• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Duhan

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta

AGROA

Član
Tu od
30 Tra 2010
Poruka
34
HVALA ovo je za mene vrlo korisno posebno ovo da ne sušim rebro jer svejedno neču nikamo pakirati nego objesiti na tavan i koliko ću trošiti toliko narezati ručno
 
J

jasmin001

Guest
Zavisi gdje u BIH u kolikoj kolicini ? Mi smo sjeme nabavljali u novom sadu 3-4 mjeseca ranije narucis i kad bude spremno oni ti jave i ti odes po njega .

mene zanima neka manja kolicina 10-20 sijemenki
 
M

mason

Guest
POzz Prvo da vi se predstavim ja sam iz makedonije i slucajno sam naleteo na ovaj forum posto vidim da ste dosta iskusni u uzgajajnju duhana hteo bi da postavim neko pitanje u vezi hemiski zastitnih sredstava pesticida insekticida sta koristite kake su cene mi sada momentalno u makedoniju bereme 1-vu berbu ma da je nas duhan drugaci od vasega hteo bi da mi preporucite nesto
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
mene zanima neka manja kolicina 10-20 sijemenki

Ja mislim da je najmnje pakovanje od 10 hiljada sjemenki . Najbolje ti je ako imas nekog u blizini da sadi duhan da kupis od njega par presadnica..
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Pozdrav i tebi!
Od pesticida (protiv korova ) ja koristim Orion ili clon - uglavnom neko sredstvo na bazi KLOMAZONA.To je jako dobro sredstvo ali i opasno za susjedne kulture , posebno zob i suncokret.
Od fungicida (zaštita protiv peronospore )koristim RIDOMIL ili ACROBAT
Od insekticida ROGOR , CROMGOR,MOSPILAN I dr.
Znam da je vaš duhan drugačiji ali bi volio vidjet slike ,pa ako možeš postavi
Mi sada polako prelazimo na drugu berbu
 
M

mason

Guest
A nema problema i mi polako prelazimo na drugu berbu Ako bogda seledece sedmice cu pokusati da to uslikam i postiracu slike slike da vidis kako to izgleda Haval ti puno na odgovoru puno si mi pomogao
 
M

mason

Guest
Momci da vas Upitam ispricajte mi neke informacije do koih je tesko doci preko danasnjih medija recimo kake su subvencije za duhan u hrvatskoj kolika je prosjecna cena duhana koliko recimo prosecno se moze uradit(u kiligramima) duhana po osobi koliko imate berbi
 
M

mason

Guest
Ima Forumas Iz makedonije Malo je zakasnijo ali ako te zanima nije problem Sve sto te zanima u odgajajnju Aromaticnog tipa duhana kakog mi radimo mogu ako mogu pomoci nije problem
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
ja ove godine bum sijal po prvi put oko 10hektara ..al još neznam koju sortu..
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Momci da vas Upitam ispricajte mi neke informacije do koih je tesko doci preko danasnjih medija recimo kake su subvencije za duhan u hrvatskoj kolika je prosjecna cena duhana koliko recimo prosecno se moze uradit(u kiligramima) duhana po osobi koliko imate berbi
Pozdrav, ne znam za hrvatsku ali u Republici Srpskoj stanje je lose ovako 1 klasa je oko 2 eura i imamo podsticaj oko 0.25 eura ... kad je dobra godina bude oko 2000kg/ha suhog duhana .... Sjecam se kao dijete 199- i neke :scratch sadili smo neki duhan ogromni mislim da je bio prilep tako nesto.... Kakvo je stanje kod vas?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@mzilja18 - Šta reći, nego BRAVO!:supz:
Svaka čast, prelepo izgleda duhan...sve pohvale!

Sećam se kad smo mi do pre 20 godina, sadili duhan...
Ma to je bila ludnica, ručno bodeš svaku biljku u zemlju, onda moliš boga da padne kiša, ručno bereš listove, ručno nižeš na konop(izbodeš ruke sa onom je...om iglom), pa kači u sušaru koja se zna srušiti u toku noći, pa se sve zamrsi - frka galama u kući , pa kad se osuši skidaj i pakuj u neke poveze od 1,5m prečnika, pa utovaraj...ta idi, da poludiš! Al se na kraju uvek isplatilo, i svi bili zadovoljni...
Neznam koliko se od tad promenila tehnika,,, ali onomad trebalo se dobro zagrnut rukave, i saginjati se.
Tako da još jednom sve pohvale.
pozzz joe!:mrgreen:
 
M

mason

Guest
Pozdrav, ne znam za hrvatsku ali u Republici Srpskoj stanje je lose ovako 1 klasa je oko 2 eura i imamo podsticaj oko 0.25 eura ... kad je dobra godina bude oko 2000kg/ha suhog duhana .... Sjecam se kao dijete 199- i neke :scratch sadili smo neki duhan ogromni mislim da je bio prilep tako nesto.... Kakvo je stanje kod vas?

Mi u makedonii sadimo tip prilep nije ogroman nego list mu je od 10 do 26 cm imamo subvencije 1 euro za kilo duhana prosecno se moze uraditi po 1 klasa je oko 3 eura ali zato imamo 4 klase koje omogucuju nadkupcima da rade manipulacije i da nas svake godine zezaju orsecno kad je dobra godina mi oberemo 500 kg po osobi Nizemo ga sa masinom za nizanje na struju (jedino je to malo lakse ostalo je kako si ti opiso :D
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
HVALA dečki na pohvalama,ali odmah da kažem duhan tako MORA izgledati.
Jer u današnje vrijeme svi troškovi proizvodnje su tako visoki da se svaka pogreška skupo plača i nikakvi propusti u tehnologiji se ne toleriraju.

Joe,od ovoga što si ti opisao ostalo je samo ručno branje-to se vjerojatno ni neće promjeniti.Ovo ostalo je sve dosta modificirano-plin,struja,montažne sušare.Nema špage,igle ,loženja ugljena cijelu noć,ručne sadnje.PAkujemo u kartonske kutije (oko 100 kg težine budu ),utovar viličarom....sve u svemu dosta naprednije ali opet ima tu još jako puno posla i ručnog rada i to nije posao koji svatko može i želi raditi.
Pozz!
edit - Mason .uhrv.je prva klasa nešto manje od tri € ,imamo šest klasa ali zadnje dvije nisu vrijedne spomena što se tiće cijene.
Nemogu ti reći koliko oberemo po osobi jer mi tako ne računamo.
Neki prosječan prinos po hektaru je 2200-2400 kg.može biti i više a i manje
Poz još jednom !
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mi smo tu preko Bilogore dobili krajem svibnja tuču ,nešto se oporavilo ,nešto katastrofa ali sve u svemu dobro ,ali vi oko Virovce najebete po nekoliko puta svako ljeto i neznam dali koja godina prođe da nešto kod vas led ne satra,očito ovaj gore ima nešto protiv vas,al vrijadni ste vi pa se nedate:prayer::prayer:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
da u pravu si da kod nas češće led pada , drava nam puno toga donese.
Kome smo se zamjerili neznam ali u pravu si nedamo se mi!
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Uff ovo je stvarno bilo veselo. To je bilo poslije onih kiša na početku sezone..?
He al lako je to kad je đoni tu !
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dobri ljudi dajte malo te vodurine prebacite preko bilogore da podjelimo malo vama, malo nama ali izgleda da i kod nas sada počinje nekakva lagana,da bar tako do jutra nastavi bilo bi za svu pohvalu:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh