• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaca izrada sjetvospremaca

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
aahsz2nur37tpqv2u2wn.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
viewer.php
[/URL][/IMG]Evo i danas se radilo.
viewer.php
[/URL][/IMG][/IMG]
Još treba napravit treći valjak.
viewer.php
[/URL][/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Žao mi je kolega što ti nikad nisam dao one dimenzije, uvjek zaboravim dok sam kod ujaka.
No vidim da si se odlično snašao i krenuo, po viđenom za sad je odlično!

Što se tiće ježeva, mogu ti reći da mi se više sviđaju od ovih na našem sjetvospremaču!
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Gledam nesto te sjetvospremace,pa mi nesto pada na pamet.
Ideja,umjesto pacjih capa ili kako se nazivaju,stavit nekadasnje brane i odostraga valjak.
Kako bi to hodalo?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Nisam baš pozorno pratio temu, kolika bi trebala biti širina sjetvospremača!?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Taj će se valjak zapuniti zemljom u prvom krugu osim u ekstremno suhom tlu.Trebao bi ili biti većeg promjera ili biti bez osovine kroz sredinu(flahovi preuzimaju ulogu osovine)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Dovoljna bi bila i tanja cjev za osovinu, recimo colova.
nego, jel oni flahovi moraju izlaziti malo van iz tanjura ili je dovoljno da budu ravni sa tanjurima?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Takvusam cjev imo a ako bude štopalo kako ti kažeš uzmem pa ispalim aparatom cjev iz sredine.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Ja mislim da mogu, fiksiraš krila za ramu, iza dodaš valjak ili dva valjka. malo otežaš cjelu branu i to jeto.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Flahovi. Može i za žito i za kukuruz, normalno prije spremača prolaz sa tanjuračom, to je moje razmišljanje, nisam probao u praksi, možeš prvo provizorno probat u praksi i ako je dobro onda napravit definitivno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da su krila od lake drljače dobra za tu namjenu, nebi nikad izmislili velike S opruge :)

Ima jedan tu kod mene takvo nekaj, dva velika krila od drljača ovješena na konstrukciji i iza dva reda valjaka, original RAU proizvod, ali po onom kaj sam vidio kak to radi, isto tak kak i obična laka drljača, samo zbije tlo odozgora, a nikaj posebno ne napravi, apsolutno nikaj!
 

Najnoviji postovi

Na vrh