komada .ima i novi nešto od 180 kg mogu uzet i novi ima i nešto između on kaže da mi je naj bolje ove velike jer su uvedeni u tov i netrebaju veterinara šta ću .
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
neznam.
uzmite kako vama odgovara i kako je vama najviše isplativo..
mislim da sa teladi od 180 kg nebi više trebalo bit problema i da su oni spremni za tov...
a kada več imate toliko silaže,uzmite si manju telad da vam se ne dogodi da odjednom prodate bikove a pola silaže če vam ostat,a šta onda? i da onda nemožete dugo dobit drugu telad,e onda če se bacit a to je šteta...
 
A

AGRIPLUS65

Guest
kaj nije naj tezi dio tovljenja od 300 do 600 kg kao da malo zastanu sa dobivanjem kila onda nakon 600 ide opet na nje kilaza :?:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
AGRIPLUS65 kaže:
kaj nije naj tezi dio tovljenja od 300 do 600 kg kao da malo zastanu sa dobivanjem kila onda nakon 600 ide opet na nje kilaza :?:
ne,od 250 do 550 on jede najbolje,poslje 600 on stane i više se nerazvija nego samo stari i bere na mast..
neznam kako kod vas,ali kod mene bika preko 550-600 kg,nitko neče kupit!
 
A

AGRIPLUS65

Guest
kod mene tovi samo jedan usputno sa kravami a on sa jednim mesarom to sve rijesava ,tako sam slusal pa sad iskoristil priliku da pitam pametnije.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
AGRIPLUS65 kaže:
kod mene tovi samo jedan usputno sa kravami a on sa jednim mesarom to sve rijesava ,tako sam slusal pa sad iskoristil priliku da pitam pametnije.
Ako ima jednog ili dva bika a to mu je usputna djelatnost sa kravama,mislim da baš nezna toliko o tome kao ja ,jer ja se bavim samo tovom junadi,tak da večinu znam...
Ima i kod mene ljudi koji imaju 1 ili 2 bika po 700 kg,i uspiju prodat ovak malim mesarima,ali kada se radi o malo večoj količini,tu su strogi uvjeti kojih se moram pridržavat ili mi neče uzet robu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh