• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duboka obrada podrivačem - PODRIVANJE

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Problem okovnista je ta masa koja se bude nabijala ali I u jesen bi bilo mozda premekano.probali smo jedne godine al nema tu neke srece.bolje ti je raditi plodored pa poslije zita ili neceg u pol ljeta podrivati.moj pegoraro je slican onom alpegu sto je tu na slikama,odnosno alpego ga je kopirao samo mislim da je alpego laksi I slabije napravljen,ali svida mi se onaj valjak sa celindrima za dubinu,prava stvar.I kad radite doma podrivac tezite tome da ima kut radnog tjela poput tog alpega ili pegorara jer je to jako bitno zbog otpora.:icon_e_smile:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
malčirana kukuruzovina se ne bi smjela štopati, isto kao i sve ostalo,ako se ne varam... a ako je lijepa jesen,da nije premokro,trebalo bi to šljakati... problem mi je sa strnistima,jer sijem malo žita, na pojedinu parcelu mi žito dolazi svakih desetak godina...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
više od 40-50 cm nema smisla podrivati , a ako je mokro niti Boga moliti na zemlji...ja sam dok smo kupili podrivač sve ispodrival tu prvu i drugu godinu, a ovih godina se nije dalo premokro bilo , mora biti zemlja suha da ju podrivač čim više strga satere...

sad podrivač stoji 3 godine ..neka stoji bude opet suho neke godine pa opet se ispodriva sve...

ali na mojim zemljama prije se iscjedi voda nek na tuđim , pozna se razlika gdje je podrivano gdje ne
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Strništa podriva najvjerojatnije jer to radi negdje oko ovog vremena ili iduči mjesec kad zemlja obično bude suha da ispuca a ne kao ove godine. I ja radim podrivač več godinu dana ali još se nisam pomaknuo dalje od skice u glavi. Uvijek me nešta sj..... ali bitna je volja ( tak se tješim )
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Dado, onda dok ga napraviš idejnu skicu i neku sliku zaljepiš tu, da vidimo dal se to isplati delati doma :) mi imamo sve više problema s vodom na zemljama, pogotovo u proljeće ako je bila kišna zima, to stoji i stoji, tak da moramo probati s podrivačem dal se bu to dalo riješiti... samo se bojim da dok ti na 200 kvadrata stoji 15 cm vode, da to ni podrivanje nebu riješilo :/
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Dado, onda dok ga napraviš idejnu skicu i neku sliku zaljepiš tu, da vidimo dal se to isplati delati doma :)

Da ne cekas Dadu ti i ostali mozda Vam ovo pomogne,,,


244s9jt.jpg


10391sx.jpg


Naprosto jednostavno, neki stari potroseni dvobrazni plug iskoristen za konstrukciju,,,
iako je bio niski klirens ima flaha dovoljno da se napravi taman toliko visok koliko hidroulik moze nositi,,,:eek::
snaci se treba jedino ja osovinu ili jacu cijev koja sluzi za kopcanja poluga te isto takvu za iza, govorimo o dva radna tijela,,,

ono sto jos trebalo kod mene dokupiti su oni nozevi od utovarivaca (jcb)
taman da se sve kupuje nece premasiti 1000 novaca,,,

10i7amo.jpg


15pjuzc.jpg


Ovako je to izgledalo u radu,,,


2m5cbq8.jpg


A ovako izgleda kad je spremljen,,,


Nadam se da ce nekome biti od pomoci,,,:eek::
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Odličan podrivač, a zvjerka IMT 550.10 vidim da ga solidno vuče!
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ček to vuče 550?
Nisam znal da je takav traktor dovoljan za podrivač sa 2 radna tijela!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Dado, onda dok ga napraviš idejnu skicu i neku sliku zaljepiš tu, da vidimo dal se to isplati delati doma :) :/

Onaj od karasa sam gledao i bio je oko 8000 kn ako se ne varam a toliko sigurno neču potrošiti. Skice se budeš načekal kao i sam.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Odličan podrivač, a zvjerka IMT 550.10 vidim da ga solidno vuče!

Pa znas kakve su nase zemlje,,,:wink:


Ček to vuče 550?
Nisam znal da je takav traktor dovoljan za podrivač sa 2 radna tijela!

Da to je 550.10,,,

2r77dqc.jpg


inace u pripremi je i trece radno tijelo jer se s ovim igre na nasim zemljama,,,
sa tri radna tijela nebi morao ici jos jedan prohod između ovih tragova vec bi islo za sirinu traktora,,,
Imamo jednu malo je*eniju zemlju ali nikako da se poklopi plodored da i nju podrinemo, cisto da vidimo kako ce se pokazati na jakoj zemlji,,,
cini se da ni ove godine nece biti susno razdoblje a na ovako vlaznu zemlju ne vrijedi samo gorivo trositi,,,

inace nemamo problema da oborinskim vodama pa se i ne forsira,,,
 
Posljednje uređivanje:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Malo podrivanja za repicu
 

Prilozi

  • IMG_20140819_115739.jpg
    IMG_20140819_115739.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 378
  • IMG_20140819_111347.jpg
    IMG_20140819_111347.jpg
    82 KB · Pregleda: 386
  • IMG_20140819_111330.jpg
    IMG_20140819_111330.jpg
    79 KB · Pregleda: 310
  • IMG_20140819_111323.jpg
    IMG_20140819_111323.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 308

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Mi smo prošli tjedan ispodrivali i na to je ruknula obilna kisa to je sad gore nego kaj smo izorali. Blato je da traktor 20 cm propada katastrofa.
To se nebu 2 tjedna presusilo.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
a nije i jedna od svrha podrivanja odvodnja viška vode? doduše, sad je stvarno kišna godina pa je blato sve po sud, ali ipak..
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Logicno je da jeste ali nije, podrivano se susi jako dugo, valjda oteče voda brže ali je taj sloj mokar JAKO dugo.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Jako se loše oralo. Pa smo ispodrivali pa smo imali uplanu orati ali sad neznam kaj bude. Dali ce se presusiti. Ovu godinu nema pravog rezultata podrivanja nazalost.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Jel mokro?? Koliko podrivač ima radnih tijela?? Na koju dubinu podrivaš??

Nije mokro,a ima 5 radnih tijela,i dubina je oko 45-50,ide dobro,zato sam danas išao odma poorati,da se riješim te brige.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Kod mene je ove godine preidealno za podrivanje,nije pretvrdo ni premekano. imam sutra jos malo I gotovo.I zemlja nije uopce premokra.moze se pripremati I sijati bez problema!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Sreća vaša.
Mi smo prošlu srijedu ispodrivali i drugi dan 55 litara padne sad propada traktor 20cm na tome.
Ostatak strnista sad oremo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh