• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

drvena sječka-iskustva

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,347
U pravu si. Iskustvo sa drobilicom je ok, samo one nisu predviđene za debele grane. Granje se stavi na pokretnu traku i ona sama uvlači granje u sjeckalicu. Mogu reči da sam jako zadovoljan sa njezinim radom. Malo mi curka ulje na semeringu, ali mi se neda to rastavljati. Stavio sam tekuću mast u getribu i pomalo još dolije ulje za vrijeme rada.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,347
Da, radi se o takvoj sječkalici koja je prerađena na kardanski pogon. Originalno je bila pokretana elektromotorom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
I ono glavno , koliko debelo granje može da melje?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,347
Evo nekoliko slika koje sam već pokazao. Na žalost nemam sliku rotora i noževa, a drobilica mi nije doma da to poslikam. Po mojoj procjeni ona je namijenjena za drobljenje grana 5-6 cm. Može ona i deblje samo je pitanje kako dugo. Drobio sam sa fergićem i on to niti ne čuje. Mislim da je drobilica namijenjena za voćnjake gdje grane nisu predebele. Zupčanici se mogu mijenjati pa se na taj način određuje i veličina sječke. Ja sam zadovoljan. Nisam ju puno platio i nadam se da će se brzo otplatiti (ako ne bude kvarova na getribi).
 

Prilozi

  • sjeckalica.jpg
    sjeckalica.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 39
  • sječka 1.jpg
    sječka 1.jpg
    92.3 KB · Pregleda: 39
  • sjeck3.jpg
    sjeck3.jpg
    46.9 KB · Pregleda: 39

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,376
Da li je to baš za drvo ili je prerađen stroj za silažu? Ima kum doma takav stroj s kojim su davno radili silažu, vozili kukuruzovinu doma i na licu mjesta su drobili.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
da li se zna kaj je na tom rotoru?
taj ljeska je škrt na slikama bože sačuvaj
Ovo sam jedino našao .
I još sam iskopao informaciju da se na rotor postavljaju neki tegovi u slučaju drobljenja veće debljine grana.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,347
Bilo je više tih klipova, a ima i više proizvođača. Ova moja je marke Eberl 2300. To sam kupio od čovjeka koji ih uvozi, ali o njima ne zna puno. Čak nije ni znao da u getribi mora biti ulja. Probao sam pustiti par debljih komada, suhih od topole. Samljelo je i to bez muke, ali mi se čini da taj stroj nije za to. Meni je bitno da mi samelje grane od orezivanja lijeske.
 

Prilozi

  • sjeck6.jpg
    sjeck6.jpg
    33.4 KB · Pregleda: 16
  • sjeck1.jpg
    sjeck1.jpg
    60.5 KB · Pregleda: 16

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ovo je sasvim pristojno , meni djeluje da sa velikom lakoćom ovo drobi.
A stvarno dobro radi ovaj uvlačni dio iako je granje mnogo ''neuredno''.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,347
Uvlačni dio radi super. Stavim na pokretnu traku hrpu granja i odem po drugu. Stroj uvuče sve bez problema i rijetko kada zapne i stane.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj prvi susret sječke i možemo reči opreme je na sajmu u celju prije skoro 30 god..i ljubav na prvi pogled....od tada mi se mota po glavi ..bojim se da bude na tome ostalo..

A ovaj stroj ima traku..dva valjka ..na prvom valjku ovog"ježa" koji se uvlači u valjak...Nekoga je pošteno naživcirao kad ga je tak usavršio..

@ljeskakc jel imaš dozator ili bacaš lopatom u peč?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,347
Lee je pogodio. Doza je kanta Jupola, a napravio sam i dozator od lima po mjeri ložišta sa ručkom u koji namečem sječku i onda gurnem u peć da mi se ne rastepa okolo. Kanta - dvije Jupola i temperatura je na 80 stupnjeva taj čas.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,347
E na to pitanje ne bih mogao dati odgovor. Idealna je za brzo podizanje temperature kao i za razdoblje kada treba malo podići temperaturu u kući, a još nije vrijeme za cjelodnevno loženje. Onome tko ima svoju drvnu masu se svakako isplati s time da mora napraviti objekt za spremanje. Ja meljem po ljetu kada je drvo suho da sječka ne popljesnivi i ne treba ju dodatno prebacivati u šupi. Sada ju kombiniram sa drvima. Najprije stavim sječku i onda gore komad cjepanice da drži žeravicu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ajde da preformulišemo pitanje , koliko jupolki ti treba na dan i koje ti je snage peć a koliko kvadrata griješ.
Da probamo okvirno imati neku sliku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh