• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

drvena sječka-iskustva

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
I mene to zanima. Bilo bi super da su bar 200-250 dugi nasjeckani komadi..
E sad kolko vidim svi režu na kraće.
Isto molim za savjet i ideje ak je ko radil ili ima možda koji nacrt/skicu. 🛠️
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
@Matija_E30 i ja bi da su toliki komadi ali mislim da s 4 noža po osovini to ne bi išlo, s dva bi komadi bili duži ali pretpostavljam da bi trebalo složiti valjak za prisilno uguravanje materijala. jedino onaj sistem sa reduktorom i felgom al to je zadnja opcija za sad. Ja budem probao nešto skicirati pa ćemo vidjeti kako dalje. Trenutno mi je najveći problem strojna obrada, ostalo bude išlo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
@jocc, takve strojeve ti je prodaval Tehnodom (zastupnik Viadrusa iz Remetinca), videl sam davno demonstraciju na Velesajmu.
Na žalost, u stečaju su, pa ne znam možeš li još to pogledati uživo.
U svakom slučaju, ako odlučiš, sretno s izradom (y)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Na snimku se vidi lijepo kataloški broj zupčanika , od ursuza je.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Hvala @ZJ , u okolici nisam nikog vidio da ima nešto takvo a na sajmu se nisam ni sjetio da pogledam to. Susjed me je potaknuo na to i sad si razmišljam da li imam materijala za izradu. Zupčanike čak i imam nekakve pa ćemo vidjeti što će ispasti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Mislim da mora imati 4 noža, tak da mu ne treba valjak za dodavanje. A valjak je problem jer materijal nema stalnu brzinu (brzina uvlačenja se mijenja po sinusoidi, pa s promjerom... )
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
Zar nema on za onog koji radi sitno ko čips? Toga ne bih radio jer trenutno nemam kako ložitit s tim.
U čemu je problem, natrpati kantom, dvije u kotao te čipsove?
Sve ono preko 2-3 cm režem na cirkular jer je to jednostavnije za složiti i za sušiti.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Zato jer imam u kuhinji peć koju ujedno koristim i za centralno, dalo bi se sigurno i to ubaciti unutra al kako bi izgledalo sve oko njega? Da imam posebno kotlovnicu ne bi uopće razmišljao i sigurno bi to koristio.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Točno to.. Za centralno u kotlovnici imam kocenje. A s ovim bi kuril u ljetnoj kuhinji gdje provodimo najviše vremena kroz tjedan i u radioni.
Razmak između noževa bi trebal biti dosta velik, pa bi onda moglo biti problema kod uvlačenja.
Najbolje bi bilo da stvarno ima uvlačne valjke, pa onda ako i promaši za 5 centimetara mislim da nebi imalo neku ulogu..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ko je rekel da ja nisam u stanju? Nego sam skužil ti samo ispitivaš kak bi kaj napravil, samo nekaj kalkuliraš, ovak onak.
Zato sam te pital.
Stvarno? Od svih na forumu baš si ti pravi se našo prozivat nekoga da ne završava ili ne napravi projekte za koje se raspituje, ako uzmemo kolicnu slika koje poljepis tu na forumu i broju zavrsenih projekata tocno dode na 1000 slika a 0 zgotovljenih projekata a u 5 godina na forumu si nabio 4 puta više postova nego ja u 12 godina...molim te ne prozivaj druge, očisti prvo ispred svoga praga...
je, što je komad deblji, to ga na kraće grize...
A to je i nekako logički, jesi ti zadovoljan sa mašinom, služi li te još uvijek dobro?
Vidim da sam bio jedan od prvih koji su imali a sad je to uzelo maha sve više ljudi se raspituje za takve priključke.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Stroj je vrhunski, sad bude (nagodinu) opet akcija grickanja...a vladimir se niš ne buni, osim kaj krepa kad mu gurneš jači komad od 10 cm... 🤭
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ae jbg ja sam mogao samo sanjat i puno manje od 10...mislim da bi ta mašina svoj puni potencijal odradila na mašini 80+ks to deff nije igračka zato se čudim da ove neke rade na tv, al okej meni to više ne treba a probao jesam i sad kad radim ovako malo drva lakse je to spilit i složit nego se bakćarit sa komadima
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,656
Jel zna ko kak se kreće cijena sječke? I kak se naplaćuje, po toni ili po kubiku?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Razlicite su mjerne jedinice...uz ove tvoje nabrojane ide jos i nasipni metar te atro tona...a sve ima svoju cijenu...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,656
Ajmo reći na bazi 15-20% vlage, kakva je cijena za bilo koju navedenu mj.jedinicu?
Ili bar red veličine, jel to 5, 20, 50€?
 

Najnoviji postovi

Na vrh