• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@agromaner ja se cura necu nikad manut pa ni tad:(giggle):
Ovaj znak mine takvih kod mene ima veci broj!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
jao danas je bio ludi dan za mene i tatu..
prvo ujutro smo ja i tata razgovarali kaj on ide u grad po neke sitnice još a ja sprobam traktor i izmjerim kolko ide...upali tata auto i sluša kak čudno radi...gleda na sat kolko ga goriva a kazaljka prikazuje jako ispod rezerve a jučer ga je ostavil malo iznad rezerve...pita mamu kaj tak radi jer je ona jučer ga zadnja vozila...i kaže ona da je i njoj počel čudno raditi,pa mislila da se svječice slabe,a ja i tata ju blejimo u nju i neznamo kaj bi ili se smijali ili plakali...i onda smo joj objasnili da je auto dizelaš i nema svječice...i onda smo mi ispali krivi jer smo joj nekad rekli (pred 5 god dok smo imali benzinac) da su več svječice slabe...i natoči nekaj plavog da bar stigne do prve benzinske...a malo kaj je ostalo to sam ja ulijal u traktor i reko idem ga sprobam i mlađi brat viče " idem z tebom,idem z tebom" no ajd pustil sam ga da ide z menom i reko idemo glet ječma...dok smo došli na polje počel je tuliti da oče on pelati traktora i več mi je dop**dil i dam mu da vozi i skoro me otpelal v kanal...i dojdemo mi doma sa cjelim blatnim traktorom,brzinu nismo naravno zmjerili i mali brat z kvrgom na glavi kak se udaril u stalko dok je skoro zletel...dojde i tata doma i nije ništ kupil jer nemaju. kaj je trebal...onda pa sam moral prati traktor i auto jer su bili svi blati...navečer dođem nuta i odem se stuširati i zove cura kaj se pem prešetati z njom,a prvo sam moral iči v drugo selo..i šečemo mi i polako se za nama dopela policajac i pita nas kaj radimo,reko šečemo i skužil je tko sam ja i pozove on mene na drugu stran auta. i kaže" dobra ti ova ženska,trebs nju čim prije riješit" a inače poznajemo se jai taj policajac...krenem ja doma i pukla guma hebemu,i kaj sam još sam se malo prešpanciral i došal sam doma kaj da me vlak pregazil...
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
he, he, he.... a je to? :)

evo ja u petak usliko gazdu jedne firme iz nasica, u osijeku u strojoprometu... al ga je natovariooooo...

fotografija0079p.jpg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ovaj bome nije normalan..pa kak ga je opče i vozil,prednji kotači tolko da drže za podlogu a još ktome i prednii pogon
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Evo Johabice procitah tvoj post sa 94. stranice. Sto reci osim svaka cast! Da mene visa sila sprijeci ajd hvala Bogu imam sina napunio je 20 god a s traktorima radi dobrih 10. Sve poslove je sposoban odraditi bez ustrucavanja i imam povjerenja u njega, cak je za neke stvari i sposobniji od mene, tesko mi to priznati u 43. godini ali je tako. Kad bi meni posao spao da ga zena mora odraditi sama a vezano ja s traktorima unapred bi znao da od toga nema NIST.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
bilo nas 5-6 tada u dvoristu i svi su se krstili, a baja ladno sjeo, upalio kombi i odeeeee on! a prednji su stvarno samo lizali asfalt, svaka mu dala! :)
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo nasao sam jednu ne bas lijepu dogodovstinu iz mog zivota, interaktivno se mene tice, ali eto, da podjelim...
puncu je izgorio auto prije godinu i pol, ali sam slucajno sada u arhivi naletio na te fotke... sad nam je smjesno kako je to izgledalo! :)

20122011024.jpg


20122011023.jpg


20122011021.jpg


20122011019.jpg


20122011018.jpg


20122011017.jpg


20122011016.jpg


20122011020.jpg


20122011015.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Fiat punto 55 takav isti je bio moj prvi vlastiti auto al brzo prodan samo tri mj u mom vlasnistvu:)
Sta mu bio da je izgorio?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajde,napiši jednu priču.Kako je gorio auto.Nije da se želimo smijati tuđoj nesreći,ali bismo rado pročitali.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
pa malkoc se zapalile instalacije na pumpi od goriva u rezervaru! :)
nije mu bilo spasa, jedina sreca sto nije eksplodiro! otiso je na kraju za 2ooo kuna, motor nije nije nista dobio, to jest prednji kraj je bio netaknut, pa kupio neki baja zbog motora!

a bilo je ovako otprilike.... punac ima garazu koju dijele samo zidovi bez cela sa supom od mlina i sa kotlovnicom, a bila je zima tada, pa miseva ima, uvlace se gdje je topleko vrijeme i otvorili sva vrata io gepeko... tako su se gurali u blizu motora da se ugriju, cak je i jednog punac jednom prilikom samljeo jer ga je uhvatio remen kad je palio auto...
i tako se gospoda uspjela uvuc s dolnje strane do zadnjeg sjedala i udomili se kod pumpe, taman su imali mjesta (tako smo zakljucili kad smo nasli pregrizene bakrene zice od struje koja napaja pumpu)...
i isao punac kod sogora u susjedno selo i sve ok, vratio se doma, ostavi auto pred garazom (sva sreca) i ode cirka 30 metara pjeske da zatvori kapiju... dok se vraco, ode pogledat u kotlovnicu jel treba naloziti i osjeti neki smrad, miris izgorene plastike i oda po dvoristu i trazi, trazi, trazi i shvato sa se dimi iz auta... otvori vrata, ono lagano gori zadnje sjedalo... jaooooo.... on nabrzinu od straha pocne bacati snijeg u auto, ali nista, urla, dere se, doleti njegov vrat, inace prvi susjed, vidi sta je i zove vatrogasce i dode mu pomoci...
pribave oni i vodu u zaljevaju, ali gori li ga gori, nema teorije ugasiti, uhvatila se vec cijela kabina, oni ne odustaju...

dosli vatrogasci, uzeli aparat praha od 6 kila i zatvorili vrata, vec je sajba pukla i kroz taj otvor nagruvali praha i jos drugi dio ispod auta, ispod zadnjeg odbojnika i vatra se ugasila...

sacekali malo, otovrili sva vrata i gepek i stvarno... nista ne gori.. decki se pokupili i otisli, a punac ostao kraj auta kao ona dva lika iz policijske akademije kad im slupaju auto i onaj manji samo mrmlja, he, he, he.... tada nije bilo "he, he, he..." ali eto, taman ga je na proljece mislio mjenjati jer ga je imo vec 6-7 godina... tako da ga je ranije malo zamjenio! sada vozi fabiju! :)

nismo pesimisti i cijela obitelj je zakljucila da je sve dobro proslo jer ga nije parkiro u garazu, da se zapalio u garazi, neznam sta bi od kuce ostalo...

eto to je to ukratko!
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
zato je najbolje kad je sve mehaničko...a dobro je još i prošo pa,bar da je neke pare dobil za njega..
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
mislim da je dobio 2ooo ili 25oo kuna, on zadovoljan jer je auto neizgoren vrijedio mozda 1o ooo kn! :)
a relativno bro ga je i prodao!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
E vo sad smo malo pregledavali neke stare slike od klinaca i jedemo ovaj nezdravi čips ali dobro ,naš je domaći,ipak sam ja lokal patriot ,kad naletimo na moju sliku iz vojne knjižice,djeca su se smijala kao luda,kako sam balav bio,i zbilja idem vidjet datum iz knjižice kad ono zbilja 4.3 93 sam otišao na odsluženje vojske,za jednog golobradog mladića to je bio šok svih šokova,koja disciplina to nije postojalo u mom riječniku,pokojni tata me zafrkavao da u prvi tjedan budem čistio wc,koju sam ja imao sreču ispalo je da prvi dan zapalo mene čišćenje i struganje,prvu noć nisam oka sklopio ,ipak to nije bio moj krevet a i bilo me strah od ovog odozgor da se ne strovali dolje,uglavnom prvi tjedan vojske mi je totalno poremetio moj način života i neke navike,dobro što ta vojska nije duže trajala,postao bi časni brat ili svetac:icon_mrgreen::icon_mrgreen:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
mislim da je dobio 2ooo ili 25oo kuna, on zadovoljan jer je auto neizgoren vrijedio mozda 1o ooo kn! :)
a relativno bro ga je i prodao!

E,reklo bi se-više sreće nego pameti.pa da se zapalilo po noći,pa u garaži,joj.I nama se jednom traktor skorio zapalio,ovaj sirotan 539,dobro da smo bili u dvorištu.A on je bio u gataži.Isto smo osjetili miris,a kada smo prišli,već je gorio.Naka žica bila gola.A Zetor od pedeset konja mi se zapalio u vožnji.Skinuo muž brisač i ostala isto gola žica.Kada se to počelo dimiti,u čas puna kabina dima.Onda šta ćeš,skidaj brzo akumolator.A akumolator ispod stepenica.Pa odšarafi stepenicu da doeš do njega,pa skidaj kleme,ma šta de se priča.Evo i to sam mogla ispričati kao priču,ali nema veze.
Dobro je prodao izgorjeli auto za dvije tisuće kuna.Mi prodali Vento registriran još šest mjeseci,ispravan_ajd,ne sto posto,ali dobar,jedino ga iz protesta nismo htjeli oprati,za pet tisuća kuna prošle godine.I to jedva.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ajoj pa mogao sam ja imati to sve al ja duša od čovjeka i idem pošteno,evo 2-3 razloga,jedan zapovjednik bio bivša oficirčina i niški specijalac,terao nas kao vrag svoju djecu,drugi poslje njega mnogo volio muške osobe,morali smo čuvati pozadinu bolje nego izvidnicu a treći je bio teški krimos,kojeg su hvatali prošle godine i koji se kao sam ubio,pa kud češ više za jedno zbunjeno biće,ali ja sam po prirodi realist i uvijek vjerujem u onu da poslje kiše bude i sunca i ne volim politiku pa zato još nemam sijede na glavi,držim se one da je poltika kurva i nema tu puno pregovaranja:icon_pidu::icon_pidu:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajkula,pa ti znači znaš raditi kućanske poslove.Ipak te vojska naučila nečemu korisnome,jel?:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa baš ribanje zabljuvanih i uneređenih sanitarija i nije za pohvalu ali i to se mora,al nije mi bilo jasno kako me zapalo baš prvi dan,:eek::eek:sjetio sam se ,jer onaj najniži zapovjednik je bio okorjeli podravac :icon_hang::icon_hang:a dokazano je kakva je ljubav između podravaca i bilogoraca,:icon_axe::icon_axe:ma dobro malo šale i sve najljepše o podravkama:icon_syda::icon_syda:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
pa ribanje sanitarija i branje ćikova po krugu su me i doterali ovdi di sam danas...
davne 89-te na vojno-tehničkoj akademiji u Zg...

DA VAM JA NEBI ĆIKE BRAL I ZAHODE RIBAL!
nit sam pušil, nit sam promašil čučavac...:(giggle):


kad sam dobil odgovor i odbijenicu, lijepo su napisali na latinskom da sam nešto EMOTIONALIS...
 

Najnoviji postovi

Na vrh