• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
jao,kad se sjetim tih dana, kada sam kombijem vozio bake u nađikanižu na plac....to su bili dani....
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Sjetila sam se kako me prije petnaestak godina zaustavila policija kada sam išla špricati zlatice.Bilo je to ljetno doba ,mladi krumpir se već vadio i prodavao,a kasne sorte je još trebalo štititi.Tako smo i mi nabrali pet tona,natovarili,i suprug je otišao na zelenu tržnicu to prodati,a ja sam dobila zadatak odraditi prskanje.Pošto mi nije imao tko voziti cisternu sa vodom po polju,za svako punjenje prskalice morala sam se vračati kući.Naravno da mi je dojadilo toliko se vozikati poljem,pa sam uvijek tražila najkrači put od parcele do parcele.I taman kada sam posao privodila kraju-ostalo je još samo jedno krumpirište na kraju susjednog sela-sinula mi je sjajna ideja-zašto da traktorom tandrčem po poljskim putevima,kada sam eto blizu sela,pa mogu lijepo asfaltiranom cestom.Nasmješila sam se sama sebi,skrenula na glavnu cestu,i po gasu.Traktor prede,ništa ne poskakuje,ništa ne škrebeče,ništa se ne trese,čista milina.Idilu jedino kvari nešto plavo u daljini.Ma nije valjda,mislim ja,i odmah se sjetim kako mi je znanica neki dan pričala kako im je policija baš u tome selu tjedan dana ranije napisala kaznu od sedamsto kuna.Isto sa traktorom.Sada,nisam ja nesnalažljiva,da sam imala priliku bilo kamo skrenuti,ja bih to i napravila,ali ko za inat sve su kapije bile zatvorene,a baš na tome dijelu nema niti jedne bočne ulice.Jednostavno-zamka.Šta ću,izbora nisam baš i imala,pa sam odlučila-samo hrabro naprijed.Tuči me neće,vikati na mene neće,mogu mi jedino napisati kaznu.A kazne su za ljude.Dalje nisam stigla razmišljati,policajac mi je pokazao palicu stop,pa sam kao poslušan građanin ja lijepo stala. Ali ne kod njihovog auta nego dvadesetak metara prije.Ako hoće zaraditi novce,neka se malo i potrude.Barem će se razgibati.Stojim ja i čekam,traktor radi,policajac se zaputio prema meni,i taman kada je otvarao usta-valjda da mi kaže dobar dan,što bi uostalom bio i red,ja ga preduhitrim pa mu kažem-nemam žmigavce niti svjetla.Ovaj me podleda,sada nisam sigurna jeli bio iznenađen ili začuđen,jer sam odmah nastavila-svijetla niti ne mogu imati,jer nemam niti ni farove.Farove ne mogu imati,jer kao što vidite,imam na traktoru montirane konzole za utovarivač a farovi su smetali,pa smo ih skinuli.E,sada je čovjek u plavom došao do riječi.Prvo što je izgovorio bilo je-ugasite traktor.To baš ne bi bilo dobro,odgovaram mu ja,to sam vam htijela i reći ali ste me prekinuli,kada bih i imala farove,ne bi bilo koristi jer nemam niti akomulatore,pa ako ugasim traktor,više ga neću moči upaliti.Stoji poličnik,gleda traktor,gleda mene,pa me pita-a knjižicu o tehničkom pregledu imate?Ozarilo se meni lice,osmijeh od uha do uha,očice mi zasjale,konačno nešto što imam.Imam-odgovaram ja razdragano.Ajde,dajte da vidim,traži on, i .pruža ruku prema meni.Knjižicu,knjižicu nemam kod sebe,doma je,odgovarem mu ja,ali da je i imam tu mislim da vam ne bi vrijedila jer traktor već tri godine nije bio ne tehničkom pregledu.Nakon ovoga je zavladala tišina. Niti je on što pitao,niti sam je što govorila.Samo smo se gledali,što je mislio ne znam,znam da sam ja čekala da mi počne nabrajati kolika je kazna za ovo ili ono,a onda je slijedilo još jedno pitanje:imate li vozačku dozvolu?IMAM!I to i "B"i"C".Tako,konačno jedno pametno pitanje.Mogu li vidjeti vašu vozačku-bilo je slijedeće što sam čula.E,to nemožete jer je nemam tu,lijepo sam mu objasnila,pa nitko pametan ne nosi vozačku dozvolu po polju,em se može izgubiti em se može uprljati, podrapati,pa onda nastanu problemi,hodanje oko policije,a znate da sa policijom ljudi baš i ne vole imati posla.Eto,radni dio smo odradili,još smo malo popričali o navažnim stvarima,pa me čovjek lijepo otpravio riječima-ajde,idite da vam zlatice ne pojedu krumpire.I pazite da vam traktor ne krepa.Doviđenja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Snalažljiva, nem kaj.
Nego, jel' tvoj muž uopće može dojti do reći? :mrgreen:
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Snalažljiva, nem kaj.
Nego, jel' tvoj muž uopće može dojti do reći? :mrgreen:

O da,evo,od jutra sam u plasteniku,sada kuham ručak,pa ću opet u plastenike,od jedanaest navečer do sedam ujutro spavam,i cijelo to vrijeme on priča do mile volje,mislim da nema niti toliko riječi koliko ih za to vrijeme može izgovoriti.Mala šala,trebaš znati da ja svome mužu svako jutro kuham kapučino i nosim u krevet,osim ljeti kada ustajemo u pet sati zbog posla u plastenicima,pa nemamo vremena za izležavanje.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Danas mi je bio poprilično naporan dan.Eto,pomalo stiže proljeće,počeli su neki radovi po dvorištu,nakupilo se sasušene trave,ocvalog cvijeća,oko ribnjaka trebalo pograbljati,zapravo, ako kažem da u dvorištu svake godine sadim dvije tisuće sadnica cvijeća može se dobiti jasnija slika obima radova koji me očekuju.Naravno da mi za to treba određeni alat-grabljice,pijuk,lopata,motika,razne škare,dobro sada,škare su najmanji problem.Problem su već par godine grabljice.Počelo je sasvim slučajno kada sam grabljala krtičnjake po travnjaku,malo sam jače pritisnula dršku,onako kao pravo snažno seljačko žensko,drška ko drška-drvena-pa pukla.Odmah sam se obratila za pomoć svome bračnom zaštitniku,A on se isti čas uhvatio posla,dršku malo prikratio,ali grabljice su bile osposobljene za daljnji rad.Sljedečeg dana sam nastavila sa poslom,samo sam malo jače povukla oko grmiča,i grabljice su opet napukle.Naravno da je suprug opet spremno priskočio u pomoć,uz zviždukanje je otišao do garaže,čulo se par udaraca čekičem i moj je alat opet bio u funkciji.Samo,sada sam morala raditi pogrbljena,pa je valjda jasno da nikako nisam mogla biti zadovoljna odrađenim poslom, što sam majstoru i jasno dala do znanja.Tek toliko da se ne šepiri kako on sve popravi što ja slomim.I taj je dan prošao,iako u malo zategnutoj atmosferi,sljedečeg sam se opet primila posla,lijepo sam radila,malo rezuckala grmiče,malo grabljala,suprug je radio nešto oko traktora,pa me pozvao da mu nešto pomognem.Spremno sam se odazvala pozivu,a uostalom trebalo je još izgladiti učinke reklamacije od jučer,pa sam bez previše razmišljanja krenula prama njemu,a grabljice su mi ostale u rukama.Odložila sam ih malo sa strane,sjela na traktor,slušala njegove upute-kreni lijevo,kreni desno-kreni naprijed,kreni nazad,kretala sam ja prema uputama,pregazila grabljice,grabljice pukle,a ja još imam posla.Uzeo je moj suprug opet grabljice u ruke i krenuo prema garaži,zviždukao nije,a nisam čula niti udarce čekičem.Čula se samo fleksarica i aparat za zavarivanje. Izašao je iz garaže,vidim ja nosi moje grabljice popravljene,za dršku mi je stavio petfrtaljku-besšavnu,ma šalim se,colarica je,crna cijev,dva mimimetra debelo meso,što da velim,čvrsta je,već sam nekoliko puta zadnjh par godina traktorom prešla preko nje,ali pukla nije.Nije se čak niti savinula.U međuvremenu sam radila i sa pijukom,pa sada i pijuk ima metalnu dršku,pa jedna mala i jedna velika sjekira,a neki dan je malo napukla drška lopate.Šutim ja,ne prigovaram više,iako bih imala šta reći,ruke su mi se izdužile do koljena,lopatu sam sakrila,jer sve mi se nekako čini da bi nam se asortiman metalnog oruđa mogao povećati.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ja ti nebi bil muž :D

Ja baš tražim neku sličnu njezinom karakteru. Mora biti humora i živosti u životu. Nitko ne želi monotoniju. Svaka čast na zanimljivim dogodovštinama. Može još koja ako ti se da :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa zašto,zar nisi primjetio koliko korisnih poslova znam raditi?

No nemoj misliti da to mislim u lošem kontekstu...:weedman: sve 5:!:

Ja baš tražim neku sličnu njezinom karakteru. Mora biti humora i živosti u životu. Nitko ne želi monotoniju. Svaka čast na zanimljivim dogodovštinama. Može još koja ako ti se da :lol:

Več kad si i sam spomenuo...moja buduća draga bude vrlo slična njoj...vrlo, vrlo slična....živo zlato je :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
i i.Samo,sada sam morala raditi pogrbljena,.
možda je on htio svoju dršku stavit otraga.....:scratch
nisi shvatila poantu....:madmana:
Pa zašto,zar nisi primjetio koliko korisnih poslova znam raditi?
da,gazit sve živo oko sebe....:lol:
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
možda je on htio svoju dršku stavit otraga.....:scratch
nisi shvatila poantu....:madmana:

da,gazit sve živo oko sebe....:lol:

Baš si zločest.Ne znam prenjeti figuricu,ali pogledaj si onu koja stalno nešto gricka.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Baš sam se danas naradila,sadili smo u plasteniku paradajz,ja,radna snaga,i moj suprug,izvršni direktor i pomoćna radna snaga.On buši rupe,ja sadim presadnice,a onda kao složni timski igrači zajadno puštamo vodu i ravnamo cijevi.Toliko sam umorna da mi se više ništa ne radi,pa ću ispričati zašto moj suprug ne pije alkohol,a ja se pokušavam riješiti suvišnih kila.Nije da baš nikada ništa ne popije,tu i tamo kada imamo neka slavlja strusi se neka čaša,ali sve to onako na sitno.Nisam ni ja neka ekstra krupna,ali da bi me moglo biti manje-moglo bi.Stvar je u tome da je meni rado hladno,pa bez obzira na to što se kuća grije,kada legnemo u krevet ja se odmah sva skvrčim,onako,koljena pod bradu,i tako ostanem dok se ne ugrijem.Pošto sam malo punija koža se skupi,a time i masno tkivo ispod nje,pa se lijepo naprave dva reda.Jedan na trbuhu i jedan iznad pupka.Treći red su grudi.E,tu je sada problem.Bilo je to ovako-prijatelj je slavio rođendan,otišli mi naravno k njima,bilo društvo,fina večera,smijali se,zabavljali,naravno da se nešto i popilo,naravno ne previše,ali za nekoga tko pije na "rijetke petke" i malo može biti dosta.Zato sam ja lijepo tamo negdje pred jutro vozila doma,između ostalog najviše zbog sigurnosti vozačke dozvole moga supruga.Tako smo mi fino stigli sretno kući,već pomalo pospani i naravno otišli u krevet.Ja sam se odmah kao i uvijek skvrčila da se čim prije ugrijem,i već sam pomalo drijemala,kad moj suprug stavio ruke ispod deke,i počeo šetati okolo.Mislim ja,ajde,neka,dojaditi će mu,i on je umoran kao i ja ,malo će proći,pa će odustati i zaspati.Ali figu,on sve brže i dublje diše,vidim ja,uzeo vrag šalu,pa ga pitam-za boga miloga,mužu šta to radiš?Šta radim,veli on,vidiš šta radim,diram ti cice.A,kažem mu ja-ako hočeš dirati cice,odi dva reda više.Cice su ti drugi red od pupke gore.Eto,alkohol smo smanjili ne najmanju moguču mjeru,a ja sam si kupila disketu sa aerobik vježbama i skoro svaki dan ju pogledam.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Johabi ti si živi vrag od žene u dobrom smislu,a kazeta za aerobik to bi i ja trebao probati gledati možda skinem i ja koju kilu od gledanja:mrgreen:
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Johabi ti si živi vrag od žene u dobrom smislu,a kazeta za aerobik to bi i ja trebao probati gledati možda skinem i ja koju kilu od gledanja:mrgreen:

Možda da promjenimo strategiju pa kupimo naočale.Sigurno bismo bolje vidjeli,pa bi brže išlo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh