• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Domaca izrada sjetvospremaca

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Evo da cujem da li je ko doma izrađivao sjetvospremac.Da li je isplativo?Naci gradnja od nule sve...?I kolika bi velicina optimalna za zekana 4320?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Evo da cujem da li je ko doma izrađivao sjetvospremac.Da li je isplativo?Naci gradnja od nule sve...?I kolika bi velicina optimalna za zekana 4320?

po meni 2,5 ,metra i dva reda valjaka cist dosta...isplativo jedino ako kupis zeljezo na otpadu za konstrukciju !
 
B

Bobo

Guest
Isplati se praviti ako imas gdje na otpadu naci dobrog materijala a nekidan je nas clan ajkula rasprodao sve valjke za sjetvospremace... ne znam koliko kosta zeljezo ali znam da je skupo da li se isplati ili ne nemam pojma. na metar ide deset "S" opruga i svaka je 100kn 3m 3 000kn saqmo opruge. 3m valjak, pozeljno je imati dva, pa jos cjela rama... nemam pojma da se naci za manje para polovan pa ako treba samo moticice na federima pomjenjati i lezajeve u valjcima i teraj...
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Nekaj imam doma nekaj na odpadu.Neznam meni su se jako dopali ježevi oni su komplicirani za izradu?u koliko bi se redova trebalo staviti opruge?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Isplati se praviti ako imas gdje na otpadu naci dobrog materijala a nekidan je nas clan ajkula rasprodao sve valjke za sjetvospremace... ne znam koliko kosta zeljezo ali znam da je skupo da li se isplati ili ne nemam pojma. na metar ide deset "S" opruga i svaka je 100kn 3m 3 000kn saqmo opruge. 3m valjak, pozeljno je imati dva, pa jos cjela rama... nemam pojma da se naci za manje para polovan pa ako treba samo moticice na federima pomjenjati i lezajeve u valjcima i teraj...

ako su 3000 kuna samo opruge onda se ne isplati za 4000 kuna nades sjetvospremac...
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
pa inače svaki sjetvospremač ima 4 reda valjaka

ako ideš na 2,5m
onda ti treba 10 m flaha 50*10 mm a jedan komad od 6 m je mislim oko 250 kuna
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Nisam ja u sustavu pdv-a al si mogu rjesiti povrat pdv-a.Imam dovoljno željeza doma samo bi trbao kupiti za ovir malo jace.A kak bi najlakse napravio jezeve i valjak?
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
hmm... pa ako želiš obične valjke to ti nije problem napraviti.... al ježeve je već malo složenije za praviti

mislim nije to toliko složeno koliko je puno posla i sporo za izradu
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Pa dobro imam vremena svki dan malo i bi napravil.A koliko bi trebala biti cjev promjera na koju bi navarival trokute za jezeve?
 
B

Bobo

Guest
Decki, uz opruge ide i vijak o kopljasto radno tjelo... ne dere samo opruga po zemlji... Ovo 55kn za oprugu je dosta jeftino kod nas je od 80kn na dalje, negdje kompletna negdje samo opruga...
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
Decki ja bi zamolio ko ima sjetvospremac da mi slikne malo da vidim kak to tocno izgleda pa si stvorim u glavi neku viziju al ovaj od Šanane mi je prekrasan.Naci 2.5 metra za mojeg zekana,da li da pravim valjak u cjelini ili u dva djela?
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
pa bolje ti je da ga praviš iz 2 djela jest da onda moraš kupovad duple ležajeve nosače i sve ostalo
ali manja ti je mogućnost od uvijanja i jel svaki materijal na dužini od 2,5 m ima odrećena uvijanja
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja sam sa svojim jako zadovoljan a crte sam zatvorio tako sto sam iza tog valja vucem jos cijev fi od oko 25 cm i sirine 2,7m
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
budem si jos malo razmislil i preracunal,skupim informacije jos i mislim da krecem u izgradnju
 

Najnoviji postovi

Na vrh