• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaca izrada sjetvospremaca

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Imam laganu zemlju i sve je na ravnici.Godisnje bi obrađivao oko 15 rali sa njime

ne znam kaj si odlučil, ali ja ti opet velim- osobno definitivno nebi išel u izradu sjetvospremača!
ponuda rabljenih je stvarno veeeeelika i najde se dobar stroj za ne tak velike novce!

i za Zeku ti taman bude 2,0 do 2,2 zahvat...ide u 3. brzini drugi prolaz i da vidiš kak bude super! :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se s kolegom, definitivno ti se ne isplati izrada sjetvospremača kad ima polovnih koliko hoćeš.
Pošto veliš da si na ravnici, bez problema 220-230 cm vuče zekan. Samo nek nebude preteške konstrukcije!
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Pozdrav svima, imam IMT 533 pa me zanima da li taj traktor može nositi sjetvospremač, i ako može koje širine? I ako neko zna gdje u Bosni se mogu kupiti opruge?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Traži nešto zahvata 150-170 cm s 3 reda S opruga i jednim valjkom, to bi trebao vuči u 2. direkt ako je dobar motor.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovo je Rau,240 cm,zetor 4911 ga jedva nosi,a radit sa njim ni pomislit.
Imao je žičane valjke,ali nije to dobro radilo,pa smo to izrezali i stavili flahove,sad je onako kako treba biti.


Uploaded with ImageShack.us

kolega el nisam ja imao ovaj tvoj sjetvospremač i el ga ja nisam terao sa universalom?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
jesi
znam da si ga tjerao,ali ja to nisam vidio svojim ocima,hehe
Za mene,ako dobro ne potjeras sjetvospremac,nije to TO! ne radi svoj posao onda.
Opet,nisu svi sjetvospremaci jednake izvedbe,ima sa mnjim oprugama,vecim,razlicitim valjcima.
Ali znam da sa ovim mojim 240cm tu spomenuti traktor 60ks bez prednje vuče,skoro da i nema sto traziti...
Jedino na ravnici i u idealnim uvjetima,sto kod mene nije slucaj...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam dali ces mi vjerovat ili ne. Na onoj parceli gdje sam ti dao prije 2godine zobenu slamu tamo sam radio sa tim sjetvospremacem sa universalom 53ks prvi prohod je bila 1 direkt a drui prohod 2 direkt.
To je ova parcela,na slici se nevidi baš najbolje brijeg ali ti dino znaš kakav je ustvari brijeg na drugome dijelu parcele

http://imageshack.us
nemam drugu sliku parcele,ali eto tu se vidi barem nešto
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
A koji zahvat sjetvospremača sa duplim valjcima ide za traktor 60ks sa duplom vučom? I koju marku sjetvospremača mi možete preporučit?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
do 2.50m maximalno ako je dobar sjetvospremač imat će šta raditi s njim, ja sa Zetorom 5320 (62,5ks) vučem 2.20m, išao bi do 2.50m još..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fali ti prednja vuča na zetoru, to ti je koda imaš još jedan traktor napred. Taj 220 vuče i 549 kad ima prednju vuču.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Čisto sumnjam da bi ga 549 nosio...bio bi problem ga nositi i po cesti.. Zakvačim prekretač sjena za 549 i već bude po cesti ak naiđem na neravninu da ga ljulja...A kada bi ga spustio na njivi ne bi mogao više od druge brze da vuče, a to nije dovoljno brzo...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
heheheh kolega, nemaš ti pojma :)

Pitaj kolegu BOBU što sve može 549 nositi i vuči niz brijeg i u brijeg. On ima RAU 220 s duplim valjcima, mislm da je dulji od tvojeg, a samim tim i teži za nositi pa več par godina 50 rali napravi s 549 :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kao prvo ŠANANA ne moraš se vrijeđati..

Tražio slike po forumu ali ne mogu naći, naišao na video od Bobe i nadam se da se neće ljutiti što ću ga okačiti ovdje bez njegove dozvole..
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=eXZoqNs63N8&list=UUqCv4jpse9bRWkWDDkHnA4w&index=40[/YT]
Možda sada ima nekakav drugi sjetvospremač, ali ako je i dalje ovaj onda je kraći njegov nego moj, naravno sjetvospremač! Moj je duži od Zetora.. Ja kažem da ga prekretač ljulja malo što bi ga ovo ljuljalo puno više, valjda znam jer vozim taj traktor, 539 mi sa tim prekretačem kada trebam preći među ili nešto ode u zrak, po cesti malo dodiruje asfalt i ako nije našpanan na španerima moli boga da ne odeš u jarak, naravno ako voziš punim gasom, 549 mi malo ljulja, nije strašno, ali ljulja.. nosio bi on taj sjetvospremač nekako, al to nije to kad ja ne mogu mirno cestom voziti.. I sami time bi bio odprilike duplo sporiji.. Po polju ne bi razvio dovoljnu brzinu, a ni dubinu, ja ne idem sjetvospremačem samo da malo ide u zemlju, ja napravim sa njim rahlo na nekih 7-10cm... Ima ovdje kod mene sa 533 je vukao 3 metra sjetvospremač ide drugom po njivi samo tako samo što ne ide u zemlju skoro ništa i samo su dva ili tri reda opruga i jedan valjak.. nećeš mi ovo vjerovati, ali i ja sam gledao i nevjerovao.. S ovim sjetvospremačem ima šta Zetor da radi tako da ni ne pomišljam da bi ga za 549 kvačio...

mali plavi, nije težina neka, ali ima dužine...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Kao prvo ŠANANA ne moraš se vrijeđati..

mali plavi, nije težina neka, ali ima dužine...

dečki nemorate se vrijeđati..ako su i isti sjetvospremači i traktori..sve ovisi i o dubini obrade,vrsti zemlje i još mnogočemu...

ja sam radil sa naşim TD i ide bez problema sa tim sjetvospremačem i nije mu problem nositi,niti se prednji kraj diže..a i ako bi bilo problema..imamo i sve utege za naprijed...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
heheheh kolega, nemaš ti pojma :)

Pitaj kolegu BOBU što sve može 549 nositi i vuči niz brijeg i u brijeg. On ima RAU 220 s duplim valjcima, mislm da je dulji od tvojeg, a samim tim i teži za nositi pa več par godina 50 rali napravi s 549 :)

moze to 549 vuci ,ali zato jer ima rijetke opruge.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Fali ti prednja vuča na zetoru, to ti je koda imaš još jedan traktor napred. Taj 220 vuče i 549 kad ima prednju vuču.

Da sigurno,pa onda bi vukao 4m :(angel):

Staviti na običan traktor nazad neke široke gume i vuče kao i neki DV traktor..
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Evo krenuo u izradu sjetvospremača 240cm širine sa 2 reda ježeva i jednim valjkom.
Evo koja slika većinu sam materijala imao il uzeo na otpadu. Slike budu kasnije
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
da se i ja malo uključim u raspravu , ja sam u fazi slaganja jednog imt sjetvospremača . pravio sam nove valjke tako da sam one žičane izbacio sad su od flaha sutra budem slikaoda vidiš kako sam odradio možda ti pomogne
 

Najnoviji postovi

Na vrh