• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duboka obrada podrivačem - PODRIVANJE

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Onaj koji treba mislim da mu se isplati uzet i dotjerat ga.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
Izgleda da se nekak ne razmemo. Sem v ovem času nekak ne mislil na gruđu zemljice..... več onak, na podrivanje za praf..... ;) :love:
Da ne spamamo temu Štore.
Pa ne razmeno… Neznam kaj je podrivanje za praf… Podrivanje se radi iz više razloga. Ovisno o tome kaj ti treba…
 

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
69
Što mislite o ovom podrivaču?


Sviđa mi se ovo da može biti i 1 radno tijelo i 2 ako treba. Jedino što nisamo uspio pronaći info kolika snaga traktora bi bila potrebna za njega? Negdje sam pročitao brojku od 20KS po radnom tijelu, ali mislim da to jako ovisi i o tipu tla tako da ne znam koliko je to točno. Imam 549 doma, pa bi radio sa 1 radnim tijelom ako bi mu 2 bila previše. pod uvijetom da i to 1 nije previše za njega :confused:
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
Ovisi kakvu zemlju imaš. Dva mu budu sigurno previše a moguće i 1 na nekoj pristojnoj dubini. Pitanje je jel 549 može dovoljno visoko dići hidrauliku da ga nosi… Ja sam radil sa Zetorom 7245 i on nemože dva tijela vući preko 50 cm dubine a jedno bi mu bilo taman…
Ako ovaj osjeti 2 tjela a ponekad i proklizi… 5BC0C410-3FFC-4D80-B186-DEC3773012F3.jpeg
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
101
Koliko taj Fendt ima KS? Pitam jer me isto interesira ovaj gore navedeni podrivač (moj je traktor 83KS pa me zanima bi li mogao povući 2 radna tijela)
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
101
S utezima 4.2t, bez - 3.6t
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
Išlo bi. Zetor ima 3100 kg pa je “išlo”. 4,2 tone bude taman. Al to se ne radi sad. Mora biti čim bolje suho. Najbolje 7-8 mjesec…
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
101
Ma to štima, znam da zemlja treba biti "barut" :giggle:

Tek ga treba kupiti...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
Danas završeno podrivanje. Dva radna tijela, dubina 50-60 cm… i Fendt se na mjestima bori i proklizava. A ljudi 2 pa i 3 tijela vuku sa 60-70 ks… Moram promjeniti traktor… 😬 😉

158CA278-F81D-4BEC-AAEC-D746A25221D2.jpeg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,023
Ako budeš redovito podrival onda Fendt više ne bude ni osjetil. Ja već treću godinu zaredom podrivam voćnjak sa 2 radna tijela (Karas) + kugle. Ove godine sam za sad podrinul samo dio jer traje berba. Podrivač ide na dubinu da fali 10-tak centimetara do rame. Budem slijedeći put poslikal da se točno vidi. Zetor ide u trećoj sporoj sa tri četvrtine gasa, nije mu baš lako, ali ni ne buni se previše. Čak nisam ni nametal zadnje utege već ima samo prve.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
Znam da ide lakše gde se jedamput prešlo. Radil sam sa 7245 otprilike jednakom brzinom, 3-4 spora, al nije išlo dublje od 40-45 cm. Kod mene je zemlja “ubi Bože”. Prošle godine sam radil sa podrivačem iste konstrukcije ali sa 3 tijela i nije mogel vući na punoj dubini. Moral sam na finoj regulciji staviti kotač na 7/10. To je 5-10 cm pliće. Išlo bi da imam napred uteg od jedno 500 kila.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,023
Naoružaj ti njega sa utezima i bude išlo bolje. Vele da je pravo podrivanje 60+ cm. Ta operacija je traktoru najteža, ali se poslije puno lakše ore + ostale prednosti vezane uz kolanje vode (ali ti to sve dobro znaš :)).
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
@lijeskakc Dva tijela mu realno nisu problem. Pustim hidrauliku skroz. Negde ide 45-50 cm a negde 60 cm. Ovisi koliko je tvrdo. Poslije je preporod orati. Budem opet radil podrivač sa 3 tijela za iduću sezonu pošto je sad većina polja po 1x ispodrivana.
@Brad1 Kod mene ima polja gde plug nejde dublje od 15 cm. Govorimo o plugu od tonu. A ako i uđe mjenjam osigurače nekoliko puta na istoj parceli. Rijetko koja zemlja se da orati preko 20-25 cm. Vjerujem da zelena gnojidba poboljšava strukturu tla ali do dubine tabana pluga. Ne vjerujem da probija taj sloj. Tu jedino podrivanje pomaže.
@Matija_E30 More, al moramo i zemlju zamjeniti… 😁
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
602
Prevario bi se, u povoljnoj godini sam znao idući 50cm korijen s time da je nije bio cijeli izvucen. I ja imam parcela gdje plug od 2T nije htio ući. Sad pokušavam izbaciti plug. Radio sam i podrivanje, i mogu ti reći da mi se ta operacija baš i ne sviđa. Podrivanje da, ali samo tamo gdje je jako ugaženo u mokrim godinama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh