• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

dodatak za hranu protiv mikotoksina

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Da li ima gdje u okolici bjelovara za kupiti kakav dodatak hrani za prasad koji će djelovati protiv mikotoksina ali u nanjem pakiranju (1kg, 2kg ili 5kg)?

..da li ima više sredstava s takvim djelovanjem? (preporuka?

..problem mi se pojavio kod ženske prasadi, jednostavno izguraju rodnicu iz sebe i veterinar kaže da je zbog plijesni u kukuruzima koju je ove godine nemoguće izbjeći....

..pitao sam u milkivitu u bjelovaru i imaju nesto (neznam kako se zove) u pakiranju od 25 kg, i košta oko 450 kn i toga ide 2kg na tonu ili tako nešto, uglavnom jako malo, ali to mi je preveliko pakiranje, da je bar manje pakiranje
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Da li ima gdje u okolici bjelovara za kupiti kakav dodatak hrani za prasad koji će djelovati protiv mikotoksina ali u nanjem pakiranju (1kg, 2kg ili 5kg)?

..da li ima više sredstava s takvim djelovanjem? (preporuka?

..problem mi se pojavio kod ženske prasadi, jednostavno izguraju rodnicu iz sebe i veterinar kaže da je zbog plijesni u kukuruzima koju je ove godine nemoguće izbjeći....

..pitao sam u milkivitu u bjelovaru i imaju nesto (neznam kako se zove) u pakiranju od 25 kg, i košta oko 450 kn i toga ide 2kg na tonu ili tako nešto, uglavnom jako malo, ali to mi je preveliko pakiranje, da je bar manje pakiranje

imas u poljocentru od sana micosan kosta ti nekih 67 kn kila i ide ti 200g na 100kg smjese. to sam i ja imal problema,. moras bit svjestan da dok ga pocnes koristit da te kaj su tjerale nebude pomoglo,. pomoci ce drugima koje jos nisu.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
imas u poljocentru od sana micosan kosta ti nekih 67 kn kila i ide ti 200g na 100kg smjese. to sam i ja imal problema,. moras bit svjestan da dok ga pocnes koristit da te kaj su tjerale nebude pomoglo,. pomoci ce drugima koje jos nisu.

pakiranje je 1kg?
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
pakiranje je po kili. u kž ima pa bi onda i tam trebalo biti. ak ne svatko ko drži sano sigurno ima! :(happy):
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
ja ga osobno nisam koristil al ak se ne varam osnovn sastojak mu je dijatomijska zemlja tj, vulkanska lava a to ti je i osnovni sastojak mikofiksatora.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
ja ga osobno nisam koristil al ak se ne varam osnovn sastojak mu je dijatomijska zemlja tj, vulkanska lava a to ti je i osnovni sastojak mikofiksatora.

mikofixatora?? ..ne vladam baš pojmovima u ovakvoj situaciji... do sada nikada nisam imao problema s mikotoksinima...a za mikotoksine znam samo da su neki otrovi u organizmu u ovom slučaju zbog pljesnivih kukuruza

pitam za zeolit jer vidim da je on poprilično jeftiniji....
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
mikofiksator jer služi za neutralizaciju tih svih toksina. a gle ne znaci da je sve kaj je jeftino i dobro mada zeolit ak se ne varam sadzi i neke minerale u sebi tak da ak koristis neki premiks toga vec ima tam. kak hoces mada mislim da ovo nije pretjerana cijena jer to ti ispada za 500kg smjese a dobar je. a koliko kosta zeolit i koliko njega ide?
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
mikofiksator jer služi za neutralizaciju tih svih toksina. a gle ne znaci da je sve kaj je jeftino i dobro mada zeolit ak se ne varam sadzi i neke minerale u sebi tak da ak koristis neki premiks toga vec ima tam. kak hoces mada mislim da ovo nije pretjerana cijena jer to ti ispada za 500kg smjese a dobar je. a koliko kosta zeolit i koliko njega ide?

ide ga ispod 1%...tak sam bar čuo i sad sam baš našao u Bjelovaru Gašpar ima zeolit u pakiranju 40 kg po cjeni 3,75 kn/kg znači 150 kn

e sad....
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
ide ga ispod 1%...tak sam bar čuo i sad sam baš našao u Bjelovaru Gašpar ima zeolit u pakiranju 40 kg po cjeni 3,75 kn/kg znači 150 kn

e sad....

ZEOLIT je preslab neče ništa vrijedit.ja uzimam od biomina mikofix,pakiranje 25 kg 600 kn ide ga 500g na 100 kg smjese.
ili 25 kg 1400kn ,150 g na 100 kg smjese,tog uzimam dođe mi jeftinije kad preračunam to skuplje pakiranje,
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
jasno mi to sve...samo da je manje pakiranje jer nemam ja toga baš puno

a koliko to pakiranje može dugo stajati nakon što ga otvorim?
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
kakav je to??? :eek: pa ja isto koristim milkivit al za male ide winner a za vece typ 215 za takvog nisam ni znao da ima,. koliko kosta i koji omjer ide?
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
ma to je nešto kao super za prasad

po ps-u bi trebalo ga ić 20-25% neznam sad točno, ja ga stavljam u omjeru 5:1 (po lopatama) ili 6:1 ovisno kakvi su mi prasci...ak su bolji onda 6:1 a ak su malo kao lošiji mršaviji onda 5:1 i zadovoljan sam rezultatima
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
ma to je nešto kao super za prasad

po ps-u bi trebalo ga ić 20-25% neznam sad točno, ja ga stavljam u omjeru 5:1 (po lopatama) ili 6:1 ovisno kakvi su mi prasci...ak su bolji onda 6:1 a ak su malo kao lošiji mršaviji onda 5:1 i zadovoljan sam rezultatima

nisi mi reko cijenu :biggrin: to je odmah nakon odbica?
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ako ti je dosta sumnjiv kukuruz,onda se okani zeolita.. on je za jako malene kolicine mikotoksina..zeolita imas razlicitih oblika,najvise koristen u stocarstvu ti je klinoptilit..
Sljedece vezano za zeolit je to sto on ima vrlo dobro vezanje drugih stvari za sebe,tj on vec i u prirodi dosta toga veze na sebe od teskih metala pa na dalje i tu ti opet dolazi u pitanje koliko je zeolit(klinoptilit) koji kupujes "cist" i kolika je njegova finoca mjevenja..sto je sitniji zo ima vecu sposobnost vezanja zbog svoje resetkaste struture.. zeolit ide od 1,5 -2,5kg na 1T,to ti najcesca preporuka..
Jos jedna stvar vezana za mikofiksatore, mikofiksatori ne vezu samo mikotoksine na sebe vec mogu vezati i minerale i vitamine.. tako da s losim mikofiksatorom mozes ne vezati mikotoksine ili vezati mikatoksine ali i neke korisne elemente..

Najmanje pakiranje ti od Sana 1kg..
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
aha...hehe cijena je 160 kn za 20 kg....kao stalni kupac dobijem popust 5% pa ispada 153 kn..

ja prascima u boks gdje su s krmačom odgradim dio gdje oni mogu ući a krmača ne, i oko 10. dana starosti stavljam im po malo...i tak oni jedu sve više i više i onda krmaču maknem preko dana od njih i onda ih u potpunosti odbijem... iu početku dajem 5:1 a kasnije ili 5:1 ili 6:1
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
jbte..sad tek neznam šta uzet hehe ..mislim da ću ipak uzet to od sana što mi i drugi član predlozio

sumnjiv mi je kukuruz ali i slama koju sam sada izbacio jer je sljepljena u rolo balama..prešao sam na sijeno
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ja nisam predlozio,ja sam samo rekao da je to najmanje pakiranje..
Neznam kakav je taj od sana i koji mu je sastav..
Trosio sam 4 vrste mikofiksatora i mogu ti reci zeolit je sveta voda kod goveda,znaci kod svinja je skoro 0 bodova.. opet je pitanje koji su mikotoksini u igri..

Aflatoksini,zearelenon,zon,don ili nesto drugo
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
bit će mikofixator čim zatopli...sve van u tor na travu pa navece u boks na hranu... u kukuruzima im smetaju ti toksini jbeni, pustim ih van oni blato i zemlju jedu i niki im k... nije

imam vani nest svinja svakakvih i uvijek sve najlošije od kukuruza pšenice zobi ili šta već imam zapane njih..i zasad nikakvih problema
 
Na vrh