• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

drvena sječka-iskustva

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,347
Peć je snage 25kw, Viadrus. Grije se cca 150 kvadrata kuće. Dnevno potrošim cca 5-6 jupolki plus drva. Budući da se radi o kombinaciji ako stavljam više sječke treba manje drva i obratno. Moram naglasiti da tek od ove godine primjenjujem taj način grijanja pa ovi podaci nisu za analizu jer još nije bilo prave zime. Prošle godine sam samo isprobavao jer sam imao malo sječke. Ove godine imam sječke preko 30 kubika i namjeravam ju svu iskoristiti ;) Više sječke - manje cjepanica. Ove godine ću ložiti samo sa suhom topolom (3 godine) pa ni to nije baš za usporedbu. Ono što je sigurno je da sve izgori kao barut, a ja ne moram šparati na loženju. Žena i mački su mi zahvalni samo tako.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,160
A da izračunate volumen jednog drveta i sfaširate ga i vidite koji je volumen tada
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nije volumen baš bitan i glavno mjerilo.(meni i mojem pitanju) a prema mojem kriteriju.
Naročito u ovom skučaju jer je sječka od ljeskekc isključivo od ljeske a metrice od ljeske vjerojatno ne postoji.Sem toga njegova sječka je od mladih grana tak da sumnjam da postoji niža kvaliteta materijala za sječku.

Veliki je korak zaokružiti tak jednu proizvodnju ..Naročito kad je izmišljena toplinska pumpa ..Malo natezanja s šibama i eto euriča .
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,160
Nije volumen baš bitan i glavno mjerilo.(meni i mojem pitanju) a prema mojem kriteriju.
...............
Bitna je težina sa poznatim postotkom vlage - drvo mora biti suho, ono radi kotla!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Neki dan sam zvao čovjeka koji prodaje ovu BLASIUS sječku i kroz razgovor sa njim sam se zaustavio sa kupovinom tog stroja jer čovjek kaže da iz svog iskustva ne preporučuje granje debljine koje mene zanima.

E sad imamo novog kandidata , znamo li šta o drobilici JENSEN 328?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,615
na kardanu ti treba 30 kw i idu komadi do 220 mm...u crnoj bukvi ili kitnjaku to znači oko 150 mm (ovaj podatak od 220 možda vrijedi za vrbu i topolu)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Stigla prinova.
Ljudi ovo je aždaja , rotor je prečnika preko 70 cm i debljine 30mm i na sebi ima ozbiljne tegove.
Gledajući sadašnje modele izgleda kao ekvivalent za A425.

Da nije sve tako bajno govori činjenica da na stroju imam posla da ga prilagodim mojim potrebama jer sam ustvari kupio samo drobilicu koja je ostala bez pogonskog motora i hidraulike .
Ali smatram da to neće biti problem jer sama drobilica je veoma malo radila što se vidi po habajućim dijelovima.

IMG_20231119_145922_1.jpg IMG_20231119_145802_8.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pa ja sigurno neću imati potrebe za njenim maksimalnim performansama ali uvijek je bolje da je ona masivnija i da radi sa lakoćom.
Navodno može 20cm u nju ali ja mislim da neću imati potrebu ni za 10cm što opet ostavlja dosta prostora za komforan rad.

Sada je neko stavio direkt kardan na rotor , obzirom da su mi svi traktori sa 540 mislim da će tu biti problema odmah u startu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Na pločici piše max 1000 , Ona verzija za PTO ima dodatnu osovinu ispod i dvije remenice kojima ubrzava.
Oni sa dizelom isto sa radilice idu remenom na osovinu rotora , ali usporavaju.

Slikat ću nije problem . Sutra.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Neznam kako da dočaram masivnost rotora , da probamo ovako.
Čak sam i brzinski probao jedan suh kladić bagrema debljine 10tak cm koje je zdrobilo kao bubuljicu.
IMG_20231120_150048_4.jpg
img_20231120_150104_8-jpg.67136
IMG_20231120_154548_5.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20231120_150104_8.jpg
    IMG_20231120_150104_8.jpg
    50.4 KB · Pregleda: 94

Najnoviji postovi

Na vrh