• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

drvena sječka-iskustva

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
ova moja (nekad krupironjina) je dobra za ovo kaj je, ali sad imam prazninu zvanu granje...
pere me da uzmem i tu sjeckalicu kaj dela čips, onda bih i granje pospremil...a s druge strane si mislim da to nebi baš veselo gorilo u mojim šporetima...trebali bi ventilatori...
a s treće strane, mora neki vrag iza mene ostat i u šumi, iz čega budu vrganji rasli ako sve otpeljam doma...
evropa bi to nazvala "bioraznolikost"...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Lijepe komade ti radi, baš mi je drago da si zadovoljan, ja nisam imao sreće sa tim, sad mi je samo žao da traku nisam zadrzo treba mi sad haha
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
U zadnje vrijeme mi se vrti ideja za izradu ovakvog stroja za tanko granje, da se ne moram zafrkavati sa piljenjem tankih grana motorkom pošto nekak ne volim cirkular. Sad je moje pitanje ako je tko u zadnje vrijeme radio nešto slično od čega uzeti zupčanike da se odmah ne raspadnu? Razmišljao sam o zupčanicima iz getribe auta ali nisam siguran kako bi oni to podnosili?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Prednju hidrauliku na ursusu, kalač, prikolicu, utovarivač i tako dalje, a takvi ko ti kaj nisu u stanju jednu prikolicu složiti? Bolje da se pokriješ po glavi i budeš tiho. To kaj nisam objavio milijun bezveznih slika ne znači da ne radim.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ko je rekel da ja nisam u stanju? Nego sam skužil ti samo ispitivaš kak bi kaj napravil, samo nekaj kalkuliraš, ovak onak.
Zato sam te pital.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Forum bi trebao služiti za razmjenu ideja sa istomišljenicima, gdje da postavim takvo pitanje? Nije to stvar koju ako ne odradim bez nje neću preživjeti, zar nije stvar nekome pomoći vlastitim iskustvom? Koja svrha toga da bilo tko od nas ide u projektiranje i višegodišnji razvoj nećeg što će u konačnici koštati 100 puta više nego gotova stvar? Ja živim od posla i ako mi ostane nešto sa strane ili mogu kompenzirati neku uslugu zar je grijeh imati ideje?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa tak i ja, da meni treba prikolica ja bi ju već odavno napravil, iskreno netrebam ju i neznam kaj bu snjom, al ju delam iz zajebancije, kad bu gotova bude.
Al bum ju vozil posnosno kad ju napravim🙂
Ja si sad kupujem švas aparat za 2hiljade eura kaj mi netreba al ga oću imat jer je prilika kupit ga sad za blagdane.
@Lee Champa ti ima sve za taj stroj kaj ti treba za sječku.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Zar nema on za onog koji radi sitno ko čips? Toga ne bih radio jer trenutno nemam kako ložitit s tim.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Evo moje ideje, znači kučišta bi uzeo za fi 50 osovinu, osovina bi bila od osovine samoutovarne prikolice 50x50 potokarene na krajevima za ležajeve. Kućište bi možda složio od U profila, noževe ako nabavim od hardoksa sa šlicevima za štelanje. Naravno ako mi se kum oporavi da može nešto potokariti jer su tokari postali tražena roba. KUĆIŠTE S LEŽAJEM UCF 210 TOPROL
 

Najnoviji postovi

Na vrh