• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

drvena sječka-iskustva

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Čuo sam, znači informacija može a ne mora biti točna, ova elektrana koja ima u mom selu da su šumariji plaćali 14 eura po toni sječke 14%vlage, a vlagu ispoštivati...isto kao i na kukuruzu, oni izmjere ako je velika skinu ti razliku vlage na obračunu i to je to. Ponavljam, oko cijene nije pouzdana informacija, vjerujem da je točna ali ne mogu potvrditi
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
To je čisto smješna cijena, da je to istina nebi se onaj bivši mupovac gore negdje obogatio od sječke bio je dva puta na provjereno jer je pilio tuđe šume po tvojoj cijeni dođe da šleper sječke košta 420e :hahah: a prijevoz dva puta toliko..a ubiti ta cijena može bit točna pošto se tu radi o državnoj firmi i svi znamo kako funkcionira banana država.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
U zadnje vrijeme mi se vrti ideja za izradu ovakvog stroja za tanko granje, da se ne moram zafrkavati sa piljenjem tankih grana motorkom pošto nekak ne volim cirkular. Sad je moje pitanje ako je tko u zadnje vrijeme radio nešto slično od čega uzeti zupčanike da se odmah ne raspadnu? Razmišljao sam o zupčanicima iz getribe auta ali nisam siguran kako bi oni to podnosili?
Imam orginalnog, naručen iz Poljske. Remet RP200 sa tri noža. Mislil sam i ja da bi to napravil u domaćoj radinosti ali kad sam sa kumom koji ima svoj tokarski i cnc obrt stavil na papir koliko bi to koštalo, zaključili smo da na isto dojde dal platil ili sam napravil. Tj., čak je i jeftinije kupiti. Mi smo računali i cementaciju, toplinsku obradu noževa... Pogotovo ak hoćeš da to traje. Ima tu dosta velikih opterećenja, drugo je ovu brezu sječkati, a drugo je bukva, hrast i ostala tvrđa drva...
Ak već želiš tak neke napraviti, najjeftinija solucija i dosta efikasna je da napraviš bočnog reduktora Zetora/Ursusa/neke Rusine... Imaš i to na YouTubeu.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,846
Želi li se tko..... DSC_1259.JPG
 

Prilozi

  • DSC_1257.JPG
    DSC_1257.JPG
    24.7 KB · Pregleda: 17
  • DSC_1258.JPG
    DSC_1258.JPG
    25.4 KB · Pregleda: 17

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Nađi mi onaj kardan🤣
@Ghost ali to nije smjesno to je žalosno to su novci društvenog dobra
@F100666
I ja sam imao 150 model sad je kod darijusa ista firma
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Imam orginalnog, naručen iz Poljske. Remet RP200 sa tri noža. Mislil sam i ja da bi to napravil u domaćoj radinosti ali kad sam sa kumom koji ima svoj tokarski i cnc obrt stavil na papir koliko bi to koštalo, zaključili smo da na isto dojde dal platil ili sam napravil. Tj., čak je i jeftinije kupiti. Mi smo računali i cementaciju, toplinsku obradu noževa... Pogotovo ak hoćeš da to traje. Ima tu dosta velikih opterećenja, drugo je ovu brezu sječkati, a drugo je bukva, hrast i ostala tvrđa drva...
Ak već želiš tak neke napraviti, najjeftinija solucija i dosta efikasna je da napraviš bočnog reduktora Zetora/Ursusa/neke Rusine... Imaš i to na YouTubeu.
Možeš poslikati svoj stroj? Rotor pogotovo.
Kolko vidim po youtubu sječe dost duge komade. Baš kak bi i meni pasalo..
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Zavisi od debljine drva, a i od brzine uvlačenja. Siječe na dužinu od ~16 pa do ~34 cm. Pošalji broj mobitela u PP pa ti pošaljem snimku kak dela.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,846
Kontaktiraj @lijeskakc , on ima stroj u radu, dok na mojem Pettingeru "traju radovi" 😓
Ok, tražiš drugačiji stroj, ali.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
454
Ne znam jesam li fulao temu ali bibtrebao preporuku za neki autonomnu drobilicu za granje. Cca 10ak cm debljine max.
Traktorska nije opcija jer mi treba na tri lokacije koje su udaljene oko 600km
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,068
Probaj kontaktirati Stabil Product iz Čukovca kod Ludbrega. Oni nude ozbiljnije drobilice samo ne znam da li imaju u ponudi neovisne.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
454
Naveo sam 10 cm kao neki maksimum. Naravno da ako je velika razlika u cijeni svakako bi išao na manji stroj. Realno 10cm je već ok i za loženje. Pa ako ima preporuka i za nešto manje slobodno napišite. Jedna od akcija koja me čeka je i ovo
 

Prilozi

  • IMG_4190.jpeg
    IMG_4190.jpeg
    110.7 KB · Pregleda: 27
  • IMG_4189.jpeg
    IMG_4189.jpeg
    117.1 KB · Pregleda: 28

Najnoviji postovi

Na vrh