• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaca izrada sjetvospremaca

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Evo valjci spremni za montažu pacemo sutra vidjet oce štopat i kakoce radit.
Samo neznam dali ježevi i zadnji valjak idu na istu dubinu ili ipak zadnji valjak bude malo višlji?
IMG_0045.jpg
[/url]






screen capture program[/IMG]
 
S

sspol150

Guest
pozz ljudi evo ja sam univerzalom 445 vučem sjetvospremača 2.20 godišnje napravi 5 rali prvi put 1.direkt drugi put 2. direkt i pepel ostaje za menom dobro je kaj je uni brz pa sjetvospremač radi svoje i zadovoljan sam

i da se nadovežem sjetvospremač je isto domače proizvodnje al nisam ga ja radil tak sam ga kupil
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slobodno postavi zadnji valjak malo višlje od ježeva, jer ježevi moraju ići dost u zemlju da melju gruda, a uloga valjka je da poravna, po meni nekih 3 cm nek idu ježevi dublje.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Super je to izradjeno pregledao sam temu, svaka cast na trudi.

E sad narode moram pitati jedno glupo pitanje...nadam se oprastate...tih sjetvospremaca ovdje u mom kraju nema skoro nikako, ne koriste to ljudi, zapravo i ne sjecam se dali sam to ikada vidjeo uzivo tako nesto. Kod nas uzoru njivu, puste da se zemlja osuse i onda isfrezaju.


E sad....moje pitanje....zasta taj sjetvospremac sluzi...kako se on koristi. Jel prije oranja ili posle oranja ili posle frezanja? ili umjesto frezanja?
Jel se samo za neke kulture koristi ili je to neka generalna sprava?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Koristi se u nas umjesto tanjuranja , naravno jesenske brazde sad u proljece. Tj za dodatno usitnjavanje i ravnanje njive (umjesto zubaca, ne znam kako ih vi zovete) . Umjesto frezanja, jer kod vas su mozda manje povrsine ali ovdje ljudi ne frezaju zbog velikih povrsina.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A ja sam mislio da se ti prikljuckci drljaca sa zubima i drljaca sa tanjirima koriste prije frezanja da bi bolje frezanje bilo...
Gledam klipove po netu ne usitni to bas zemlju skroz sitno kao frezanje...ali opet predpostavljam kad bi se prolazilo ovim pa onda frezom da bi zemlja bila skroz rasrtresita
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Slobodno postavi zadnji valjak malo višlje od ježeva, jer ježevi moraju ići dost u zemlju da melju gruda, a uloga valjka je da poravna, po meni nekih 3 cm nek idu ježevi dublje.

Ana koju visinu idu ježevi na onosu S opruga?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
A ja sam mislio da se ti prikljuckci drljaca sa zubima i drljaca sa tanjirima koriste prije frezanja da bi bolje frezanje bilo...
Gledam klipove po netu ne usitni to bas zemlju skroz sitno kao frezanje...ali opet predpostavljam kad bi se prolazilo ovim pa onda frezom da bi zemlja bila skroz rasrtresita

za recimo kukuruz nema smisla bas toliko sitniti, tj da ide u prasinu. neisplativo je sve frezati za kukuruze i tako neke kulture
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@seat, kod mene su mogao bih reći u ravnini s S oprugama, znači kad sve uđe u zemlju do nekih 8 cm, ježevi se voze do cjevi u zemlji.
Mada, ja bi radije da su ježevi koji centimetar višlji od s opruga.

No imaj na umu da je cjela konstrukcija ježeva prilično teška i da će ti ježevi uvjek sjesti na tvrdu podlogu ako budu malo višlje postavljeni od S opruga koje su uvjek malo uvinu (to govorom isključivo kad se sjetvospremač pusti na tvrdu podlogu, beton, asfalt), eto neznam kak bi to drugačije opisao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Šanana, a zakaj ne digneš ježeve za jednu rupu?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Budem kolega, budem!

Ove godine mi je to došlo na pamet i kad stvarno, ježevi se mogu podići još za dve rupe gore ako treba, a valjak može kak ti srce želi.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Evo i ostale slike danas sam probao u bašči dosta je bilo zbijeno i mokro tlo al evo kako je od jednog prohoda. Baščaje dosta kratka pa mislim na pravim oranicama mora bit još i bolje.
IMG_0050.jpg
[/url]














imgurl[/IMG]
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kolega je slučajno surfajuči netom naletel na ovu temu i neznajuči da sam ja član ovog foruma pita mene jel bi mi mogli doma napraviti nekaj?
Ja si mislim, pa ajmo i to je neka vrsta izazova.
Nadam se da bude zadovoljan kad bude gotov, a i da bude postal čal našeg malog kolektiva jer misilim da bi bil dobar forumaš.
Pa da krenemo polako

Materijala je nešto nabavljeno na otpadu, a nešto (večina) je kupljena novo








 

Najnoviji postovi

Na vrh