• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dogodovštine iz naših života

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Lijepo ste se upustili u dubinu brazde??? onaj ko ima mali plug uvjek veli da je bitna tehnika a onaj koji ima veliki da je bitna dubina neznam gdje je tu granica žene tješe onog sa malim plugom da je i njegova brazda dosta duboka ko bi to sad znal osim njih zato ima standard koji veli da Hrvati imaju neki prosjeg pluga od 15-18 cola pa valjda sve štima samo nam populacija pada neznam onda loše oremo..:finga::finga:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Lijepo ste se upustili u dubinu brazde??? onaj ko ima mali plug uvjek veli da je bitna tehnika a onaj koji ima veliki da je bitna dubina neznam gdje je tu granica žene tješe onog sa malim plugom da je i njegova brazda dosta duboka ko bi to sad znal osim njih zato ima standard koji veli da Hrvati imaju neki prosjeg pluga od 15-18 cola pa valjda sve štima samo nam populacija pada neznam onda loše oremo..:finga::finga:

Bitan je kardan, sused moj..:rolfer:
Dužina, veličina, snaga, izdržljivost, i naravno zaštita. Da ne iscuri tovatna mast iz zgloba ili uđe prašine..:lol:

Dubina brazde nije bitna, važno je da se klica primi..

Dosta o tome, pravi smo se javili komentirati 'poljoprivredu'..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Da,muški kažu-nije sve u veličini,tehnika je bitna.Ali svaki dobar poljoprivrednik zna kakva mora biti zimska brazda.:vragek:
duboka.....:scratch......:lol:
Bitan je kardan, sused moj..:rolfer:
Dužina, veličina, snaga, izdržljivost, i naravno zaštita. Da ne iscuri tovatna mast iz zgloba ili uđe prašine..:lol:.

i da mu lamela ne klizi......:lol:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nije nikakav problem zezancija,i nije tvoj post van gabarita uobičajenih normi izražavanja,u nekim drugim postovima potkrale su se riječi koje i inače svi koristimo,samo u nekim drugim okvirima.To ne znači da se ljutim ili bilo kome što zamjeram,samo ne bih željela da nam stvari pomalo izmiču kontroli.Da se mi svi osobno poznajemo i riječnik bi nam sigurno bio opušteniji,a ovako sam nekako navikla držati se malo distancirano,jer se lako o nekome može steći dojam kojeg je kasnije teško popraviti,pogotovo zato što se znamo samo preko napisanih riječi.Molim članove foruma da se ne uvrijede, to je moj stav,i da mi ne uzmu za zlo.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Slažem se da je riječnik krajnje neugodan i ujedno ispričavam što nam je pobjeglo u rosnu djetelinu..:D
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
eto vam na, kad se hvatate oranja nakon johabice i mene...:rolfer:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Johabice slažem se sa tobom u potpunosti i još se jednom ispričavam nije bilo zlonamjerno ali nekad se čovjek u komentaru našali a ne misli na posljedice ili nečije osječaje
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Što kažete da ovu temu preimenujemo u Dogodovštine iz naših života?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Johabice slažem se sa tobom u potpunosti i još se jednom ispričavam nije bilo zlonamjerno ali nekad se čovjek u komentaru našali a ne misli na posljedice ili nečije osječaje

i ja se ispričavam ako mi je nešto nekontrolirano uteklo...:oops:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Joj što ste se lijepo naispričali,zahvaljujem,iako mi nije bio cilj tražiti isprike već samo malo usmjeriti dijalog.
Nevidim razloga zašto se nebi mogle pisati i priče iz osobnog života,pa i ja sam napisala isto nekoliko u kojima moj bračni drug nije sudjelovao pa mi niste ništa prigovorili.Dapeče,kao što je netko naveo,bilo bi i raznovrsnije i što je najvažnije,svi bi se skupa više nasmijali.A to i jeste cilj ove teme.:rolleyess:;
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Posadio ja kukuruz šećerac i nakon par dana dođem na njivu kad ono navalile svrake ima ih desetak ,šta sad uradit ,padne mi napamet napraviti strašilo kao nekad jer nisam vidio strašilo sto godina ,nabrzinu nađem neke letve i staru dječiju loptu ,žena nađe neku staru trenirku i gotovo strašilo za par minuta ,postavio ga ja u njivu i onako za rukave svežem dvije vrećice da ga bolje vjetar mlati ,i odem kući .Nakon par sati paducka kiša kad staje traktor pred kuču ide jedan poznanik iz sela ,mislim šta sad on hoće ne idemo baš jedan drugom ,kaže on smije se ,nisam mogo proći da ti ne ispričam- Idem ja kraj tvoje njive stoji čovjek ja mislio ti ,pozdravlja diže ruku ja isto pozdravim ,on opet ja mislim nije vidio pa opet dignem ruku ,on opet maše ,mislim šta sad maše pozdravim i treći put usporim i tek onda vidim strašilo -,kaže tip smijao se do kuće i nije mogao proć da mi ne ispriča.I ja sam se smijao ,a strašilo radi poslije toga nema ni jedne ptice ,a strašilo stoji i mene je neki dan trznulo čupam mladi luk i onako saget uspravim se kad neko kraj mene baš se trzneš onako na prvu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa što si se mučio izrađivati strašilo,vidiš da zbunjuješ i ljude i vrane,mogao si lijepo napraviti tablu i na njoj napisati-ovo nije kukuruz šećerac,leti dalje.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
e johabica, kaj da ja napišem, meni jazavac pomlati šećerac?
:mrgreen:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
e johabica, kaj da ja napišem, meni jazavac pomlati šećerac?
:mrgreen:

A da staviš prometni znak-zabranjeo za jazavce-znaš,onako,nacrtan jazavac pa kosom crtom prekrižen.A ako kojim slučajem neki ne poštuje znak,a ti mu oderi kaznu.Ugledaj se u policiju,uči čovječe,uči.:idea::idea::idea:
 

Najnoviji postovi

Na vrh