• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duboka obrada podrivačem - PODRIVANJE

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sutra će valjda Belec da ga preuzme, i on je večinski vlasnik istog :)
Pa ćemo da vidimo što zekan kaže :)
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
pozdrav
koliko dodje podrivanje 4ha, zgb zupanija, od min 90cm dubine stvarne s time da prikljucak ima prosirenje/kuglu na najdoljnoj tocci kako bi napravio poludrenazu?
imam na nekim djelovima problema s vodom pa to treba rijesiti a zemlja je desetljicma samo orana pa ju treba razbit.

hvala

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Njive koje su jako problematične bi trebalo ispodrivati običnim podrivačem na cca 50cm te poslije toga provući kuglom na cca 1m dubine krtičnu drenažu.Naravno kanali trebaju biti dovoljno duboki da bi takav posao imao smisla,a što se cijene tiče mislim da bi takav posao bio oko 1500kn
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
Ja čekam da niknu korovi na strništu pa da ih pošpricam totalom. Nakon toga podrivanje…
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Kolko je "zdravo" za hidrauliku da takvu silu mora držat? Nebi bilo bolje da podrivač ima kakav valjak il kotače za održanje dubine? 🤔

Što nisi skinuo jedno tijelo, išlo bi lakše vjerojatno
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
Drži nešt ali ne previše. Veća je horizontalna komponenta sile nego vertikalna. Ako more nositi sjetvenu kombinaciju od 2,5 tone ili 4 m sklopivu tanjuraču dok se vozis po cesti 50 km/h onda je ovo zamemarivo a i povećava trakciju (vučnu silu) traktora. Da sam skinul jedno radno tijelo onda bi razmak bil preveliki i nebi sve obradil nego bi moral nekak tragove preklapati…
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
Ja idem di je najnize i di me muci voda... sporo ide s 1. Al da ga spustim do kraja traktor vise stoji nego ide... received_2944507005876961.jpeg
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Ako spustiš do kraja onda znsči da stroj ide max kolko može. A kaj ak traktor ne može vući. Onda se digne na hidraulik, al pošto je tijelo napravljeno tako da se zakopava onda po meni dosta trpi i hidraulika..
Možda bplje da ipak ima valjak il kotače, ko gruberi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,642
Danas prva ozbiljna akcija za Fendta i test podrivača. Parcela je prvi put podrivana tako da se Fendonja prilično hrval sa podrivačem. Podrivano na oko 50 cm. Na punoj dubini nije mogel vući.

View attachment 39435
Treću točku postavi na strani traktora rupu niže (ako ima), a na strani podrivača rupu više ;)

Ako spustiš do kraja onda znsči da stroj ide max kolko može. A kaj ak traktor ne može vući. Onda se digne na hidraulik, al pošto je tijelo napravljeno tako da se zakopava onda po meni dosta trpi i hidraulika..
Možda bplje da ipak ima valjak il kotače, ko gruberi
Krivo gledaš. Hidraulika za takvu vrstu priključaka zato ima regulaciju po vučnom otpora, iz dva razloga:
- Da osigura rad tak da traktor može priključak vleći približno istoj dubini (otporu)
- Da prenese vertikalnu silu u opterećenje zadnjih kotača i time poveća trakciju. Da taj stroj ima dubinske kotače, ne bi mogel raditi na istoj dubini kao bez njih.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,517
Danas ispodrivana lucerna koja je valjda 10-godina stara. Inaće jako teška zemlja, pa sam zato išel prije s podrivačem da ne trgam šarafe na plugu. Radim s ovim od 2 tijela jer sam onog s 3 tijela prodal… 😬 Makar i ovo na 60 cm dubine Fendt osjeti… 46142D9D-85C1-4D25-B430-D8A2A73BF9AE.jpeg
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Moji se voćnjaci po ljeti sami ispodrivaju. Od velike suše zemlja se sama otvori i do metar dubine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh