• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

drvena sječka-iskustva

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Dal imaš traktor? Ak ga nemaš u potragi jesi za strojem sa vlastitim motorom?
jes, samostojeća drobilica za granje, nikakav traktorski prikljucak.
bilo bi idealno da je diesel motor al koliko sam vidio cijene ( i karakteristike) su ekstra skupe za tu izvedbu, tako da je ovaj benzinski motor sasvim ok (4-taktni, 420ccm, 14ks)
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
E kolega, ča nek ti rečem-koliko para, toliko muzike. I ovdi je tako. Ovisi i to, koliko češ raditi. I na to vodi brigu. Ovaj stroj, kojeg napomenjaš, hobi je za vrt izza kuče. A ak češ mleti par sati, premali je.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Ima li svrhe za ovako nešta dati 800e ? Znači sječka bez motora , na njoj je bio elektro od 11kw a aj bi ga planirao na kardan kačati.


I još nešto što me zanima , koliko kubika sječke je ekvivalentno recimo metru drva? Gledano po energetskoj vrijednosti.
Takvu sjeckalicu sam ja isao gledati prosli tjedan,samo bi ja to preuredio na kardan

Upravo to me zanimalo , zahvaljujem.

Znači otprilike 1prm je jednak dva kubika sječke.
Malo nezgodno za uskladištiti 50tak kubika sječke.


Kako se ponaša obična peč za CG ako bi se sječka ložila onako lopatom kao ugalj recimo , dali bi prebrzo izgarala ili .....

Nemam pojma o ovoj temi a zanima me pa oprostite na smaranju , zanima me jer sam ostao bez uglja koji sam nabavljao povoljno , mora se tražiti alternativa , a imam dosta dostupnog granja koje nikome nije interesantno i mogu da ga dobijem za džaba.
Ja sam probao loziti sa sjeckom,upravo tako,lopatom. Ako je suha kak treba,pec pocinje tutnjati. Brzo postize temperaturu. I relativno dugo gori.

Savo,

presitna sječka zaguši peć i potreban je dozator i ventilator za prisilno upuhivanje zraka. Ako želiš ložiti lopatom onda ti treba ovakva ili slična sječka. Možda bi odgovarala za peć predviđenu za loženje ugljenom?
Ja bez ventilatora i dozatora trenutno relativno sitnu sjecku ubacujem u pec i gori dobro.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Bok svima!

Evo da se javim sa svojim komentarom nakon 2god korištenja svoje drobilice Geotech PCS140BSE nabavljenu preko Agrieuro.com Ima 14ks, službeno ide promjer grana 10cm, iako se to rijetko stavlja jer takve grane koristim za loženje. Ugl, malo je prerađena drobilica za moje potrebe. Stavljeni su doboši od Yuga i felge s gumama radi sigurnijeg transporta (original su male, uske i nestabilne). Montirana je ručna kočnica. Izlaz je modificiran uz pomoć odvodnih PVC cijevi i napravljen je stalak od koša za smeće, tako da sav materijal ide direkt u vreću. Drobljeni materijal koristim u malčiranju vrta.
Ja prezadovoljan :)

 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa nije baš sječka, veći komadi su u pitanju, ali obećao sam @Krumpironji da ću stavit njegov bivši stroj da vidi kak radi kod mene...
cnc remet, grickalica za granje...nominalno do 13 ili 15 cm promjera, realno na vladimircu ide do 8 cm...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
šibam za grijanje plastenika...termogen na drva...ili kajgod baciš v njega... ;)
ova prikolica puna za 4 dana grijanja (ustvari noći, po danu je više manje sunce zaduženo za grijanje)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Jesi zadovoljan? Nadam se da ces imat vise srece od mene...8 cm zbog snage i konstrukcije ili😜?
Lijepo je nakon dugo vremena vidit ju da radi i da nekome koristi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
8 cm je samo i jedino zbog snage traktora, nisam još prikopčal mtz-a, nemam dva priključka za hidrauliku na njemu, pa mi traka nebi radila...
vladimirca sam dvaput "zadavio" dok nisam skužio kak debelo može grickat...zgodna situacija, nemoš iskopčat niš, ni kvačilo ne odvaja, sve dok traktor ne crkne sam... :hahah:
ali, to je rus, pa mu se niš nije dogodilo...🤭
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Ja bi molil sliku rotora ak može?
Na kolko cca dužine reže? I dal se nekad zna desit da ne povuče drvo nutra? Npr ako je trulo ili savijeno pa zapne za grotlo..
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,877
Imam neke elemente za sječkalicu napraviti. Pa ako se tko hoće zajebavati!
Nabavio sam ovo!
DSC_1281.JPG

tu me čeka molo preuređivanja
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Ja sam više za ovu koja sječe na cca 200-250mm
Dosta toga sitnog se skupi po šumama, onda se reže na cirkular jedno po jedno pa potraje.. Ovo bi vjerujem bilo čak i brže 😉
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Mislio sam ga napraviti..
To je većinom suho granje, dosta toga ide i rukom. Debelo cca fi 50-80
Samo me zanima taj rotor unutra, kollko po youtubu vidim veličina firkanta, tj razmak oštrica noževa određuju dužinu komada..
Na kolko okretaja treba ciljat? Pogon bi bio preko traktora 😉🔧🔧
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Ja sam više za ovu koja sječe na cca 200-250mm
Dosta toga sitnog se skupi po šumama, onda se reže na cirkular jedno po jedno pa potraje.. Ovo bi vjerujem bilo čak i brže 😉
ono što sam obično turpijao na cinkularu sat i pol, sa ovim strojem obavim za 15 minuta...kad bi ga dvojica hranila, bilo bi i brže...
dužina varira...ako je deblji komad, prije ga uhvate noži i onda je kraći...ako je tanje, vrlo je blizu 20 cm...
ova ima tri para noževa koji sijeku, a postoji i varijanta s četiri para noževa, ali na svakom drugom se skine jedan nož...tako da uvlači, ali dobije se dužina 25-30 cm
 

Najnoviji postovi

Na vrh